PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587727}

Samoloty

Planes
6,3 25 230
ocen
6,3 10 1 25230
5,3 3
oceny krytyków
Samoloty
powrót do forum filmu Samoloty

O ile Auta były ciekawe, poruszały ciekawy temat (jak na bajkę) w ciekawy sposób(jak na bajkę), to
jednak Samoloty powtarzają formę Aut (i nie chodzi tylko o grafikę, która jest nawet przyjemna, ale
o bohaterów, którzy są dosłownie przepisani z Aut) to w dodatku porusza temat oklepany i stary jak
świat w nieciekawy sposób. Bohaterowie i fabuła są nudne, proste i przewidywalne. Jedyne co
ratuje ten film to przyjemny, familijny humor ("On ma nierówną podsufitkę", rozwaliło mnie na
podłogę), fizyka lotu i wygląd samolotów, bo od kreskówki tej klasy nie wymaga się tyle, tutaj
wszystko wyglądało ładnie i było zbliżone do realizmu (jak na bajkę, inne produkcje tego typu robią
cuda niewidy). Ogólnie kreskówka dobra do obejrzenia przy śniadaniu na polsacie, ale szału nie
ma.

ocenił(a) film na 6

Dobrze prawisz.

Nie do końca.
"Cars" było - jak ty to nazwałeś - uniwersalną historią o wartościach i cechach. Sony pictures animation postanowiło zrobić go w nieco inny sposób (mówię tutaj oczywiście o "Surf's up") Disney toon studios znowu chciało to samo zrobić, tylko podmnieniając postacie, imiona, i świat ("Cars"). To wszystko!

użytkownik usunięty
mzelek_filmaniak

To co piszesz to w dużej mierze prawda. Ale teraz należy zastanowić się nad uczciwością takiego rozwiązania z perspektywy osoby, która wydała pieniądze na bilet - kiedy płacę za obejrzenie filmu, to chcę zobaczyć coś nowego, a nie odgrzany, oklepany kawałek.

Mniej więcej tak pisałem - tylko, że nie byłem w kinie, bo wiedziałem z góry, że to kolejna podróbka!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones