PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494538}

Saga "Zmierzch": Zaćmienie

The Twilight Saga: Eclipse
5,7 160 042
oceny
5,7 10 1 160042
3,4 13
ocen krytyków
Saga "Zmierzch": Zaćmienie
powrót do forum filmu Saga "Zmierzch": Zaćmienie

ale filmy sprawiają (na razie obejrzałam 3), że to wszystko wydaje mi się takie .... spłycone. Nie
ma tych prawdziwych emocji, mam wrażenie, że Kristen czasami w ogóle nie zmienia wyrazu
twarzy... Owszem dziewczyna miała być przeciętną, szarą myszką, ale, ludzie! Z wielkimi, żyjącymi
w niej emocjami! Czego ja osobiście nie czuję. Mimo to, efekty i muzyka (w dramatycznych
momentach naprawdę odpowiednio dobrana) podnoszą nieco ocenę tego filmu. Jak na razie,
dla mnie najlepszy z obejrzanej trójki. A na marginesie... dlaczego aktor wcielający się w rolę
Jaspera otrzymał Złotą Malinę....? Według mnie świetnie oddaje postać, właśnie tak
wyobrażałam sobie tego bohatera, czytając książkę.
Btw nie wiem czy jest tu jakiś konkretne "zdradzenie fabuły", ale niech będzie ten znaczek, bo by
się jeszcze ktoś czepiał, że zepsułam mu/jej przeżywanie akcji :)

GigiBax

Powiem Ci, że to raczej za "Ostatni władca wiatru" ;)

ocenił(a) film na 6
GigiBax

Film słaby, książki zawsze przebijają ekranizację. Ale fakt , twórcy filmu mogli się bardziej wysilić.

ocenił(a) film na 7
lunaluna

Sga "Zmierzch" to nie są ekranizacje, tylko filmy na motywach

ocenił(a) film na 7
GigiBax

Wydaje mi się iż mało którzy producenci podejmują się ekranizacji książki, przeważnie jest to ekranizacja, albo jak i w tym przypadku film na motywach. Motywem przewodnim w tej sadze jest miłość człowieka do wampira i tyle, reszta wątków może być zupełnie inna od tych opisanych przez Stephenie Meyer w książkach.

ocenił(a) film na 3
van_der

Jak by to było na motywie to by raczej się nie nazywało "Saga: Zmierzch" prawda? Więc to jest ekranizacja "bestsellerowej" książki. Aczkolwiek​ po części się zgadzam, bo z książką nic nie ma wspólnego no może rozwój akcji, ale i tak szczegółów brak, więcej błędów niż fajnych motywów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones