PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691412}

Rok przemocy

A Most Violent Year
6,6 7 613
ocen
6,6 10 1 7613
7,4 9
ocen krytyków
Rok przemocy
powrót do forum filmu Rok przemocy

Szczerze ciężko mi jest ocenić ten film. Z jednej strony mamy genialną grę Oscara Isaaca niczym młody Al Pacino, świetnie zmontowany film a z drugiej strony ciągnąca się fabuła i brak akcji. Najlepiej ocenił bym go na 6,5 bo waham się pomiędzy 6 a 7. Film ten nakręcony jest bez holywoodzkiego blichtru a więc w moim odczuciu jest mało amerykański. Miałem wręcz wrażenie momentami jakby był kręcony amatorską kamerą. Do tego ten posępny filtr i syfiaste lokacje pokazujące Nowy Jork od strony której nieznają turyści odwiedzający Manhattan. Nowy Jork to także Brooklyn i Queens gdzie już nie jest tak kolorowo jak na Manhattanie. Sam mieszkałem w tym mieście przez ponad rok a więc wiem co mówie. W Nowym Jorku są tak syfiaste miejsca że ktoś kto tam nigdy nie był nie pomyślałby że w tak potężnej i uznawanej na świecie metropolii są takie miejsca na poziomie trzeciego świata. Jest kilka bardzo zaskakujących scen , poza tym fabuła kuleje bo niewiele jest akcji i wszystko kręci się wokół pieniędzy na rozwój firmy tudzież kłopotów ze złodziejami oleju. Obejżałem ten film ze wględu na komentarze sugerujące że jest świetny klimat Nowego Jorku, jednak Nowego Jorku tam praktycznie nie ma, jedynie pokazany jest widok na Manhattan z Brooklynu a cała akcja się dzieje rzekomo właśnie na Brooklynie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones