PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755399}

Rozgwiazda

Starfish
6,7 844
oceny
6,7 10 1 844
Rozgwiazda
powrót do forum filmu Rozgwiazda

To film, któremu jednocześnie mogłabym dać i 2* i 9*. Jest przerażający, odrażający momentami, piękny, dziwaczny, niewygodny i wzbudzający dyskomfort. To film, który pokazuje bardzo, bardzo brutalnie, jak łatwo, niejako od niechcenia, z przypadku, można stracić całe swoje normalne, dobre, zwykłe życie - zdrowie, wygląd, miłość, spokój ducha, godność, wiarę i nadzieję, przyszłość, rodzinę, dom, oszczędności, pracę, jakiekolwiek perspektywy. Jak można w ciągu krótkiego czasu pogrążyć się w gniewie, nienawiści, złośliwości, zgorzknieniu, stracie, bólu, zostać karykaturą samego siebie. To film o potędze i sile miłości, która daje Nicoli niewiarygodne wprost pokłady siły do przetrwania każdego kolejnego strasznego,beznadziejnego dnia, o całkowitym poddaniu się aby się chwilami podnosić, tylko po to, by znowu się przewrócić tym mocniej. To film o ranieniu się każdego dnia, w każdej minucie pomimo miłości, która jest w sercu głównych bohaterów głęboka choć połamana. To film o upodleniu się wobec znienawidzonego ojca, ranieniu bliskich, niesprawiedliwości życia, a nade wszystko o ogromnej miłości i drodze do wybaczenia. I tak, jak głęboko bohaterowie wpadają w czarną spiralę niemocy, tak jednak światełko w tunelu tli się dla nich przecież.
Ich życie było jak tytułowa rozgwiazda w jeziorze, niemożliwa do zaistnienia, a jednak okazało się, że dorośli nie wszystko wiedzą, i można znaleźć rozgwiazdę na brzegu jeziora.

ocenił(a) film na 4
Nina281

Chciałbym się z Tobą zgodzić, Kocie, ale nie potrafię... To jest, owszem, film o tym, o czym piszesz, ale ma dwie niesamowicie istotne wady: szantażuje nas moralnie; jest "familijny" realizacyjnie.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Familijna realizacja, czy też niskobudżetowa zgadzam się chociaż aktorsko nie mam nic do zarzucenia. O co natomiast chodzi Ci pisząc o "szantażu moralnym"?

ocenił(a) film na 4
amfre

Zdecydowana większość filmów z chorobą w roli głównej mnie szantażuje emocjonalnie. Nie robił tego choćby "Olej Lorenza", a ten - robi.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Dalej nie wiem dlaczego i nie wiem też jak mieli realnie i zgodnie z faktami przedstawić tą historię skoro ona sama w sobie jest ciężka i naładowana emocjami.

ocenił(a) film na 4
amfre

No cóż, powiedzmy, że dla mnie historia ta nie była wiarygodna; nie w sensie życiowym, ale filmowym.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Znaczy sposób jej przedstawienia rozumiem, bo w przeciwnym wypadku oznaczałoby to że historia była dla Ciebie zbyt realna :D

ocenił(a) film na 4
amfre

Właśnie tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones