PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599742}

Rzeź

Carnage
7,1 121 363
oceny
7,1 10 1 121363
7,5 40
ocen krytyków
Rzeź
powrót do forum filmu Rzeź

prosty i świetny.

ocenił(a) film na 9

Prosty ,ale jakże udany film. I nie zwracam tu wcale uwagi na to ,że reżyserem jest Polański ,ani aktorów... którzy zagrali znakomicie. Film zrobiony właściwie w jednym pomieszczeniu (dziwi mnie w tym momencie budżet) a znakomicie przedstawia naturę współczesnego społeczeństwa. No i moment ,gdy Michael wyciąga szkocką od razu znajduje wspólny język z Alanem ,natomiast zaognia się miedzy ich żonami, pokazuje jak działa alkohol na ludzi.

ocenił(a) film na 5
zidane01

W takim razie koniecznie musisz obejrzeć 12 Gniewnych ludzi :D

ocenił(a) film na 5
zidane01

Jakoś nie widzę w nim odzwierciedlenia w normalnym życiu na co dzień. Małżeńska para przychodząca w gościnę do obcych ludzi i ani jedna, ani druga strona nie potrafi zachować kultury ? Prędzej goście zostaliby wyproszeni z domu, albo sami wyszli.

użytkownik usunięty
amatory85

To przeniesiona na ekrany sztuka teatralna, a na tym właśnie teatr polega, że wyolbrzymia. Celem nie było ukazanie realiów, a raczej rozrysowanie wyraźnie cech ludzkich, co (przy pomocy znakomitych aktorów) udało się świetnie. Dlatego nie należy sytuacji brać na poważnie, raczej z przymrużeniem oka popatrzeć na przepychanki słowne.
Ale to nie jest kino dla wszystkich; komedie mają to do siebie, że trudno rozśmieszyć każdego :)

ocenił(a) film na 5

Twoim zdaniem to jest komedia ? Bo ja zauważyłem znikome elementy komedii. Może dla niektórych ironiczne teksty mające na celu ośmieszenie innych jest komedią, dla mnie nie. Ale zgadzam się, może to nie jest film dla wszystkich.

użytkownik usunięty
amatory85

To jest bardziej komizm sytuacji i postaci niż słowa; zabawne nie jest to, co mówią, ale jak i kiedy. Mnie osobiście śmieszy o wiele bardziej niż gagi w większości amerykańskich komedii.

Właśnie. To nie jest kino. To teatr. Teatr w kinie. Pozbawiony zarówno magii kina jak i magii teatru. Z pewnością porusza ciekawe problemy i zachwyca profesjonalnym aktorstwem, ale wydaje mi się że wywołuje uczucie oglądania produktu zastępczego.

użytkownik usunięty
zidane01

Pomysł fajny i aktorzy spisali się na medal ale sam scenariusz i dialogi... ktoś chyba wypił za dużo szkockiej podczas pisania scenariusza.

ocenił(a) film na 8

Bardzo merytorycznie. Czy poza obserwacjami z domu, że nadmiar szkockiej nie pomaga, masz jeszcze jakieś argumenty?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones