PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567009}

Rytuał

The Rite
6,7 123 120
ocen
6,7 10 1 123120
5,6 12
ocen krytyków
Rytuał
powrót do forum filmu Rytuał

Smutne

ocenił(a) film na 7

Najsmutniejsze jest to, że ten film daje dojmujące poczucie straty potencjału aktorskiego Rutgera Hauera. Tutaj praktycznie nie zagrał, epizod w którym go widzimy jest istotny, ale króciutki. Zarazem sposób w jaki się postarzał, głos, postawa, skupienie, mimika uświadamiają jak wielki jest to aktor, i jak tym samym potwornie zmarnowany (także i jego własnymi wyborami). Widząc go z filmie z Hopkinsem mam wrażenie, że to aktor o charyzmie podobnego rodzaju, równie hipnotyzującej (gdyby tylko chciał, i miał okazję ją wykorzystywać)... Ale jako że to tylko ocena oparta na przeczuciu, skojarzeniu może się mylę.

ocenił(a) film na 5
ciekawe25

Super, że zwróciłeś w ogóle uwagę na Hauera. Generalnie zgadzam się z Tobą, Hauer to niewykorzystany potencjał, lecz nie do końca. Ja oglądam wszystkie filmy z Hauerem, nie patrząc na to, czy to A-klas, B-klas czy Z-klas. Po prostu uwielbiam gościa i chcę z nim oglądać filmy, zamiast mówić, że niewykorzystany potencjał i tyle. Dodam, że oglądając jakiegoś zwykłego B-klasa, można często zauważyć super grę aktorską, dającą mi satysfakcję z oglądania filmu jak i Hauera.

ocenił(a) film na 7
rockystallion

Konkretyzując, chodziło mi o to zmarnowanie polegające na braku w jego filmografii ról na miarę jego talentu, umiejętności i charyzmy. Role w filmach klasy b czy c, sprawiły niejednokrotnie na mnie wrażenie, że Hauer gra bez zaangażowania, z dystansem i autoironią (mam wrażenie, że jego skupienie i ekspresja są zupełnie inne gdy gra na poważnie - o Łowcy androidów myślę przede wszystkim, bo to był po prostu kosmos), no i nijako. A lata mijają. Rozumiem, że facet żyje w świecie teatru, zaangażowania artystycznego innego rodzaju, i odpuścił pogoń za rolami życia, grając dla pieniędzy. Skądinąd Hopkins zawsze powtarza przeprowadzającym z nim wywiad, że gra tylko dla pieniędzy, taki zawód, a do roli przygotowuje się w ten sposób, że czyta scenariusz, uczy się roli i przychodzi na plan, bo taki ma zawód. Bez Milczenia owiec Hopkins mógłby być dziś w położeniu Hauera. Bezsprzeczny diament. W Rytuale zwróciło moją uwagę, jak On przyciąga uwagę, elektryzuje - ten głos...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones