PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=195202}
4,6 32 341
ocen
4,6 10 1 32341
2,1 10
ocen krytyków
S@motność w sieci
powrót do forum filmu S@motność w sieci

Tak niska ocena tego filmu bierze się chyba stąd, że zbyt wiele osób ocenia ten film przez pryzmat książki. Jak wiemy, książki niosą ze sobą całkiem inne emocje, działają na myślenie i pobudzają naszą wyobraźnię. Książki nie czytałem i dla mnie film ten jest niesamowicie klimatyczny, z bardzo dobrą grą aktorską, trzeba go po prostu poczuć. Tylko osoby mało wrażliwe na tego typu emocje i uczucia oceniają tak nisko... Film chyba za bardzo ambitny..

ocenił(a) film na 3
jahh_fw

Ja oceniam ten film bardzo nisko - i nie muszę się nikomu tłumaczyć - ale napiszę Ci, żebyś rozszerzył sobie empatię (bo piszesz że nisko może oceniać tylko ktoś niewrażliwy - A TO NIEPRAWDA) :) Film jest kiepski, i nie ratuje tego bardzo dobra gra aktorska ani scenografia czy ujęcia kamery, montaż. Bo od strony technicznej film jest udany - bez dwóch zdań. Natomiast oglądając go bez przeczytania wcześniej książki można wysnuć wniosek że oni się w sobie zakochali... z niewiadomych przyczyn. Równie dobrze mogli zakochać się w kimś innym. Niby wielka miłość, a tak naprawdę nie wiadomo skąd i po co. I co w niej takiego BARDZO dramatycznego. Jest kilka rodzajów książek - takie co można zekranizować, takie co trudno zekranizować (np. "Pan Tadeusz", jedyny patent żeby zrobić to porządnie to wywalenie wszystkich wątków pobocznych a skupienie się na losach Robaka) i takie, których zekranizować się nie da - jak "Samotność w sieci" właśnie czy "Wojna polsko-ruska". Siłą tych książek jest - w pierwszym przypadku DIALOGI (kontekst, myśli ukryte "między wierszami") - a w drugim sposób narracji - tzw. "masłem pisane" (MASŁEM - od nazwiska autorki - Masłowska) czyli takie specyficzne coś, bardzo potoczne, wulgarne, uliczne - ale prawdziwe. No ale wracając do "Samotności...". Miłość między dwojgiem bohaterów nie rodzi się od razu, jest wynikiem setek "przegadanych" (prze-pisanych) godzin... Film tego nie oddaje (bo nie może).
Producenci chcieli wycisnąć kasę z bestselleru książkowego - i tyle. Gdyby zrobili z tego serial - to może i by coś mogłe z tego wyjść. Ale film nie miał prawa się udać.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones