PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113502}
6,5 6 082
oceny
6,5 10 1 6082
6,8 5
ocen krytyków
Romance & Cigarettes
powrót do forum filmu Romance & Cigarettes

"Romance & Cigarettes" zapowiadało się na naprawdę smakowitą filmową rozrywkę. wystarczy spojrzeć na persony, które pojawiają się w obsadzie, by już mieć zdwojone oczekiwania. do tego sama postać reżysera intryguje. Turturro, jeden z ulubieńców Coenów to świetny aktor, tym razem zaś postanowił spróbować swych sił po drugiej stronie kamery. a jakie efekty owej próby? cóż, najlepiej byłoby je określić w sposób eufemistyczny jako nierówne. wydaje mi się ze wiem co w swym dziele pamiętny odtwórca postaci Bartona Finka chciał osiągnąć, do czego zmierzał. wiem też, że mu się to nie udało. zabrakło wyważenia, rozsądnych proporcji przy mieszaniu sprzecznych często gatunków filmowych, kompilowaniu ze sobą elementów musicalu, mało wybrednego dowcipu i delikatnego absurdu. "R & C" nie chce być filmem głupim, i to widać. ale jednocześnie mądrości, które z niego wypływają, wcale nie należą do żadnych wielkich odkryć, a tym samym za mało w nich mocy aby udźwignąć to całe pomieszanie i fabularny chaos. stąd też reżyserska wprawka Turturro to przede wszystkim sympatyczne dziwadło z plejadą nazwisk, które zawsze miło zobaczyć na ekranie. i chyba tylko dzięki temu jest ono strawne.

Caligula

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 5
Caligula

Nie wiem jakimi "Romanse i Papierosy" chcą być. Ale widzę jakimi są dla mnie. W moim odczuciu są jak życie. Elementy musicalu, mało wybrednego dowcipu i takiego czy innego absurdu przeplatają się tam nieustannie. Film jest nierówny ale i życie jest nierówne. Mi się podobał.
Świetna komediowa rola Steva Buscemi, świetna rola Susan Sarandon. Kate Winslet nie do poznania. Turturro nie zawiódł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones