PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 311 089
ocen
6,3 10 1 311089
5,8 37
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

Przyznam się szczerze, że już niejednokrotnie patrząc na opinie na filmweb'ie zraziłam
się do niektórych filmów,które dla mnie właśnie były godne polecenia.Oczywistym
zjawiskiem jest to,że każdemu podoba się coś innego, jednak SALA SAMOBÓJCÓW, to
jedyna taka produkcja młodego pokolenia, którą należy docenić, dlatego wszystkie te
najniższe oceny wiążą się albo z niedojrzałości albo niezrozumieniem głównego
przesłania tego filmu . Kolejną sprawą jest fakt,że pewnie duża część ludzi nawet nie
widziała tego filmu, a sugeruje się opiniami innych bądź trailerami. Po raz pierwszy
byłam dumna z polskiego kina i zasłużył z całym szacunkiem na 9, choćby za
nowatorstwo .

ocenił(a) film na 5
Madzia_Lena

"jedyna taka produkcja młodego pokolenia, którą należy docenić, dlatego wszystkie te
najniższe oceny wiążą się albo z niedojrzałości albo niezrozumieniem głównego
przesłania tego filmu ."

Właśnie stwierdziłaś, że wszyscy o zdaniu innym niż Twoje są niedojrzali i głupi, nie podając na to jednocześnie żadnego argumentu:) Miło...
Ładnie zaczełaś mówiąc, że każdemu podoba sie co innego, żeby sprowadzić to do tego, że tylko Tobie podoba sie to co powinno sie podobać.
Punkt 2 zero nowatorstwa pod jakimkolwiek wzgledem.
Punk 3 masz racje -> "nie oglądałeś, nie oceniaj"

ocenił(a) film na 9
Dealric

Oczywiście jesteś w błędzie, napisałam że każdemu ma prawo podobać się coś innego ale należy docenić nowatorstwo jakie reprezentuje sobą ten film w POLSCE . Forma przekazu wykorzystana w tym filmie jest "nie polska" co za tym idzie inna . Kolejną sprawą jest fakt,że niedojrzały nie równa się głupi, jak to starasz mi się wmówić. Uważałam,że argument jest tu zbędny choćby dla tego ,że masa idiotycznych "na nie" już jest i wystarczy poczytać ale oto przykład,tzw "perełki" -"że film niby próbuje wmówić,że rodzice są źli, że geje to nadludzie,że internet ponad wszystko ". Został przedstawiony problem, coraz bardziej widoczny w Polsce- jakim jest uzależnienie od internetu jaki znieczulica rodziców na problemy swoich pociech. Dla mnie niskie noty to głównie swoista prowokacja i nie mówię tu o Twojej 5 tylko o notach poniżej. Swoją drogą powiedz mi ile widziałeś filmów polskiej produkcji,że śmiesz twierdzić,że nie jest to przełom w polskim kinie ?

ocenił(a) film na 5
Madzia_Lena

Droga Madziu oczywiście, że niedojrzały nie oznacza głuiego, ale jak nie potrafi zrozumieć filmu to już coś w tym jest. Szczególnie jeśli to film skierowany ku nastolatkom.
Hmm nie mam pojecia ile, kilkadziesiąt albo wiecej. Twierdze, że to nie jest przełom ogółem, a nie w Polsce. Bo to, że jest to przełom w Polsce świadczy tylko o zacofaniu Polskiej kinematografii:)
Chodziło mi wyłącznie o to jak brzmiało co napisałaś i zgadzam sie, że film w żadnym wypadku nie zasługuje 1-2, ale tak samo nie jest arcydziełem.

ocenił(a) film na 9
Dealric

Niestety, to że "jesteśmy sto lat za murzynami" to inna bajka. Zostaje nam żyć w przekonaniu,że nigdy nie doczekamy się "polskiego Avatara" i doceniać to co dał nam Jan Komasa . Oczywiście błędnym twierdzeniem byłoby to ,że Sala Samobójców to światowe nowatorstwo, ale dla Polski do duży krok naprzód.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones