PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9191}

Rocky 2

Rocky II
7,5 93 705
ocen
7,5 10 1 93705
7,6 8
ocen krytyków
Rocky 2
powrót do forum filmu Rocky 2

Pewnie w moim przypadku duże znaczenie odgrywa sentyment – Rocky 2 to film mojego dzieciństwa, powstał w roku, w którym się urodziłem, był jednym z pierwszych filmów oglądanych na video a przez jakiś czas nad moim łóżkiem wisiał wielki plakat przywieziony przez tetę z Berlina /do momentu, aż go wymieniłem z kumplem na jakieś matchbox’y :)/Mogę więc być w jakimś sensie przywiązany do tego filmu, jednak nikt mi nie powie, że Rocky to nie jest dobre, piękne kino, którego dzisiaj już nie ma. Złote lata kina, kiedy za film odpowiedzialny był scenariusz/reżyser/ aktor a nie grafik komputerowy niestety minęły. Porównajcie choćby film „Gone in 60 seconds” Halickyeg z następcą „60 sekund”z 2000 r., remake nie jest zły, ale daleko mu do oryginału. Rocky/ Rocky 2 to mega klasyk, dobre kino, daje rozrywkę, ale też w jakimś stopniu ubogaca człowiek, dzisiejszym filmom tego brakuje. Nie wspomnę już o tym, że dzisiaj w tych maga „poprawnych politycznie czasach”, taki Rocky 2 nie miałby racji bytu chociaż za element religijny, który się pojawia w tym filmie.

Dobre kino skończyło się pod koniec lat dziewięćdziesiątych, oczywiście są wyjątki…

ocenił(a) film na 8
bmw_E71

Dokładnie, masz racje. Rocky i wiele innych filmów (Rambo, Szklane Pułapki, Indy itd.) powstało w złotej epoce kina, która dobiegła końca wraz z 1999r. Takich filmów już nigdy nie będzie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones