PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=248045}
7,1 73 583
oceny
7,1 10 1 73583
6,0 12
ocen krytyków
Rocky Balboa
powrót do forum filmu Rocky Balboa

Będe bronił film Rocky 5, który bezwzględnie został zbesztany na forach, przez samego Stallone i w starym jeszcze Katalogu Filmów Video z 1992 roku (mam taki!!!). Uważam, że niewielka jest różnica pomiędzy szóstą częścią a piątą, film jest tak samo mdły, rozlazły, sentymentalny, nostalgiczny i melodramatowy jak film z 1990 roku.
Właśnie!!!
Rocky 5 powstał 5 lat po zimnowojennej czwórcę i nie wbił się za bardzo w same gusty estetyczne, szóstka bardziej, ponieważ żyjemy w erze gdzie Divx, DVD już nas zalały totalnie wszelką tandetą usańską wszelkiej maści, 2006 rok to rok serialu Prison break, różnych prequelów, sequelów, filmów o różnych superbohaterach, Harrego Pottera, Władcy Pierścieni, a jeszcze dodać Avatary, Avengersy, zniekształcanie filmów historycznych, fantastycznych, poprawianie klasyków, Sherlocka Holmesa....
dlatego Rocky 6 to strzał w dziesiątkę, ale film niekoniecznie jest hitem.
Jakby to powiedział Eryk Mistewicz scenarzysta dość dobrze wprowadził PR-owskie sztuczki do tego filmu na siłę wyciskając nam łzy w tym sentymentalnym filmie: mamy uśmiercenie żony Rockyego i bardzo sztuczny konflikt z synem, identycznie sztuczna jest trauma Rockyego po śmierci Adrian, mamy psa, oraz ten quasi-miłosny (cholera wie co) wątek z Amerykanką irlandzkiego pochodzenia-Rocky jest Włochem,
polityczna poprawnośc zachowana, jest też czarnoskóry syn tej Irlandki oraz epizodyczny trener Rockyego a przedtem Apollo Creeda.
Walka jest idiotyczna: Rocky ma powyżej 50 lat, tamten (Mason Dixon) jest po 20-stce, to tak jakby G. Lato (no król' strzelców z MŚ 1974, ale on zniszczył swoją reputację konserwując interesy geszefciarskie leśnych dziadków z PZPN-u), może Lubański (oj McFarland widzę go...) to może Zbyszek Boniek teraz stanął na murawie przeciwko no może nie galaktycznej Hiszpanii grającej futbol XXII wieku ale przeciwko
swojemu klubowi-Juventus Turyn, wyszło by głupio?
Nie spodziewałem się jego zwycięstwa, stawiałem na remis jeśli już przetrwał tyle, człowiek ze stali....

Daje 4.5/10

ocenił(a) film na 9
Irish_Americ

Nie płakałam na Rocky'm 6, ale strasznie mnie wkurzył fakt uśmiercenia Adrian. Ponoć Talia Shire nie chciała wystąpić w szóstej części, no cóż. A ten konflikt z synem też taki jakiś nijaki, nie pasował mi za bardzo. Sama walka bezsensowna, dziwne, że wypuścili go w ogóle na ring. Generalnie 6 część była słaba, po 5 jak dla mnie powinno się to zakończyć, albo jak już, to w 6 mogli pokazać jego NAPRAWDĘ emeryturę, a Adrian byłaby tam mile widziana.

ocenił(a) film na 5
Mery_16

Z pięknego miasta piszesz. Moja siostra tam jest na wczasach.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Irish_Americ

Dzięki ;)
Rzeczywiście, świetnie mi się tu mieszka :)

ocenił(a) film na 5
Mery_16

Dziękuje za komentarz pod moim elaboratem. Pozdr,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones