PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739473}
5,1 20 034
oceny
5,1 10 1 20034
2,5 8
ocen krytyków
Robin Hood: Początek
powrót do forum filmu Robin Hood: Początek

Na początku mamy Robina ala Helikopter w ogniu który gdzieś na bliskim wschodzie siepie z łuku w talibów, no brakuje tylko okrzyków "RPG on the second floor!"
Dochodzi do konfliktu bo krzyżowcy chcą zabić jeńców a Robin po 4 latach na froncie nagle się pokapował że to nie po bożemu

Potem wraca do Anglii i bawi się w Batmana/green Arrowa i łazi po przyjęciach niczym z Wielkiego Gatsby . A Jamie Foxx bez ręki robi za jego Alfreda/Mistrza Mijagi San w wolnych chwilach szyje jedną ręką Robinowi ubrania

Wszyscy popylają w garniturkach od Armaniego albo skórzanych kurteczkach

Ale to wszystko nic bo prawdziwe jaja zaczynają się podczas pościgu : bohaterowie uciekają przez jakąś odlewnię/stocznie(!) gdzie widać metalowe silosy, okna z szybami , od góry sypie się morze iskier, a ze studzienek po bokach bucha ogień na 3metry do góry!

Na końcu też ciekawie - mamy rewolucje i zamieszki na wzór Żółtych Kamizelek we Francji: rozszalały tłum walczy z oddziałami prewencji wyposażonymi w prostokątne tarcze oddziałów ZOMO.

Te same oddziały zamiatają tarczami ogień na boki żeby szeryf złol mógł przejść sobie w slow motion i zakrzyknąć: "They taking my money!"

W tym czasie Robin robi akcje niczym z Vinci Machulskiego i wysadza drogę na której stoi transport z hajsem.

Strzela z dołu do strażników na górze 360* na raz.

No i wisienka na torcie:
Drugi mąż bojowniczki o wolność - Marion upuszcza koktajl Mołotowa - zieloną butelkę po CARLSBERGU!!!

Uśmiałem się do łez.

dezertx

Właśnie. Świetna parodia. Filmy kostiumowe to nie historyczne, acz trzymające się pewnych realiów. Ale ten film nawet obok kostiumówki nie stał. Byłby świetna parodią. Zachowanie i ciuchy bohaterów jak z XXI wieku. Mam dużą tolerancję na zmiany, ale tego filmu nie jestem w stanie strawić. W dodatku czarny Mały John? W kultowej wersji z 1991, postać Freemana miała świetną genezę i podstawy do tego.

ocenił(a) film na 5
dezertx

Dodałbym, że ścigali się wozami niczym Ben Hur w cyrku :)

ocenił(a) film na 1
dezertx

zydokomuch?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones