PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 311 099
ocen
6,3 10 1 311099
5,8 37
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

witam
Mam pytanie... Czy ktoś wie jaki dokładnie okres czasu obejmował film? Wiemy, że Dominik jest w klasie w maturalnej, później nie przystępuje do matury - więc mija maj a co dalej? Jaki jest miesiąc kiedy widzimy ostatnią scenę filmu?

użytkownik usunięty
Jenny_89

117 minut.

ocenił(a) film na 7

Nie miałam na myśli czasu trwania filmu..

ocenił(a) film na 7
Jenny_89

Chodzi mi o to, ile czasu (miesięcy) minęło od studniówki do ostatniego wydarzenia przedstawionego w filmie? Czy jest to w ogóle podane w filmie?

Jenny_89

film zaczyna się w okolicach studniówki (czyli jakiś styczeń - widać brak liści na drzewach), niedługo po studniówce jest akcja z Aleksem (czyli np początek lutego) i wtedy przestaje wychodzić. Nie podchodzi do matury - czyli na pewno po maju - jakiś pewnie czerwiec lipiec albo później. fakt jest faktem, że spędza zamknięty prawie pół roku. Kiedy Sylwia dowiaduje się o tym - jest zielono wokół, więc są to pewnie sierpniowe dni albo... wiosna następnego roku (też możliwe, że tyle czasu nie miała od niego odpowiedzi). Akcja filmu rozgrywa się na pewno więc co najmniej jakieś pół roku lub/do ponad roku.

ocenił(a) film na 7
sylviaplath0

Dzięki za pomoc:) Szkoda, że w filmie nie jest to dokładnie sprecyzowane...

ocenił(a) film na 5
sylviaplath0

Błąd logiczny.
Mówi, że nie podchodzi do matury i jest to przed maturą napewno. Zapewne jakiś koniec lutego/początek marca. Wtedy wzywają rodzice psychiatre. Dalej jest cieżko ustalić czas ale sądze, że to max kolejny miesiąc. W końcu w kwietni drzewa też mają liście.

Dealric

Też tak sądzę, jak dobrze pamiętam na początku lutego oddaje się ostateczne deklaracje, jeśli tego nie zrobisz, nie podchodzisz.

ocenił(a) film na 10
Jenny_89

juz ktoś poruszał kwestię czasu w wątku o błędach - filmik z ręką, która się tnie (zamknięty świat rany otwarte) ma datę 11 kwiecień 2011, a filmik ze śmiercią Dominika ma datę 4 marca 2011.
ale rozkmina sylviplath0 wg mnie jest dobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones