PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97112}

Rzeka tajemnic

Mystic River
7,7 184 549
ocen
7,7 10 1 184549
7,8 33
oceny krytyków
Rzeka tajemnic
powrót do forum filmu Rzeka tajemnic

Jaka rzeka ?!

ocenił(a) film na 8

Kompletnie nie rozumiem tytułu filmu. Nie wiem czy istnieje do tego filmu edycja rozszerzona bądź kolekcjonerska ale w tej co ja oglądałem czyli na TCM jedyną rzeką była ta do której Jimmy wrzucił zwłoki Dave'a. Co ona takiego miała skrywać i czemu akurat była tak ważna , żeby nie dość , że nazwać film to jeszcze dawać bohaterów na jej tle na plakatach.

Darkadi15

"Rzeka tajemnic" to oczywiście takie polskie tłumaczenie, oryginalny tytuł odnosi się do rzeki Mystic River w Massachusetts. Dlaczego taki tytuł? Brzmi nieźle, chociaż nie wiem czy to brał pod uwagę autor książki.

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

Fakt, Rzeka Tajemnic to polski tytuł, ale nadany książce Dennisa Lehane'a. To na podstawie jego powieści powstał film. I jest wiele wątków kierujących nas do rzeki. Po pierwsze Mystic River to prawdziwa rzeka przepływajaca przez Boston, gdzie dzieje się akcja filmu i powieści. Po drugie, Rzeka Tajemnic - bo Jimmy wrzucił tam zwłoki Raya Seniora Harrisa, którego zabił i utrzymywał to w tajemnicy przez wiele lat. Teraz miał utrzymywać w tajemnicy również morderstwo Dave'a. Po trzecie symbolika tajemnic, które skrywają wszyscy bohaterowie tego filmu, a które wraz z biegiem akcji wychodzą na jaw. I po czwarte, w oryginale Mystic River, można też tłumaczyć jako rzeka mistyczna. To odnosi się do Jimmy'iego, który czuje się jak Pan i Władca, który ma mistyczny kontakt z Bogiem (Warto wspomnieć tylko jego słowa, kiedy zabijał Dave'a. "Bóg na mnie spojrzał, ale nie był zły, kiwał tylko głową tak, jak się kiwa, kiedy pies narobi na dywan").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones