PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9191}

Rocky 2

Rocky II
7,5 93 705
ocen
7,5 10 1 93705
7,6 8
ocen krytyków
Rocky 2
powrót do forum filmu Rocky 2

7/10

ocenił(a) film na 7

Daje dwa oczka mniej niż "jedynce"; już mówię dlaczego: otóż w pierwszej części już zwróciłem uwagę na nieprofesjonalne odzwierciedlenie samej walki (ipso facto kulminacyjnego punktu filmu) pod względem estetycznym tak samo jak i technicznym ale tutaj to była już jedna wielka tragedia. Nawet ja, jako przeciętny, szary człowiek, który boks ogląda tylko czasami w telewizji, bardzo zdenerwowałem się brakiem jakiejkolwiek gardy u gościa, który walczy o tytuł mistrza świata, czyli u Rocky'ego. To po prostu kuło w oczy!! Do teraz zastanawiam się dlaczego akurat ta część najmocniej mi zapadła w pamięci... Tak czy siak jest to kawał dobrego filmu, który polecam... tylko ta garda... tylko-ta-garda :(

ocenił(a) film na 5
pachomir

Też tego nie rozumiem. Ale jako laik, zakładam, że być może istnieje technika 'bez gardy' ?

Aruel_filmweb

No oczywiscie, polega na blokowaniu twarza...

El_Draque

Z tego co widzą, to w każdej części Rocky woli opuścić gardę i dostać ostro po pysku, by później w następnej rundzie dać kontratak, po prostu garda mu nie leży :P

Jak ktoś powiedział "Rocky to jedyny bokser, który przez 30lat nie nauczył się trzymać gardy"

ocenił(a) film na 10
pachomir

Mi sie wydaje ze poprostu chcieli w filmie pokazac wyzszosc techniczna Apolla nad Rockym itp Balboa byl przeciez przecietnym amatorem a Creed wielkim Mistrzem wszechwag

ocenił(a) film na 9
pachomir

Przez tą gardę obniżyłem mu ocenę. Tak mnie to denerwowało ciągle w głowę dostawał a tak by nie dostał 80% ciosów.

ocenił(a) film na 9
pachomir

W całej serii wielokrotnie jest wspominany Rocky Marciano, inspiracja samego Balboy. Ich styl walki jest bardzo podobny. Hołd jest też złożony dla Muhammada Aliego który również słynął z niskiej gardy i zachęcania przeciwników do atakowania go, jednak najbardziej charakterystyczny znak Aliego czyli "taniec" na ringu odziedziczył w filmie Creed.

P.S. Nie hejtować za necro post.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones