PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9191}

Rocky 2

Rocky II
7,5 93 704
oceny
7,5 10 1 93704
7,6 8
ocen krytyków
Rocky 2
powrót do forum filmu Rocky 2

Z perspektywy czasu i już jako nie dziecko muszę powiedzieć, że drażni mnie postawa Rocky-ego - pretendenta do mistrza świata - na ringu w finałowej walce w części I jak i II.
Nawet największy amator w boksie wie, co to znaczy trzymać gardę, a Rocky co robi?
Daje sobie obijać makówkę trzymając ręce gdzieś na wysokości pasa.
Ja wiem, to film, ale dobry aktor przygotowuje się do swojej roli miesiącami i nie odwala takiej lipy na planie.
Miałem wrażenie, że gdyby mnie postawili w tym ringu i miałbym nie mniejsze warunki fizyczne, poradziłbym sobie znacznie lepiej :-)
Pozostaje mi obejrzeć Wściekłego byka z De Niro (mniej więcej z tego samego okresu) i porównać jak aktorzy przykładają się do swojej roli, chociaż zdaję sobie sprawę, że De Niro to niedościgniona liga, to jednak prawidłowej postawy boksera może się nauczyć każdy.

markac

To nie jest do końca tak, że się nie przygotował. On po prostu zastosował taktykę Najmana - blokowanie ryjem.

ocenił(a) film na 7
markac

Być może celowo tak zrobiono bo przecież wyżej ręce trzymać to potrafi każdy, poza tym przy scenach treningów widać że Stallone jakieś tam pojęcie o technikach bokserskich miał, chociaż w walkach wyglądało to gorzej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones