PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536321}

Samotność liczb pierwszych

La Solitudine dei numeri primi
6,8 3 374
oceny
6,8 10 1 3374
5,0 3
oceny krytyków
Samotność liczb pierwszych
powrót do forum filmu Samotność liczb pierwszych

w trakcie filmu parę razy musiałam zmuszać się, żeby nie zasnąć. kiedy film się skończył,
nie byłam co do niego przekonana, uznając go za pseudoartystyczne wypociny. jakieś
dwadzieścia minut później, kiedy stałam już na przystanku (sama, bo również sama byłam
na filmie), a wokół mnie roiło się od uśmiechniętych i zakochanych ludzi, którzy gnali w tę i z
powrotem, razem i razem, to stwierdziłam, że jednak był to dobry film.
samotność jest straszna
uwielbiam to uczucie, kiedy wraca się do domu i nie może się przestać myśleć o filmie, a w
głowie kłębi się miliard myśli.
+ za soundtrack, jednakże wg mnie i tak francuskie filmy przodują jeśli chodzi o
dopasowanie muzyki do obrazu i sytuacji

ohcarol

Ja też nie mogłem przestać myśleć o tym filmie; tyle, że zastanawiałem się co mi w nim tak strasznie zgrzytało - czy wydumana historia, nierealność psychologiczna, czy silenie się na artyzm. Niestety, wrażenie, że ten film to "pseudoartystyczne wypociny" nadal się utrzymuje.
Ale faktycznie - ładny soundtrack i zdjęcia.

barranek

wg mnie bardziej irytujące było silenie się na artyzm. film mógłby być serio dobry, gdyby nie jego otwarta kompozycja. wystarczyłoby go jakoś spuentować i na pewno byłby lepszy.

ocenił(a) film na 6
ohcarol

Dokładnie. Zgadzam się z tym, co napisaliście. To silenie się na artyzm, przesadna chaotyczność, niestety mu nie pomogło, a wręcz "pochowało" go głęboko. Doceniam zdjęcia, muzykę tudzież grę aktorską, stąd moja ocena.

ocenił(a) film na 7
ohcarol

Zgodzę się z wami bo dawno nie miałem takich mieszanych uczuć po filmie. Myślę że film był równie złożony jak i złożone i skomplikowane były losy obydwu bohaterów. Momentami film oglądało się dość ciężko bo przytłaczał w niektórych momentach ale ogólnie mam pozytywne wrażenia z nim związane. Wiadomo że czasem autor przesadza z treścią chcąc pokazać wszystko, niestety potem okazuje się że było to zupełnie nie potrzebne. Chaos związany z ciągłą zmianą czasu w której toczyła się akcja też działa na nie korzyść tej produkcji. Generalnie nie są to jakieś mankamenty przez które film można słabo ocenić. Myślę że z fabuły filmu mogłoby powstać rewelacyjne dzieło. Ciekawe jak w tym zestawieniu wypada książka na podstawie której powstał film. Myślę że warto byłoby po nią sięgnąć. Ale jeszcze się zastanowię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones