PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115929}

Samotna kobieta

Charulata
7,4 536
ocen
7,4 10 1 536
7,7 6
ocen krytyków
Samotna kobieta
powrót do forum filmu Samotna kobieta

Kiedy już wydaje się, że powinien być koniec, dostajemy jeszcze jedną mocniejszą scenę. I tak chyba przez 20 minut. A właściwy koniec rozwala wszystko. Aż nie mogłem dojść do siebie. Cudo.

matimat17

Najlepszy jego film, moim zdaniem.

Mr_mokrego_pampersa

Po tym co zobaczyłem, koniecznie biorę się za resztę

matimat17

Polecam tak zwaną trylogię Apu:

Droga do miasta | Nieugięty | Świat Apu

ocenił(a) film na 8
matimat17

Masz racje - cudowne zakonczenie. Film czarno-biały a jakże kolorowy. Zobaczyłam w nim mnóstwo kolorów - kolorów życia.

ocenił(a) film na 7
mirabozenna

Fajnie grali ci aktorzy, nawet nie musieli nic mówić, a wszystko można było odczytać z ich twarzy. A w kolejny piątek będzie na Kulturze Idol - film Raya z 1966.

ocenił(a) film na 8
xtomix

Już się cieszę! Dzięki za info :)

matimat17

matimat17, chciałam do Ciebie odezwać się na priv, ale z racji jakichś filmwebowych okrojeń nie byłam w stanie. Możesz napisać, co Cię urzekło w tych ostatnich 20 minutach, dlaczego nie mogłeś dojść do siebie? I te zdjęcia, kadry ostatnie, jakby zatrzymane, quasi-prasowe - jak je interpretujesz?

VenusInFurs

Przez ostatnie 20 minut, albo raczej od momentu wyjazdu brata, każda scena wydaje się ostatnią, ale po niej przychodzi jeszcze jedna, która całkowicie zmienia zaistniałą sytuacje. Wszystkie dość mocno działają na emocję.
Wygląd ostatnich kadrów to ma taki wygląd, ponieważ nawiązuje do opowiadania pisanego do gazety, przez tytułową kobietę, którego tytuł idealnie podsumowuje końcową sytuację.

matimat17

wygląd to ma taki wygląd xD

matimat17

"Rozbite gniazdo", o ile pamiętam. Tak, teraz już wszystko pojęłam, jak należy. Dziękuję. Masz dużą filmową wrażliwość. Przyjmij me zaproszenie do znajomych. :)

ocenił(a) film na 9
matimat17

Zgadzam się. Cały film jest b. dobry (choć Raya stać na więcej), ale zakończenie rewelacyjne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones