PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10036005}
5,5 88
ocen
5,5 10 1 88
Sad dziadka
powrót do forum filmu Sad dziadka

Oceniłem na 5 całość. Ładne zdjęcia, jednak za dużo głównej bohaterki, której rozważania nie są ani zbyt głębokie ani ciekawe, rozmowy z dzieckiem w zasadzie nic nie wnoszą do tematyki filmu. Zamiast tego chętnie posłuchałbym opowieści ludzi jak mężczyzna z początku filmu, który odnajdywał resztki naczyń w polu i widać było że ma wiedzę na temat miejsca gdzie jest. Tak samo część miejscowych ludzi nie przynosi nam za wiele ciekawych słów ( jak np Fiodor przesiedlony w akcji Wisła) a najciekawszą bohaterkę czyli staruszkę od krzyży na drzewach akurat najłatwiej było znaleźć bo występowała już w materiale TVP. Moim zdaniem gdyby rozmów z miejscowymi było np z 10 i były to osoby, które faktycznie mają coś ciekawego do powiedzenia ( pewnie i takie tam jeszcze żyją, pewnie ciężej do nich dotrzeć no ale chyba po coś był Oleksandr?) to całość wyszłaby zdecydowanie korzystniej. W materiałach Studia Wschód od TVP można czasami zobaczyć ciekawsze osoby, historie, zdarzały się nawet i z perspektywy nie tylko świadków czy sprawiedliwych. Stąd mój zawód, gdy w filmie mającym 1:14h długości wartośćiowego materiału jest tyle, co z przeciętnym jednym odcinku Studia Wschód na temat Wołynia.

ocenił(a) film na 3
kafarek999

Zgadzam się w zupełności. Główna bohaterka jest wyjątkowo irytująca. Infantylne rozmowy z córką, opowieść o spaniu na cmentarzu, cóż miało to na celu? wystraszyć dziecko , w jakim to strasznym miejscu jest mama? Ignorancja:

:nie było cerkwi ( dobrze by było zadać sobie pytanie dlaczego? ), musieli chodzić do kościoła? - nie słyszałam o tym. Jedzenie, memłanie chrupek przed nosem rozmówczyni - brak szacunku do drugiego człowieka.
Ogólnie wyprawa niczego nie wnosząca, głównie ze względu na mało zróżnicowanych wypowiedzi miejscowych i nadekspresję, nadobecność naładowanej emocjami przy mikrej wiedzy głównej bohaterki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones