PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753823}
5,8 21 205
ocen
5,8 10 1 21205
4,2 13
ocen krytyków
Sługi boże
powrót do forum filmu Sługi boże

Znowu ta Agora i znowu kaszana. Tym razem taka mocna kaszana bo Topa jako komisarz mieszkający wśród kartonów nudny. Stelmaszyk jako bad guy to bardziej parodia Niemca niż Niemiec. Julia Kijowska gra jakby kij połknęła a Małgorzata Foremniak rzadko jest ubrana i też wnerwia. Całosć to jakaś kpina z widza a jedyny aktor, który gra tu dobrze to Henryk Talar. Muzyka pasująca do obrazu jak "pięść do nosa". Pomyłka roku + kadry Wrocławia. Dużo słabych rozwiązań fabularnych ale ludzie kochają kryminały i łykają byle co.

ocenił(a) film na 2
Bronson87

Zgadzam się, niemal całkowicie, ode mnie 2 gwiazdki. Pierwsza za Foremniak, w takim wieku takie ciało(chyba, że dublerka?), druga za piosenke na końcu filmu - Fisz Emade Tworzywo - Biegnij dalej sam.

ocenił(a) film na 1
Bronson87

W 100% się zgadzam. Ka-sza-na.

ocenił(a) film na 1
Bronson87

Popieram w 100 % :) !

ocenił(a) film na 6
nobie1973

Przesadzacie ,moi drodzy.Oczywiście że nie jest to kino wybitne ale na pewno nie ma tragedii. Widzę że bardziej z Agorą mamy problem niż z filmem :) Prawda?

atroph

Jak guru sekty z Torunia cos wyprodukuje ,to sie bedzie podobalo.... !

ocenił(a) film na 6
jacek2

:):)
Guru Na 100% pokusi się o remake jednej powieści J. Verne`a :):)

jacek2

A może napiszesz coś o sektach rabinów ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jacek2

To że jesteś żydem albo żydofilem nie uprawnia cię do szydzenia z kogokolwiek na tle religijnym i narodowościowym. Tobie wydaje się że rzucisz na mnie klątwę w postaci nazwania antysemitą a ja narobię w spodnie ze strachu ? Taka nienawiść za ripostę za nazwanie katolickiego zakonnika guru sekty ? A czy ty przez swoje poglądy nie jesteś antypolakiem i antykatolikiem ? Uargumentuj dlaczego zasługuję na określenie antysemita - niech czytelnicy forum wiedza. Całe szczęście że nie oskarżyłeś moich dziadków o zabijanie żydów ani o szmalcownictwo.
Zauważyłem że na forum filmweb jakakolwiek negatywna opinia na temat żydów (nawet w kwestii filmowej) sprowadza na piszącego ją nienaturalne bluzgi i tradycyjne nadanie określenie antysemity.

jacek2

Tropicieli antysemityzmu informuję. Określenie żydofil pochodzi ze słownika języka polskiego np. "Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego"

ocenił(a) film na 1
Bronson87

również nie moge przejść obok takiego szaisu bez komentarza... Na swoje nieszczeście po tych wszystkich reklamach skuszona obieticą dobrego kryminału czytałam ksiażke (do połowy bo jakoś tak mi nie przypadła do gustu, nic mnie w niej nie wciągnęło, nic nie było intrygujące i wciagajace. Jedynym plusem było poczucie humoru i dwuznaczność niektórych sytuacji oraz dobrze skonstruowane postacie. Nic wiecej). Film to jakaś parodia :D Foremniak w ogóle nie przypomina książkowej psycholożki (już lepsza była by Kamilla Baar), Kijowska wygląda jakby nie była trzeźwa przez wiekszość filmu i na jej miejsce juz w ogole pasowałaby Urszula Grabowska. Co do Stelmaszyka popieram w 100%. Całość wydaje sie krecona na siłe. M. Gawryś chyba zapomniał ze ekranizujac ksiązke nie mozna tak sobie skakać od wątku do wątku wysyłając widzowi szczątkowe obrazy i niech sie doyśla o co chodzi... Zdjęcia serio mogłbybyć lepsze... jak wsystko inne...

shizabella

A mogłabyś podać tytuł książki i autora, na podstawie której nakręcono ten film?? Chętnie przeczytałbym i porównał.

ocenił(a) film na 1
ferath28

tak całkiem serio pytasz? :D http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3692224/slugi-boze
prosze bardzo... ale nie licz na dużo wiecej niz ten kicz z ekranu, poważnie... Jeśli gdzies po drodze zwątpisz ze czytasz jedna z lepszych książek to zostaw to i zajmij sie czyms lepszym :D Słuchając mojej rady uchronisz sie przed straconym czasem i niesmakiem po jej przeczytaniu... Moze tylko ja liczyłam na cos "wiecej" i sie przeliczyłam ale jestem strasznie zła ze dałam sie nabrać... pozdrawiam.

shizabella

Twardy zawodnik ze mnie więc zmierzę sie z tym "dziełem". Dziękuję za szybką odpowiedź

ocenił(a) film na 1
ferath28

służę :D

shizabella

Kim Ty jesteś, że wyrokujesz jak prorok i znawca literatury. Książka nie była taka zła, ot średniak.

ocenił(a) film na 1
perun_6

Hahahahaha :)

shizabella

Już ? To wszystko?

ocenił(a) film na 1
perun_6

A czego Szanowny użytkownik oczekuje po swoim komentarzu "kim ja jestem"?

ocenił(a) film na 8
Bronson87

Może film nie był dziełem sztuki, ale na pewno był na większym poziomie niż twój komentarz. Co to ma w ogóle być? Rzucasz tylko nazwiskami aktorów, i piszesz z osobna że słabo wypali, nie podając żadnych argumentów. Napisałeś jakieś 10 zdań, a tak naprawdę jedyne co masz to powiedzenia to "Chujowy, nie podoba mi się."
Np. "...bardziej parodia Niemca niż Niemiec." - aha, no super, dzięki za tę jakże cenną informację...
Twój komentarz to bardziej parodia komentarza niż komentarz - ale go pojechałem haha! xD

ocenił(a) film na 6
Bronson87

Rozumiem że mógł się nie podobać ale czy naprawdę nie ma gorszych filmów od tego?
Nie zasłużył na ocenę choćby 2?

ocenił(a) film na 4
Bronson87

zgadzam sie

ocenił(a) film na 2
Bronson87

Niestety, też obejrzałam to coś i jestem zawiedziona.

Na plus w tym filmie jest chyba Topa i zdjęcia. Nie wierzę, że Polski Instytut Sztuki Filmowej może pozwalać, aby pod ich skrzydłami wychodziły na świat takie babole. Najbardziej razi to, że film kieruje się zasadą "Wincej nagości, bo to charakteryzuje dobre, poważne kino". No więc, filmie, nie chcę cię rozczarować, ale nie. No nie. Zwyczajnie nie.
Największego facepalma miałam, gdy po próbie gwałtu, uratowana przez Topę Foremniaczka tak chętnie się mu oddaje. To logiczne! Tak myśli każda kobieta- przed chwilą o mało co nie zostałam zgwałcona (brakowało dosłownie sekund!), jedyne o czym teraz myślę, to bolec mojego bohatera w mojej pochwie! Litości... Okay, wiem, że to było "udawane", ale kurrr...czątko. Ten komisarz, super agent sił specjalnych, był naprawdę tak durny, żeby nie połapać się, że coś jest nie halo?
Albo, albo! Kobity popełniają samobójstwa- pytanie za 1000 pkt: co jest w tym momencie najważniejsze? CZY WSPÓŁŻYŁY PRZED ŚMIERCIĄ. Bo to takie ważne, urwał nać. Pewnie seks był tak koszmarny, że z tego powodu targnęły się na swoje życie. Ok, timeline jest mega ważny, wiem to. Ważne jest, aby dowiedzieć się, co robiły ofiary przed śmiercią, ale podkreślanie tego, czy współżyły czy nie jest bez sensu, bo wygląda to tak, jakby miało to kluczowe znaczenie dla sprawy.
Masy nielogicznych i niepotrzebnych scen nie będę opisywać, bo aż smutno, że ktoś pozwolił na tego babola. Powiem tylko, że lepiej byłoby poświęcić te sceny na zapoznanie się z bohaterami, bo tak naprawdę to jajco o nich wiemy (większości musimy się domyślać).

Film odradzam, bo meczy i dręczy. Ogląda się długo i raczej nudno. A szkoda, bo potencjał ma.

ocenił(a) film na 8
Bronson87

Bzdury, bzdury, bzdury. Bardzo dobry film! Trzymający w napięciu cały czas.. Tempo non stop ani chwili nudy ani chwili nie można przegapić... Chociaż uważam że można było ten film zrobić jeszcze lepiej

ocenił(a) film na 5
Bronson87

Tylko ten film to stek bzdur pod auspicjami Dobrej zmiany. Dobrzy kościelni, złe WSI i gruba kreska. A Komisja Majątkowa niewinna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones