PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1340}

Rudolf czerwononosy Renifer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer: The Movie
7,0 17 696
ocen
7,0 10 1 17696
Rudolf czerwononosy Renifer
powrót do forum filmu Rudolf czerwononosy Renifer

Są takie filmy...

ocenił(a) film na 7

...które często nie zwracają uwagi na siebie. Często jak zaglądam na wystawy kioskowe, to widzę tam różnego rodzaju bajki zupełnie mi obcych rysowników, np. był kiedyś cykl "Czarodziejskie opowieści" czy jakoś tak, które wydawały Królewnę Śnieżkę, Pocahontas, Mulan czy innego rodzaju trwające krótko animówki (ok. 65 min.). Zostały one wydawane, mimo że ich pomysły zostały wykorzystywane w filmach Disneya, co jest niczym innym jak komercjalizacją. Czasem jednak są też pomysły własne (lecz to już można zaobserwowac w magazynach dla matek jako bezpłatne dodatki promocyjne), nie wzorowane na wprowadzonych już w obieg hitach spod solidnej firmy. "Rudolf - czerwononosy renifer" ma taką animację, długośc i jakośc tekstów dialogów i piosenek wykonywanych przez większosc postaci, że gdyby nie solidny dubbing i piosenki w tle wykonane przez Mietka Szczęśniaka, Zbigniewa Wodeckiego i Katarzynę Pysiak, film trafiłby na półkę filmów, o których pisałem powyżej. Niestety tylko dzięki temu film ten ma swój... urok. Jaki? Cóż, na pewno nie niesamowity, nie najlepszy... ale ma.
Osoby powyżej dziesiątego roku życia też nie miałyby tu czego szukac, gdyby nie jak wspomniałem już wcześniej niesamowicie piękne polskie piosenki (za krótkie :(((((() i mała dawka solidnych (BEZ PRZESADY!!!) tekstów Jacka Kawalca ("Łoś", hehe ;)). Także i ten głos sprawia, że filmik nie jest przelukrowany. Ogólnie: podobał mi się: 7/10

użytkownik usunięty
Konieczko

"Zostały one wydawane, mimo że ich pomysły zostały wykorzystywane w filmach Disneya" - może dodam, że Disney już kiedyś wytoczył o to proces wytwórni Golden Films, ale przegrał, gdyż GF skutecznie obroniło się tym, że utwory, na których były wzorowane filmy obydwu studiów należały wówczas do domeny publicznej.
A jakby tego było mało, w niektórych przypadkach GF rzekomo wydawało swój film wcześniej, niż twórcy podobnego, lepiej znanego dzieła (tu przykład, który jeszcze może 5 lat temu można by opisać jako non-Disney: krążą słuchy, jakoby "Anastazja" od Golden Films miała wyjść jeszcze przed Anastazją od Dona Blutha)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones