PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1113}
7,8 263 871
ocen
7,8 10 1 263871
7,2 18
ocen krytyków
Sami swoi
powrót do forum filmu Sami swoi

Nigdy nie widziałem tego filmu, ale stwierdzam że to największy tasiemiec Polskich komedii. Zero humoru, jedynie fajny akcent głównych aktorów! Jak dla mnie te dno nie zasługuje na ocenę pozytywną! Maks 3/10 !
Jakościowo na telewizorze wyskakują jakieś kropki, twarze słabo widac!
Chowa się przed filmami z Jackie Chanem albo z Steven Segalem..
TAKIE TASIEMCE TO TYLKO POLSKA KRĘCI!!! Już nawet słabe "Killer" czy "Chłopaki, nie płaczą" są lepsze...

ocenił(a) film na 10
Flashpoint

Najpierw spójrz na rok powstania! Jak Ty chcesz mieć film świetny jakościowo z tego roku, z resztą w oryginale biało czarny?!
Po drugie, poznaj podłoże historyczne i sytuacje w Polsce przedstawioną w "Samych Swoich".
A porównywanie tego z filmami pokroju "Chłopaki nie płaczą" jest co najmniej nie na miejscu...

ocenił(a) film na 8
marville

Nie rozumiecie Dzieciaczki że to prowokacja ? Czy naprawdę przedstawiciele tego narodu są tak ograniczeni i tak trudno im na to wpaść ?

ocenił(a) film na 10
SHOGUN_

też od razu uznałam to za prowokację
uwaga!!! - wróg czuwa i czai się wszędzie! :luka: :luka:
:)))

ocenił(a) film na 10
SHOGUN_

To raczej nie prowokacja, niestety teraz mamy taką młodzież, że wszystkiego można się spodziewać

Flashpoint

Do Jaśnie Pana autora tego żałośnego wątku.

Nie znasz filmów z familią Pawlaków i Kargulów? To gdzieś ty się uchował? Ja pier... :/

Nie ma tu humoru? Pooglądaj sobie lepiej Dode albo Jolke R.

Cytuje:
"Chowa się przed filmami z Jackie Chanem albo z Steven Segalem..
TAKIE TASIEMCE TO TYLKO POLSKA KRĘCI!!! Już nawet słabe "Killer" czy "Chłopaki, nie płaczą" są lepsze..."

Żartujesz czy o drogę pytasz.

Flashpoint

i ze ty sie tu ku***wa jeszcze udzielasz, milionerze z ulicy

ocenił(a) film na 9
Flashpoint

jak "patrzałeś" no to koniec tematu ...
jak dla mnie to klasyka gatunku. świetne teksty i genialne aktorstwo. bardzo żałuje, że dzisiaj się nie robi takich filmów, a dowcip w polskich komediach często bazuję na "dupie" i "gównie" - jest strasznie prymitywny.

pozdrawiam fanów Pawlaka i Kargula

ocenił(a) film na 10
stara_panna

Po co choremu odpowiadać?:-)

ocenił(a) film na 10
Flashpoint

Nie widzicie, że to prowokacja? Nie karmcie trola, bo on pewnie teraz się cieszy, że tyle osób nabrał.

semik

semik jeśli masz rację i to prowokacja, a teraz ten typ się śmieje to jest
to tylko śmiech idioty...niczego mądrego nie pokazał, jedynie brak
rozumu...możliwe, że jest to tylko zwyczajnie gówniarz i to
dosłownie....nie ma więc pojęcia o czasach tzw. demokracji ludowej i nie
rozumie humoru z tego filmu...ale jak ma to zrozumieć skoro być może
urodził się już w czasach wolnej Polski...
ps. a film jest świetny to klasyka gatunku...oczywiście w czarno-biały
prezentuje się znacznie lepiej...pozdro

adramalech

TO NIE PROWOKACJA! To tylko moje zdanie o tym gównianym filmie! Wczoraj patrzałem na odcinek w Ameryce! Wieś i wstyd dla całej POLSKI!!! TEN FILM TO KOMUNISTYCZNY SZMELC! Zapoznajcie się z lepszymi, zagranicznymi komediami z lat 60 albo 70 to tam zobaczycie co to dobra komedia!
Wysłałem list do TVP o zaprzestanie emisji Samych Swoich

Flashpoint

To fajnie, daj znać jak odpiszą xD
za krótki <br/>

Flashpoint

flashpoint...ty naprawdę nie rozumiesz tych czasów...może za młody wiekiem
jesteś...nie wychwytujesz tych drobnych niuansów z filmu...szmelc to tworzą
teraz...poczytaj trochę historię tych czasów...w jakich warunkach tworzono
ten film,z jakimi trudnościami borykano się, a dopiero wtedy oceniaj...bez
zrozumienia podstaw nie uda ci się zrozumieć niczego...a co do części o
której mówisz, to rzeczywiście jest słabsza niż poprzednie, ale tak
zazwyczaj bywa kiedy tworzy się kolejne części serii...a swoją drogą lubię
filmy z lat 60 i 70, szczególnie wojenne, komedie niekoniecznie..nie było
akurat wielu dobrych...ale to jest rzecz gustu...

użytkownik usunięty
Flashpoint

Flashpoint a tak w ogóle to ile masz lat??? Może lepiej zobacz na datę produkcji. To jest najlepsza komedia polska jaką widziałam, a choć mamy już 2010 to nadal mnie ten film rozśmiesza.

ocenił(a) film na 10
Flashpoint

hahahaha!!! nie mogę! list z prośbą o zakaz emisji tego filmu!
hahahaha!!!

ocenił(a) film na 7
adramalech

urodziłem sie " w czasach wolnej polski' ale dla mnie to klasyk

ocenił(a) film na 8
adramalech

jeb.ny prowokator albo durny gówniarz

ocenił(a) film na 8
baskop

chodziło mi oczywiście o Flashpointa oczywiście
,,Pawlak co wy tam wieziecie ?"
"Telewizor "
"Uuuu telewizor"

użytkownik usunięty
Flashpoint

Trochę cienka ta provoka, ale jak jeszcze trochę potrenujesz to może kilka osób nabierzesz.

ocenił(a) film na 10

brawka!!!

Flashpoint

ty się schowaj dziwaku. Mordobicie z segalem /norrisem/ van dammem jest
dla ludzi Twojego pokroju i młodzieży w wieku >17 lat.
Sami Swoi jest najlepszą komedią polską, jeżeli poczytasz o PRL-u i
realiach tamtej epoki oraz o przesiedleniach zza Bugu do ziem odzyskanych,
ten film nabiera kolorytu i humoru ;) W latach gdy był kręcony to było na
czasie, teraz trzeba troszkę historycznego myślenia by się w to zagłębić:)
Wiesz dlaczego Pawlak napisał na ścianie 3 x NIE ? Jeżeli nie wiesz ,
znaczy to że nie dorosłeś do tego filmu i go nie zrozumiesz, póki nie
chwycisz historii dyktatury PRL.
To jest najlepszy film o tamtych realiach ludzi wywiezionych ze swych
odwiecznych domów na nowe ,nieznane tereny, uchwycony w sposób pełen
humoru.

Flashpoint

elte18...wyrwałeś mi te słowa z gardła...nic dodać nic ująć...a co do 3 x NIE...to można mieć niezły ubaw, jak się oczywiście zna pytania postawione przez komunistów w tym referendum:)

adramalech

Mam dopiero 14 lat, słabo oceniam Samych swoich, może jeszcze nie dorosłeś do tego filmu, ale nie wiem jak można słabym nazwać Kilera lub Chłopaki nie płaczą

Saichan

dlatego, że jesteś tak młody nie rozumiesz tego filmu i słabo go oceniasz...tego filmu nie da się w pełni zrozumieć jeśli nie zna się realiów tamtych czasów...a co do wspomnianych filmów to dobre komedie...jest zresztą wiele dobrych filmów współczesnych i każdy jest znakiem swoich czasów, kręcony w konkretnych realiach...tak już jest i pewnie będzie...jak mawia pewne powiedzenie "jednemu podoba się córka, drugiemu teściowa"...różnica pokoleniowa to coś normalnego...stąd rozbieżne opinie i poglądy

Saichan

heh bo właśnie takie coś śmieszy - 'pawlak - ty za senatem ?! szaleju sie najadles" ;)
albo 'rower stary poniemiecki, a kot nasz polski - z miasta łodzi pochodzi'

ocenił(a) film na 10
Flashpoint

najlepsza polska komedia
tyle lat minęło od premiery i nadal bawi kolejne pokolenia
jak tego nie rozumiesz to twoja sprawa ,
i już to widze jak po twoim liśie TVP nie będzie jej emitować , :D

użytkownik usunięty
Flashpoint

Brednie. Porównanie do kopaniny z Segalem świadczy o autorze wpisu.

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się z większością sami swoi najlepsze - stare ale jare. Za cholerę nie rozumiem jak można oglądać filmy z srigalem ...

Flashpoint

przygnebiajace sa takie opinie, ludzi ktorzy doceniaja tylko efekty specjalne filmow XXI wieku.

ocenił(a) film na 9
paikea

Gdyby to nie byłą prowokacja drogi Flashpoincie nie pisałbyś takich wulgaryzmów wyrażając swoją opinię. Niektórzy spokojnie wyrażają swoja niechęć do danej produkcji, nie pisząc że to "gówno, shit" czy też inne określenia. Film jest świetny a porównywanie do współczesnych komedii jest całkowicie bezsensowne. To inne rodzaje humoru.

ocenił(a) film na 10
Flashpoint

Jedni mawiają,że człowiek jest tym co je,drudzy,iż tym co czyta,ale również można powiedzieć,że o poziomie człowieka świadczy poziom jego wypowiedzi!!
Jak widać poziom oceniającego jest bardzo niski gdyż mieszając z błotem jedną z najwybitniejszych polskich komedii popełnia ewidentną profanację co ewidentnie pachnie mi "pokoleniem mtv",nie ubliżając nikomu oczywiście.

Ilekroć trylogia o przygodach Pawlaków i Karguli jest nadawana oglądam jest z niesłabnącym zainteresowaniem mimo,iż z sentymentem patrzę również na wspomniane wcześniej pozycje z Van Damme'm czy Seagalem.

Polecam szczerze KAŻDEMU całą trylogie "Sami Swoi","Nie ma mocnych i "Kochaj albo rzuć" zarówno ze względu na wybitną grę aktorów jak i klimat czy humor.

Pozdrawiam

Flashpoint

nie znacie sie, nawet Don Matteo jest lepszy od tego... Sami Swoi to komercyjny film, po nakręceniu trylogii reżyser wyjechał na Bahamy i tam się na stałe osiedlił. Polecam w google 'prawda o sami swoi'

Flashpoint

A co nas obchodzi co dalej ze swoim życiem zrobił reżyser czy inni związani z tym filmem?! :)
Na którym świecie żyjesz? nie wiesz jak żyją reżyserzy w Hollywood? a i nasi nieźle sobie żyją... Zresztą co ma to do filmu, do jego oceny??? Jaja sobie robisz! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones