PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482808}
6,1 69 904
oceny
6,1 10 1 69904
5,9 15
ocen krytyków
RoboCop
powrót do forum filmu RoboCop

kopia lepsza od oryginału! oczywiście, przy tak kiepskim pierwowzorze łatwo było zwyciężyć, niemniej jest lepiej niż się spodziewałem.

RoboCop (1987) – zamordowany (niemal zamordowany?)policjant wraca do służby jako cyborg. Chciwa korporacja, skundlone media, przestępcy, policjanci. Niepotrzebne i niezgrabnie podane fajerwerki oraz odrobina prostej fantazji o ludzkim duchu w maszynie.
Wszystko niewyraźne, nieciekawe, przerysowane i w lekkim tonie (choć trup ściele się gęsto). Prostacka rozrywka wtedy, prostacka rozrywka dziś.

"RoboCop" (2014) - amerykańskie roboty efektywnie walczą w amerykańskich wojnach (np. w Iranie), niestety amerykańscy wyborcy nie chcą uzbrojonych maszyn na swoich ulicach. Dla korporacji zbrojeniowej to straty finansowe, których akceptować nie może. Stan rzeczy może zmienić maszyna z ludzkim mózgiem. Ludzki umysł, oddanego pracy policjanta, zamknięty w cybernetycznej zbroi może mieć jednak inne plany niż jego twórcy.
Obraz mniej drapieżny niż w oryginale (krytyka korporacji i mediów mniej dosadna, miej też trupów), ale sprawniej podany i fabularnie nieco bardziej (choć wciąż za mało) rozbudowany.
Poprawne kino akcji w konwencji sf.

I tak kopia ponad oryginał. Zdarza się.

Ricky79

gorąca wieże, że nick twój celowo ma wprowadzić w błąd. nijak nie pogodzę się z tym, że osoba zrodzona w 1979 mogła by mieć tak infantylną duszyczkę. spać bym nie mógł.

harkonen_mgla

"wieże", no tak "wieże" :)

Ricky79

Dokładnie tak. "Stary" Robocop miał klimat, właśnie emocje, to był film, a nie gra komputerowa

harkonen_mgla

a przy okazji patrząc na twoje oceny to mi ciebie szkoda masz chyba jakiś problem i to spory z głową.

Ricky79

gorąca wierze, że nick twój celowo ma wprowadzić w błąd. nijak nie pogodzę się z tym, że osoba zrodzona w 1979 mogła by mieć tak infantylną duszyczkę. spać bym nie mógł.

harkonen_mgla

mogę ci polecić dobrych psychiatrów

Ricky79

nie sądzę by ludzie, którzy próbowali cię leczyć byli godni polecenia

harkonen_mgla

Zabawne. Trzy strony "dyskusji", gdzie główne skrzypce gra jakiś troll narzucający swoje zdanie i pyskujący po kolei do każdego. Ludzie, trochę powagi, nawet w tematach o filmie rozrywkowym.

ocenił(a) film na 6
enowtek

Dokładnie,dlatego proponuje zamknąć ten wątek bo troll ma za dużo radochy.

ocenił(a) film na 6
enowtek

Pełna zgoda. Chociaż z trola też czasami dobrze się pośmiać. Peace.

enowtek

nasz ty cenzorze kochany...

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

Nie napisałeś nic o tym, że jesteś znawcą kina. Widzę, że jednak coś do Ciebie trafia. Brawo.

ArDzej

dlaczego miałbym to pisać? enowtek, aronn i ArDrzej doskonale wiedzą, że jestem znawcą kina i cenią mój wysublimowany gust. o oczywistych rzeczach nie zawsze wypada pisać. (podkreślam - nie zawsze).

harkonen_mgla

ty jesteś znawcą kina ? hhehe dobry kawał, chyba a wręcz na pewno jesteś pospolitym trolem i nic więcej.

ocenił(a) film na 6
Ricky79

Nie wiem po co się on jeszcze pogrąża a ja myślałem,ze mogłem z nim podyskutować poważnie teraz utwierdziłem się,ze to troll....

aronn

chłopcze ty nie byłbyś w stanie z nikim o kinie dyskutować - popatrz na swoje posty. swoją drogą widzę, że nie możesz o mnie zapomnieć, serduszko wciąż za mocno bije? wzruszające....

Ricky79

takie końskie zaloty? chłopcze daj sobie spokój, nie jestem z twojej frakcji

harkonen_mgla

nie mów do mnie chłopcze gówniarzu to raz a po drugie nie udawaj inteligenta bo operujesz tu słowami których sam nie znasz.

ocenił(a) film na 6
Ricky79

dajmy spokój temu trollowi...on do wszystkich sie tak zwraca "chłopcze"może to gej :D

aronn

robaczku, denerwują cię moi inni adoratorzy? zazdrość zadurzonego uczniaka? zupełnie niepotrzebnie, nie należę przecież do waszej (niestety wciąż uciskanej) mniejszości seksualnej.

Ricky79

chłopcze czyżby zranił twoje uczucia? młodzieńcze serduszku zastukało pierwszy raz, a tu od razu odrzucenie... współczuję chłopcze, ups zapomniałem, współczuję chłopczyku

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

Dobrze juz skończ wiemy,że jesteś krypto gejem :P

aronn

Drogi aronnie, czy jako gej masz prawo używać "krypto gejstwa" w ramach przytyku? sugerował bym z godnością bronić swoich preferencji seksualnych - filmweb nie daje Ci aż takiej anonimowości jak myślisz :) no chyba, że jesteś tu jedynie w roli trola, o co również można Cię posądzić, patrząc po Twoich wpisach.

Ricky79

Znasz psychiatrów ??To może sam qrwo do nich się zgłoś :P

harkonen_mgla

w nagrodę za grubiańską obronę wersji z 1987, postawiłem tejże wersji wypasioną jedynkę! no i co trole, świętokradztwo popełniłem? (co do kopi, to lepsza od oryginału ale "serduszka" jej nie dam, więc i jej nie ocenię).

użytkownik usunięty
harkonen_mgla

Wspaniały film klasy B, esencja kina lat 80-tych, kiczu, akcji, brutalności i totalnej niepoprawności politycznej wykastrowany i w kolorowym opakowaniu podany nowemu targetowi, czyli gimbazie. I tej się podoba to gówienko na miękko.

musiałeś sięgnąć po fekalia? nie można było nawiązać do... wyrobów gastronomicznych?

ocenił(a) film na 2
harkonen_mgla

Czasem bywa że remake jest lepszy od pierwowzoru. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko i należą do wyjątków.
Ogólną regułą jest jednak to iż remaki nie dorastają do pięt oryginałowi.
W tym przypadku mamy niestety do czynienia z filmem w 100% potwierdzającym regułą, i będącym jej wzorowym przykładem.

ocenił(a) film na 6
GodAs

No pewnie że tak i większość dostrzega, że w tym przypadku też tak było, no może poza harkonenem, który jak wiadomo jest wielkim znawcą kina (w swojej wsi)...

ArDzej

chłopcze, tu nikt już nie chce słuchać jak wzdychasz do harkonena. wiem, mam dziesiątki fanów na filmwebie, ale bezgraniczny zachwyt z twej strony jest żenujący nawet jak na filmweb.

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

Józef słyszysz? Idź lepiej świniom daj bo ryczą z głodu a nie za pisanie o filmach się bierzesz.

ArDzej

twych zalotów ciąg dalszy... no cóż, nie duś w sobie swych uczuć...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
harkonen_mgla

czasy wielkiej prohibicji, Chicago i jego podziemni panowie, baron Frankenstein przeczuwa europejskie przebudzenie antysemityzmu i migruje do Wujka Sama gdzie władze federalne przywalają mu na pewien eksperyment, dwóch szeryfów poszatkowanych przez bimbrowników miksuje się w noszącego zbroję twardziela z analogową maszyną liczącą i...
robocop bez robocopa, ale ja bym się dobrze bawił.

a tak na pożegnanie tematu...

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

Nie popisałeś się w tym swoim temacie chociaż bardzo chciałeś pokazać jaki to jesteś elokwentny a ponadto większość miałeś za nic :P

aronn

robaczku ja nic nikomu nie musiałem udowadniać, swą wartość znam.
owszem kilku młodocianym prostakom utarłem noska, wyłącznie dla ich dobra - na kwiaty i czekoladki nie liczę, wystarczy mi świadomość, że osóbki twego pokroju są mi bezgranicznie wdzięczne. już dobrze robaczku, zmykaj do piaskownicy...

harkonen_mgla

aronn ma nadal obsesję na Twoim punkcie :)

Genral_Film

szczere oddanie i uwielbienie to od razu obsesja? :)

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

gadasz sam ze sobą,by na siłę podnosić ten denny temat :D

aronn

te twoje zaloty...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones