PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128710}

Ruchomy zamek Hauru

Hauru no ugoku shiro
8,0 112 880
ocen
8,0 10 1 112880
7,7 22
oceny krytyków
Ruchomy zamek Hauru
powrót do forum filmu Ruchomy zamek Hauru

Bajka dla dojrzałych.

ocenił(a) film na 9

Poniżej jest sporo tematów poruszających opinie na temat anime. Prawda jest taka, że pod
"chińską" kreską i komicznymi z pozoru postaciami kryje się fabuła godna filmu na miarę
Tima Burtona.
W przeciwności do niektórych filmów - anime, tej nie można pokazać dziecku w wieku
sześciu lat. Do pewnych zagadnień trzeba dojrzeć, a tutaj ta teoria sprawdza się w praktyce.
Moim zdaniem film ma morały, które może wyciągnąć nawet dorosły, na przykład pożądanie
piękna i młodości. Prawdę mówiąc, oglądając film nasunął mi się Mały Książę - niby
książka dla dzieci o małym chłopcu, a tak na prawdę świetna poetyczna powieść z radami
dla osób starszych z sensem tak ukrytym, że trzeba czytać zdania po parę razy, by zrozumieć
je właściwie.
Daję 10/10.

ocenił(a) film na 7
sayako

No nie wiem czy masz tak do końca rację z tymi dziećmi i tą dojrzałością ;) ja bym swojemu 6 letniemu dziecku (gdybym je miał) pokazał tą bajkę z kilku ważnych powodów. Pierwszy - dzieci widzą więcej niż nam "Dorosłym" i "Dojrzałym" się wydaje, drugie - spójrz dookoła i zobacz co wyrosło z dzieci oglądające przygody jakiejś tam świni czy innych bajek bez przesłania, emocji głębszego przekazu itp. Po trzecie i najważniejsze - to bajka anime i ma bawić uczyć wychowywać wyzwalać emocje, a to jest DLA KAŻDEGO : D
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
pieter8787

Hm... W sumie masz rację. Dzieci są o wiele wrażliwsze, jednak jestem pewna, że w dobie SpongeBobów dzieci nie potrafiłyby jej odpowiednio odebrać :). Pozdrawiam równiez.

ocenił(a) film na 7
sayako

Trzeba dzieciaki doceniać, a nie mówić, że "na pewno nie zrozumieją" jak nie, to trudno, a jeśli tak, to może w przyszłości nie będzie pokolenia gimbusów 2 ;)
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones