PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132380}

Samuraje z piekła rodem

Makai tenshô
6,3 222
oceny
6,3 10 1 222
Samuraje z piekła rodem
powrót do forum filmu Samuraje z piekła rodem

jeśli ktoś lubi klasyczne horrory oraz filmy samurajskie to ten film na pewno go nie zawiedzie, rozrywka na najwyższym poziomie. Fakt faktem że jest to troche kiczowate dzieło jednak nadrabia to wciągającą historią. Film posiada dwóch głównych bohaterów co jest dużą zaletą obrazu, poza nimi przedstawiony jest szereg innych postaci z których każda jest bardzo wyrazista i każda ma swoją odrębną historie. Poza tym to świetnie nakręcone są sceny walk... tak jak pisano wcześniej na forum jest to film dosyć dziwaczny pod względem tematyki jednak jeśli do tematu podejdziecie na luzie to seans powinien sprawić wam wiele radochy i satysfakcji, polecam :)

dansol20

Fakt film ma fajny klimat , postacie i dobre sceny walk a to już 34 lata sobie liczy . Są filmy które się nie starzeją chyba i tego można zaliczyć do takich , a widziałem go dopiero teraz pierwszy raz tak mi się wydaję bo sobie nie przypominam z ery vhs :) .
Ja osobiście czekam aż zrobią kiedyś Onimushe . Kiedyś coś miało ruszyć nawet był chyba budżet 50 milionów i coś temat upadł :( . Zamiast czasem odgrzewać te same filmy w nowych wersjach zrobili by takie jak Metal Gear Solid np na podstawie cz1 idealny scenariusz na kasowy hit , albo Tenchu i tak można by było jeszcze kilka wymienić :) .

ocenił(a) film na 7
dansol20

Zgadzam się, że jak ktoś ma ochotę na klimaty samurajskie, to ogląda się bardzo przyjemnie. Jak dla mnie główny bohater jest jeden, ale całościowo, to masę barwnych postaci wstawili i to na tyle różnych, że nawet taki europejczyk potrafi ogarnąć, kto jest kto, co paradoksalnie nie jest takie częste w azjatyckich filmach.

Mega wrażenie robi finałowa scena. Nie mam pojęcia, jak to nakręcili, ale po dziś dzień ten ogień wygląda mistrzowsko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones