PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96259}

Rok diabła

Rok ďábla
7,6 7 515
ocen
7,6 10 1 7515
6,9 7
ocen krytyków
Rok diabła
powrót do forum filmu Rok diabła

to mowi samo za siebie kompletnie nniezrozumiały dla polaka chyba tylko dla czechów polecam czechom
pozdro

webski_jonny

Sam jesteś jak czeski film, polaku. Film o "diable" jaki czycha w każdym z nas: słabości charakteru, uleganiu nałogom i upadku. A także o podniesieniu się z upadku. Film o tym ile może kosztować artystę poszukiwanie natchnienia, lub szerzej o tym, ile może kosztować psychicznie próba znalezienia odpowiedzi o sens istnienia i porządek wszechświata. Diabłem w tym filmie może być alkohol, może tez być muzyka i artystyczna obsesja, może umownie być nawet Jaz Coleman z Killing Joke. Jedną z najciekawszych i kluczowych postaci tego filmu jest ktoś pozornie trzecioplanowy: holenderski kamerzysta Jan Holman, z jego stoczeniem się w alkoholizm. Film pozornie nakręcony prostymi środkami, ale przecież to film w filmie, a rzeczywistość miesza się tu z fikcją, co wymaga precyzyjnej reżyserii i scenariusza. Film miejscami bardzo smutny i melanchoilijny, a jednak poczułem się pozytywnie nakręcony.

ocenił(a) film na 8
webski_jonny

Proszę, nie mierz wszystkich Polaków swoją króciutką miarką ;)

@ krzysiektom - ja bym powiedział, że 'jeszcze bardziej' kluczowy jest Karel Plihal, zresztą wspomniany Jan Holman sam wyraźnie o tym mówi w pewnym momencie. A potwierdza się to na końcu filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones