PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=336813}
8,0 1 765
ocen
8,0 10 1 1765
Ruffian
powrót do forum filmu Ruffian

Fakt, że jest zrobiony na faktach,ten film bardzo umacnia. Niestety to jeden z wielu
przypadków gdzie koń zostaje uśpiony po wyścigu lub jeszcze na torze. Nie obwiniam tutaj
tej dyscypliny sportu absolutnie bo sama jeżdżę ale nie miło słucha się niestety o takich
wypadkach.

unimaginable_mind

zgadzam się z tobą nie modę powiedzieć że to moja ulubiona dyscyplina, ale nie jestem jej przeciwna

unimaginable_mind

Ja jestem przeciwna i z tej prostej przyczyny, w odróżnieniu od was, że nie zależy mi głównie na satysfakcji ludzi ale na dobru zwierzęcia.
Niemiło się słucha? Niemiło to chyba zbyt kiepskie określenie chociaż rozumiem, że dla Ciebie akurat niemiło.
No, masakra, to jaki Ty masz stosunek do tych koni, na których jeździsz? :/
Znam ludzi, którzy także jeżdżą i głównie dlatego są przeciwko ponieważ kochają te zwierzęta.
Nigdy nie zrozumiem jak można nie być przeciw czemuś, przez co cierpią zwierzęta. Chociaż w sumie, to można jak widać :/
Oby było coraz mniej jeźdźców z takim podejściem jak Ty.

agapoem

Myślę, że wszyscy jeźdźcy to miłośnicy zwierząt. A samo jeździectwo jako dyscyplina sportowa nie oznacza, że każdy koń, który idzie pod siodło jest od razu krzywdzony. Nie mam pojęcia jak u Ciebie z rozumieniem tekstu czytanego ale po tej reakcji przypuszczam, że jest nad czym pracować. Ja nie napisałam nic w stylu "sama jeżdżę konno i nie robi mi czy te zwierzęta cierpią czy nie". Taki wypadek mógłby zdarzyć się również Tobie podczas treningu. Takie same wypadki dzieją się na parkurach, czworobokach i placach treningowych. Dlaczego miałabym być przeciwna temu, że ktoś ściga się na torze, a ktoś inny ćwiczy programy ujeżdżeniowe? Z tego co wiem, konie chodzące w konkursach takiej klasy jak w filmie są chowane w luksusowych warunkach i martwiłabym się bardziej o szkółkowe konie szlachetnej półkrwi, które biegają po 5 godzin dziennie regularnie traktowane wędzidłem przez niedoświadczonych jeźdźców.

Zastanawiam się też co masz na myśli pisząc "znam ludzi, którzy także jeżdżą i głównie dlatego są przeciwko ponieważ kochają te zwierzęta"- przeciwko czemu? Dyscyplinie sportowej pod nazwą jeździectwo? W takim razie dlaczego sami jeżdżą konno?

Zastanów się raz jeszcze, czy to co napisałaś ma jakikolwiek sens i czy Twoje gwałtowne wyrzuty i pretensje w stosunku do mnie były tutaj trafne.

unimaginable_mind

Zgadam się z Tobą. Jeżdżę od niedawna ale już wiem co dla mnie znaczy jazda konna. Ruffin była wspaniałym koniem. Szkoda że tak wcześnie odeszła. Miała tylko trzy lata:(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones