PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698052}
6,0 72 867
ocen
6,0 10 1 72867
4,6 12
ocen krytyków
San Andreas
powrót do forum filmu San Andreas

Czy filmy katastroficzne muszą lecieć na wytartych schematach? No dajce spokój! Fabuła "San Andreas" zalatuje mega wtórnością coś jak "Epicentrum" w sumie. Koniec? Ojciec po wielu perypetiach spotka córkę, flaga amerykańska w tle będzie powiewać a w tle zrujnowane miasto. Wysililiby się chociaż raz a nie schemat, schemat, schemat -.-

ocenił(a) film na 6
Bronson87

W katastroficznych filmach oczekuje dobrych efektów specjalnych, budynki się walą, fale zalewają mrowie ludzi, totalna rozpierducha.
A ze schemat... taki mamy klimat powiedzą Amerykanie.

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 5
wujaniek

Lecą bombowce
Walą się wieżowce
Rambo już za chwille
Pokona Godzille
Piotr Bukartyk

ocenił(a) film na 6
wujaniek

Tutaj akurat efekty (i nie tylko) zepsuły dobre wrażenie z filmu, zdecydowanie lepsze były w '74 w Płonący wieżowiec.

Bronson87

A jaka flaga ma powiewać w amerykańskim filmie o Amerykańskim mieście i o Amerykanach? Wysiliłbyś się bardziej inteligentny komentarz. Chyba, że nie stać cię na wysiłek intelektualny.

kokonut

Przy tym filmie, na pewno "wysiłek intelektualny" nie będzie potrzebny, chcesz się intelektualnie wysilić obejrzyj sobie Ingmara Bergmana "Milczenie" lub "Persona" albo Federico Felliniego "8 i pół". Tutaj piszemy o amerykańskim ochłapie zbudowanym na wtórnym scenariuszu i pewnie teraz znakomitych a za kilka lat nijakich efektach specjalnych, chyba tylko The Rock ciągnie ten film inaczej nikt by nie wiedział.

Bronson87

To czego oczekujesz od takiego filmu? :D

ocenił(a) film na 5
kashmir23

żeby nie wciskali na siłę rozterek rozwodzących się rodziców i tandetnej love story ich potomstwa. Tylko tyle, reszta jest ok.

ocenił(a) film na 5
kashmir23

I byłoby dobrze, gdyby tak główni bohaterowie jak już są pod wodą, to nie otwierali ust, żeby coś powiedzieć, bo uwaga... MOGĄ utonąć :-)
No i ta flaga i "Odbudowujemy" - to jest reakcja optymistycznego Amerykanina patriotę.
Efekty bardzo dobre - pięknie zburzyli miasto.

A tak ogólnie, to fajna komedia katastroficzna ;-) Niewiele osób uśmiało się na tym filmie tak jak nasza grupka :-D

ocenił(a) film na 6
Bronson87

Fajnie żeś sie wysilił na porównania. Dzięki temu jesteś "uznanym znawcą"



ocenił(a) film na 5
Bronson87

zgadzam sie

Bronson87

Hahaha właśnie wróciłem z kina i trafiłeś w 10 z tym zakończeniem. Ta flaga to była już tragedia, pomijając niektóre wcześniejsze idiotyczne momenty. Efekty specjalne fajne, ale nie powalające.

ocenił(a) film na 8
matol

Dlaczego glaga amerykanska w filmie amerykanskim to tragedia? Zazdroscisz amerykanom patriotyzmu i optymizmu?

ocenił(a) film na 6
marti_no

Nie zazdroszczę.
Po prostu w kolumbijskim, malezyjskim, bułgarskim i jeszcze cholera w jakim kraju potoczyłaby się akcja filmu, nikt na siłę by nie wciskał swojej flagi. Tylko kto? AMERYKA
Jak w pierwszym poście ktoś napisał - schematyczne kino.
Jedyną jakością jest Johnson i efekty. Ale efekty za paręnaście lat będą nijakie i film będzie zapisany w historii kina jako "jedno oglądacz" :)

ocenił(a) film na 5
lukasz12548

Powody powiewania amerykańskiej flagi na amerykańskim filmie są jak zasady footballu amerykańskiego.

ocenił(a) film na 6
Leszy2

Jest to oczywista oczywistość, ale niedługo będą w dramatach, romansach, horrorach powiewały flagi amerykańskie.
Bo nie ukrywając filmy amerykańskie są najpopularniejsze i to one zajmują najwyższe miejsca box office'owe.
Nie ma co udawać, ale oni na siłę wciskają symbole Ameryki gdzie tylko można.

ocenił(a) film na 8
lukasz12548

Ja bym az tak nie dramatyzowal. Filmy kreca od prawie 100 lat i do dzis w kazdym filmei flagi nie zobaczysz. Ot taki styl zaszczepiania patriotyzmu i dumy narodowej przez amerykanow kierowanego do amerykanow. Mnie osobiscie to nei drazni a nawet czasem zastanowie sie z nutka smutku dlaczego polacy tak nie potrafia.

lukasz12548

Może właśnie to wyróżnia Amerykę? Ta powiewająca flaga...czemu mamy mieć im to za złe? Sorry to oni mają kasę na taką rozpierduche w filmie i po zniszczeniu polowy Zachodniego Wybrzeża i śmierci milionów ludzi mają prawo zawiesić flagę.
Tak, film jest mega infantylny i nawet w swojej kategorii moglbybyć lepszy. Wszyscy zwracają uwagę na happy end? Też czekam na film katastroficzny którego główny bohater zginie przygnieciony kamieniem w 27minucie filmu, oj niestety głównym bohaterem będzie zawsze ten któremu się uda...
Ale gdybyście zwrócili uwagę, tam w tle giną miliony ludzi...
A co do flagi... Ciekawe czy flaga Polski będzie powiewać w filmie Smoleńsk? Chyba nie...

ocenił(a) film na 3
marti_no

inaczej amerykanie by zapomnieli ze są w USA wiec dla nich to bardzo ważny element

Bronson87

Dopóki się będą sprzedawać bilety na takie filmy, to takie filmy będą powstawać.

ocenił(a) film na 2
Bronson87

Raczej brzoza by się nie sprzedała.

ocenił(a) film na 6
Bronson87

Zakonczenie mniej wiecej dokladnie takie jest.. widziałem.
Amerykanie maja silnie wpojona dume narodowa wiec flaga musiala sie pojawic... i pelno innych schematow tez.

Bronson87

90% ludzi przyswieca zasada "wlacz film, wylacz mozg " i producenci to wiedza. Dlatego takie filmy dominuja.

ocenił(a) film na 8
Bronson87

Nie wiem gdzie to ogladaliscie ale mi sie wydaje ze takie filmy maja tylko sens w imax 3D, ja nie przepadam za takimi prostoliniowymi filmami i zgadzam sie ze fabula jest z gory do przewidzenia. Ale graficy zrobili robote i jak sie cale kino trzesie od fajnych dobrze wyswietlonych efektow a tu byly fajne efekty to sie nawet takie cos da z przyjemnoscia ogladac.. Jak ktos szuka doznan intelektualnych to niech zmieni tematyke filmow i nie narzeka caly czas jak ostatnia padaka, a moze sam cos wymysli lepszego jak jest taki do przodu.

allecenypl

amen bracie

Bronson87

Może do gatunków filmowych powinni dodać oznaczenie: "amerykański patos". Wtedy odrazu wiesz, że trzeba unikać jak ognia.

ocenił(a) film na 5
heavyRain6

Dobre! Administracja powinna wziać to pod uwagę

heavyRain6

Albo w ogóle powinno być podawane stężenie patosu na skali :)

heavyRain6

O dokładnie :)
Film ma mega mocną stronę wizualną, efekty specjalne są super. Ale tak oklepane schematy i niestrawny patos sprawiają, że drugi raz nie odważę się oglądać tego filmu.
Żeby chociaż była spora dawka humoru (jak choćby w Dniu Niepodległości czy Armagedonie) to bym przełknęła ten patos i schematyczność...
A tak wyszedł jednorazowy-oglądacz

ocenił(a) film na 4
attra

Właśnie, patos nie przeszkadza, jeśli jest coś oprócz niego.

GodAs

Właśnie tak. Amerykanie kochają ten swój patos i jeśli nie przekraczają w nim granic absurdu, a do tego mamy ciekawą fabułę to film ogląda się bez bólu zębów (Wróg u bram, Szeregowiec Ryan).
Ale jeśli w filmie prócz strony wizualnej, mamy tylko patos, niestrawne schematy i powielanie tych samych zachowań bohaterów, to wychodzi mdłe byle co.

ocenił(a) film na 8
Bronson87

Właśnie obejrzałam i hahaha dokładnie "flaga amerykańska w tle będzie powiewać a w tle zrujnowane miasto" XD
Ale film całkiem spoko, amerykański patos ograniczony właściwie do jednej sceny, więc nie było tak źle. Oczywiście główni bohaterowie wyszli prawie bez zadrapań (oprócz rozwalonego szkłem uda, które i tak niespecjalnie przeszkadzało w bieganiu), ale przecież o to w takich filmach chodzi.

Agness_92

no właśnie. w filmach tego typu ma być rozpierducha, dobre efekty, mało fabuły, mało gadania. tak właśnie było, więc film w swojej kategorii zasługuje według mnie na mocne 8.

ocenił(a) film na 8
Bronson87

Flagi chyba nie było. Film z oklepanymi motywami, ale i tak fajny:)
Tak jak pisali inni, nie o fabułę w filmach katastroficznych chodzi:) W tym filmie i tak nie było pod tym względem jakoś szczególnie złe.

ocenił(a) film na 5
Coyotman

Oglądałeś ten film? A na moście co powiewało?
Pytanie kto to rozwiesił, gdy dopiero budują obozy dla ocalałych. Kto wspiął się na most. Ech... jak zwykle realizmu zero.

ocenił(a) film na 8
conrad_owl

Po prostu nie pamiętam flagi. Na pierdoły nie zwracam uwagi.

Kto się wspiął? Pewnie ktoś kto chciał dodać nieco wigoru pracującym przy odbudowie. Amerykanie kochają patriotyzm i przy takich wydarzeniach flagi powiewają u nich zawsze. To nie polska gdzie ludzie tylko plują na swój kraj.

ocenił(a) film na 7
conrad_owl

Powiewająca flaga to zero realizmu?
W takim razie zadam Ci proste pytanie - ile razy byłeś w mieście zmasakrowanym przez trzęsienie ziemi i tsunami, że widok powiewającej tam flagi jest dla Ciebie nierealny? :)

ocenił(a) film na 5
venez

Flaga na pół mostu, gdy sam obóz to mikre namioty w budowie :) zero realizmu. Co innego zwykła flaga na jakimś maszcie.

ocenił(a) film na 5
Bronson87

Amerykanie są patriotami - u nich to normalne, że flagę manifestuje się w ważnych momentach.

ocenił(a) film na 7
Matrixiu

Pewnie po seansie widząc tą flagę amerykanie na sali odśpiewali hymn, stali na baczność i bili brawo... cóż patriotyzmu to my możemy się od nich uczyć

ocenił(a) film na 5
arasik

Owszem. I bycia dumnym z przynależności do narodowości. No ale... U nas to od razu lewaki takich od nacjonalistów zwyzywają...

Matrixiu

U nas flagi uzywa sie zamiast transparentow, bazgra sie nazwy buraczanych miejscowosci i idzie "kibicowac". Zero poszanowania.

ocenił(a) film na 6
Bronson87

mi to przypomina Pojutrze z Denisem Queidem tylko w wersji letniej dziecko w strefie zagrozenia i dzielny tata jedzie walczyc z żywiołem zalane ulice miasta i nawet wielki olbrzymi okret zepchany na miasto most ludzi no i obowiązkowo młodzież poznaje swoje miłości w bardzo stresujących warunkach tylko w San Andreas ratowali córkę a aktorka grająca córkę nastoletnią zresztą jest tylko 13 lat młodsza od pieknej matki. Oczywiście nie mogło zabraknąć symbolu amerykańskiej wolności powiewającej nad ogromem zniszczenia miasta ale przeież nie amerykańskiego ducha . No i jeszcze mała niewielka naprawde różnica ... Pojutrze było zdecydowanie bardziej dopracowane fabularnie , aktorsko i efekty były mocniejsze choć mimo to nie rewelacyjne...

ocenił(a) film na 6
ANULKA870

Amerykańskie filmy katastroficzne oraz te o atakach jakichś kosmitów i innych godzilli można spokojnie wrzucić do jednej beczki, zamieszać, pojedynczo wyciągać poszczególne sceny i układać z tego scenariusze następnych "arcydzieł"... Wszystko już było, tylko technologia pozwala na coraz to lepsze efekty. Absurdy niby w normie, ale mnie wścieklizna bierze jak po raz kolejny widzę tłumy cymbałów czekających do ostatniej chwili by zareagować np na walący się na nich budynek, albo stojących bez sensu na krawędzi rozpadliny w którą zapadła się część miasta, czy też ludzi wg których pierwsza pomoc polega na trzymaniu za rączkę, potrząsaniu i głośnym wołaniu czyjegoś imienia, lub przytulaniu. Szkoda gadać, nie lubię tego typu filmów i już...

ocenił(a) film na 4
ANULKA870

Pojutrze przy tym to arcydzieło.

ocenił(a) film na 7
Bronson87

Obejrzyj sobie "Tragedię Posejdona" z 1972r... Jak dla mnie najlepszy film katastroficzny i będziesz na końcu na pewno zaskoczony ;).

ocenił(a) film na 6
Bronson87

Praktycznie wszystkie filmy katastroficzne są takie same. Jedyne co je wyróżnia to wkład finansowy. Na "San Andreas" mało pieniędzy nie poszło dlatego mamy świetne efekty specjalne, choć do niektórych i tak można się doczepić. Mówiąc ogólnie film katastroficzny to: akcja trzymająca w napięciu i efekty reszta to praktycznie to samo.
http://maritrafilms.blogspot.com/2015/08/san-andreas.html

ocenił(a) film na 6
Krzysztof421

Tys prowda...

ocenił(a) film na 5
jjarek_filmweb

Tam w tym miescie to powinno byc morze trupow ... a nie bylo ani jednego. Gdzie sie podzialy ciala ... kurde ja ja bym chcial obejrzec jakis dobry katastroficzny film ale zeby byl w miare realnie zrobiony ... bez tych durnych scen, typu, Kontenerowiec prawie na nich wplynal, pozniej slalom miedzy kontenerami ... fale jako jedyni pokonali :) motorowka rozwalila szybe i jakby nigdy nic, pozniej w ostatniej sekundzie uciekli z wiezowca ... Po co oni w ogole zakladali spadochrony ?? Z takim fartem to by i tak jakims cudem sie uratowali !!

ocenił(a) film na 1
Bronson87

zasrana tania amerykańska prdoukcja śmierdąca propagandą.
Dobrze że kręcą takie filmu aby mieć porównanie co lubi bezmózg a co lubi inteligientny człowiek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones