PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468027}

Roman Polański. Ścigany i pożądany

Roman Polanski: Wanted and Desired
6,9 3 650
ocen
6,9 10 1 3650
7,3 6
ocen krytyków
Roman Polański. Ścigany i pożądany
powrót do forum filmu Roman Polański. Ścigany i pożądany

Polański

ocenił(a) film na 7

"Stosunki jakie łączyły mnie z młodymi kobietami" dla mnie 13 latka to jeszcze dziecko, dla Polańskiego to już młoda kobieta.
Jestem ciekawy jakby z jego dzieckiem odbył ktoś "stosunek analny i dopochwowy"
czy też by powiedział że to przecież była już "młoda kobieta"
Szanuje Pana Romana, ale nie mam żadnego usprawiedliwienia dla tego co zrobił, powinien ponieść wszelkie konsekwencje karne za ten czyn.
Nic go nie usprawiedliwia, gyby był szarem panem X napewno dostałby długoletnie więzienie, chociaż w krainie amerykańskiego snu wszystko jest możliwe, zresztą nie tylko tam, wszak wiadomo że wyroki sądów często zależą od zasobności portfela osoby pozwanej.
Natomiast cała otoczka Polańskiego jako osoby pokrzywdzonej przez życie wogóle na mnie nie działa.
Za film 7/10

Neuromer

Zobacz jak dzisiaj "młodzież" się zachowuje. Poprzeczka życia seksualnego znacznie się obniżyła - dzisiaj 14-latka uprawiająca seks z chłopakiem to żadna nowość czy skandal, a często standard (takie porąbane czasy). Osobiście nie mam nic przeciwko Polańskiemu. To co zrobił to było złe i nieetyczne, ale nie uważam go za jedynego winnego. Uważam, że prawda leży po środku. Może nawet matka tej dziewczyny także spała z Romanem (kto wie)? Lata 70-te, seks wyzwolony, narkotyki, alkohol, pieniądze. A ciekawe ile spraw do dzisiaj nie ujrzało światła dziennego u innych znanych osobistości? Ogólnie cała ta sprawa jest trochę niespójna i podpadająca. Duży plus dla Romana, że się przyznał do winy.

W ogóle jak człowiek się przypatrzy całemu życiorysowi Polańskiego to zauważy jakby nad jego życiem wisiała klątwa, która spowodowała wiele złego. Całe szczęście, że reżyser ma silmy charakter - ktoś inny dawno by się zniszczył.

Podsumowując, oprócz jednej tej plamy na karcie Polańskiego nic nie można oprócz tego mu zarzucić. Jest świetnym reżyserem i za to należy go cenić. Całkowitej prawdy i intencji ludzi nigdy się nie dowiemy - ja się trzymam wersji, że wina leży po obu stronach.

ocenił(a) film na 7
BartSmith

Ja przciwko Plańskiemu też nic nie mam i bardzo go cenie jako reżysera. Natomiast piętnuje to co zrobił z tą dziewczyną.
Całkowicie oddzielam ten incydent od jego całego życia.
Nie za bardzo też wierze w klątwy, może bardziej w tzw. pecha.
Zwykle różne takie przygody mają Ci znani i podziwiani.
Być może też i inni tylko my o nich nie wiemy bo inni nie są na "świeczniku" i nikogo to nie obchodzi.
Co do etyki to jest to bardzo płynny temat mniej więcej tak jak z gustem, co dla jednych jest etyczne dla wielu już będzie nie etyczne.
Zaraz zaczną się odwoływać do znanych filozofów, etyków i podadzą wiele mądrych cytatów z poczytnych książek oczywiście tylko dla tego że chcą usprawiedliwić dany czyn.
Film też pokazuje że był i chyba jest kobieciarzem, to jednak zwykle prowokuje różne "nietypowe" sytuacje.
Absolutnie nie będę moralizował i tak jak pisałem cenię Polańskiego za jego filmy, a życie prywatne to jego sprawa.
Jednak tej wpadki z przed lat nigdy nie będę potrafił zrozumieć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
800dpi

Racja.

ocenił(a) film na 8
Neuromer

mysle ze bylo wiele sytuacji ktore nie ujrzaly swiatla dziennego...np teraz po latach wyszlo ze Clarck Gable zabil przechodnia....ale swego czasu MGM nie moglo sobie pozwolic na stracenie aktora i zatuszowali sprawe....nigdy za to nie odpowiedzial... a co do tej dziewczyny ja mysle ze to byla taka mala prostytutka....to widac w jej twarzy...mala kusicielka

800dpi 100%racji

Persefona87

Już sama sprawa zabójstwa jego żony (i reszty osób) cuchnie mi na kilometr, a jak dodamy do tego aferę seksualną to można sądzić, że komuś podpadł i chcieli go zniszczyć lub złamać psychicznie. Nie jestem osobą węszącą wszędzie spiski, ale pewne sprawy z życia Polańskiego są co najmniej zastanawiające i moim zdaniem nie do końca wyjaśnione. Niestety o pewnych rzeczach prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, a podadzą nam tylko to co chcą ujawnić.

ocenił(a) film na 7
Persefona87

Mi się wydaję że to zależało od pochodzenia Polańskiego ;//

ocenił(a) film na 8
gabi123400

Oczywiscie! Polacy w Hollywood i nie tylko tam sa nie lubiani. W " Ścigany i pożądany" o tym wspomina...ze ktos z nikad i ze smiesznym akcentem robi kariere....

Neuromer

znam dziewczynę która rodziła mając 14 lat. Świat nie jest już taki sam jak kiedyś, dziewczyny chcą się chwalić przed koleżankami jak to robią, gdzie i kiedy... Ale przyznam że znam też takie, które mają 19 lat i chcą tego robić, mają zamiar czekać do ślubu-mało takich ale zdarzają się jeszcze.

Zresztą "ofiara Polańskiego" nie chwaliła się tym ile ma lat i podobno używała fałszywego prawa jazdy... A tak w ogóle to co trzynastolatka robiła w nocy w willi Nicholsona? Co ona domu nie miała i rodziców?

ocenił(a) film na 8
novril

Wbrew pozorom świat robi się coraz bardziej konserwatywny w tej kwestii. I nie zmienia tego fakt, że dawniej dziewczyny nie biegały po ulicach (czy ekranie) bez ukrywania znacznej powierzchni ciała.

ocenił(a) film na 6
Neuromer

Żadna normalna matka nie zostawi swojej nastoletniej córki z facetem, który znany jest ze swojego sposobu prowadzenia.
To tak jakby zostawić swoje dziecko same w klatce z lwem by to mogło nauczyć się tresury:)
Nie byłabym zaskoczona gdyby ta dziewczyna nie miała już podobnych doświadczeń, zapewne z inicjatywy matki.
Owszem inicjację seksualną mają i młodsze dziewczyny, również znałam przypadek dziewczynka w V klasie zaszła w ciążę ze swoim drużynowym z harcerstwo:)
Inna rzecz kiedy dziewczynka usiłuje być już dorosła z rówieśnikiem lub nieco starszym chłopcem inna rzecz kiedy dorosły mężczyzna wykorzystuje ją.
Owszem wyglądała na starszą ale Polański wiedział ile miała lat, tak przynajmniej przyznał się w sądzie.
Tak więc choć zarówno matka i córka wniosły udział w tym co się stało to jednak dorosły człowiek nie powinien wykorzystywać okazji. Nawet jeśli ona wiedziała po poszła do niego i świadomie go prowokowała, to w zwyczajnym świecie powinna mieć prawo do zmiany zdania. Tym bardziej, była pod wpływem alkoholu i narkotyków. Najgorsze, że chyba nie wyniósł nauki z tego doświadczenia..
Jestem wielbicielką talentu Polańskiego, wolę by reżyserował niż siedział w więzieniu, absolutnie nie uważam, że to sprawiedliwe ale czy na świecie sprawiedliwość to norma? Śmiem twierdzić, że nie.

sylbow

Wina matki, która wystawiła córkę prawdopodobnie w celu zgarnięcia kasy też wydaje mi się bardzo prawdopodobna. A co ma głowie dojrzały facet, który dziecko upija, narkotyzuje i penetruje - nie skomentuję. Mogę tylko domniemywać, że całe to środowisko robiło dokładnie to samo przez dziesiątki lat.

ocenił(a) film na 6
Neuromer

Jeszcze jednak sprawa, Polański nie mógł liczyć na sprawiedliwy proces skoro sędzia rozpowiadał, że go wsadzi do pudła do końca życia
No i kolejny obraz matki i córki - o którym przeczytałam w innym wątku - Smantha w wywiadach po latach podkreślała że ma już dosyć tego szumu medialnego wokół niej, wybaczyła Polańskiemu. Ma rodzinę teraz i chce się cieszyć nią. Wzięła udział w tym dokumencie -co jest dość zrozumiałe ale na premierze tego filmu na czerwonym dywanie pozowała fotoreporterom uśmiechnięta na dodatek ze... swoją matką..
Zmieniły się ale parcie na szkło nie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones