PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299151}
4,3 4 299
ocen
4,3 10 1 4299
Seed: Skazany na śmierć
powrót do forum filmu Seed: Skazany na śmierć

Film Uwe Bolla miał szokować i epatować brutalnością stąd nawet specjalne ostrzenie przed seansem, jednak to co otrzymujemy to nudny kotlet z drobno mielonymi dialogami ,które powodują , że film staje się po 10 minutach tak nudny, że ma się ochotę wyłączyć .
W Filmie mamy pełno błędów i dziwnych niezbyt potrzebnych scen
1 Scena otwarcia Seed ogląda stary film z przemocą na lisach i szopach. Co to miało wnieść w fabułę?, niestety zły pomysł na otwarcie filmu!
2 Seed torturuje panią domu tłuczkiem do mięsa. Uderzanie w jedno i to samo miejsce przez trzy minuty, to niezbyt zachęcające by oglądać to dalej
3 Przeklęta akcja kamerą jakby kamerzysta coś poprzedniej nocy wypił. W kilku scenach rozmywanie pasowało jednak później stawało się to bardzo irytujące
4 Zabili go a on uciekł. Związanie przestępcy który zabił ponad 666 osób( ale miał licznik), włożenie do trumny i zakopanie , nie wróży niczym dobrym
5 Główny bohater to połączenie Jasona z Leatherface'am,jednak niezwykle inteligentny, nie dosyć , że kreci filmy to jeszcze znajduje dom porucznika który go skazał na śmierć.
6 Dialogi. Bohater zwraca się do swojej córki: Mów coś proszę mów mi proszę Pana(?)
7 Scena swobodnej przechadzki Seeda po więżeniu. Czy naprawdę w 1979 nie było w ogóle policji w wiezieniach?
8 Próba gwałtu na Seedzie przez policje. Co ta scena miała pokazać , że Policja jest równie zła jak Seed, nie rozumiem
9 Zabicie policjantów przez Seeda którzy próbowali go zgwałcić. Seed zabija i wraca do medytacji w celi( mózg w kawałkach
10 Jest sequel. Ja się pytam po jakiego grzyba to dalej ciągnąc?

ocenił(a) film na 5
maglownik

Zgadzam się z Tobą całkowicie - sam miałem wypunktować błędy w tym filmie, ale widzę że ktoś mnie wyręczył.Dodałbym od siebie jeszcze :

(1)Seed ucieka z wspomnianej wyspy, która jest zapewne ostatnim przystankiem skazanych na śmierć zwyroli.PO PROSTU SOBIE UCIEKA!(2)Czy zdrowy rozsądek nie podpowiada, że takie miejsce powinno być chronione niczym Biały Dom?(3)Zabici kolesie to jedyna obsada?(4)Lekarz stwierdzający zgon, MIESZKA na tej wyspie?(5)W dodatku na wspomnianej wyspie, dokonuje się pochówku skazanych?Od tego są chyba cmentarze.

(6)Po ucieczce, nasz Seed chodzi sobie po świecie, morduje....i morduje..i morduje...przez PÓŁ ROKU!(7)Gdzie się ukrywa?Jakim cudem nie zostaje schwytany?
I na deser : (8) jakim cudem udaje mu się dostarczyć kasetę na posterunek?I skąd policjant wręczajacy ową kasetę poprucznikowi, wie ŻE TAM JEST KASETA, A NIE NP WĄGLIK CZY BOMBA??Oczywisćie nikt nie zauważył, że ową przesyłkę dostarczyl poszukiwany morderca, mający setki ofiar na koncie.Z workiem na głowie i w smierzdących krwią, nie zmienianych przez PÓŁ ROKU ubraniach. Ale to i tak nie jest wszystko! Reasumując : wnioski nasuwają się jasne - nasz Seed to ultrageniusz zła, przy którym Hannibal Lecter i Jigsaw to amatorzy,, a amerykańscy policjanci to najwięksi de*ile jakich świat widział.

Film oceniam na 4, ale dałem 5 za dobrą muzykę i szczątkowy klimat, który mimo wszystko da się wyczuć.byłoby lepiej, gdyby nie te absurdalne i niedorzeczne szczegóły.

maglownik

Skazany na brak scenariusza i brak zakończenia. A to rozmywanie o którym piszesz, to trochę jak próba zamaskowania kiepskich efektów specjalnych.

ocenił(a) film na 2
maglownik

bardziej jak ten z Halloween wygląda niż jak Leatherface

maglownik

Kupy dupy się ten film nie trzyma. Pomijam już fakt, że nawet na egzekucję prowadzą Seeda w masce. Ale jak on zdołał wrócic? To jest więzienie czy stary magazyn? Ot tak sobie wszedł i zabił kata a nikt tego nawet nie zauważył? Znaczy się byle głupek może sobie ot tak wleźć do sali straceń i majstrować przy sprzęcie?

ocenił(a) film na 8
maglownik

Głupi to zbyt malo powiedziane, nie dość że pozbawiony jakiejkolwiek logiki to na dodatek kretyńsko brutalny.

ocenił(a) film na 3
maglownik

11. Mimo, że mózg się palił i krew bryzgała (czemu trzeci raz tego nie zrobili a potem dopiero pochowali - nie wiem?) on był nadal bystry - np. odnalazł wszystkich, przygotował pułapki - i po mieście nadal chodził w ka-ka-kasku ;)
12. Zepsuto statystykę. 666 ?? - trzeba było go aresztować gdy miał 647 - byśmy czekali kto będzie ostatni i wyjdzie 666 a tak nie wiem po kij ta liczba skoro po 666 zdaje się zabił kilku policjantów???

itp. itd.

ocenił(a) film na 3
maglownik

Niestety to prawda. Film miał fajną fabułe, ale sporo elementów jest w tym filmie jest kompletnie nie logicznych i absurdalnych. Film mógłby mieć 6/7 gwiazdek a zasługuje na max 3. Ta ocena 4,3 to i tak dużo jak na taki film

ocenił(a) film na 2
Mateo_35

12.Procedury policyjne. Najlepszą porą na aresztowanie psychopatycznego mordercy(666 ofiar) jest noc ? Chyba że dostali cynk od scenarzysty że rano go tam nie będzie. Szukanie mordercy w jego domu ? po jednej osobie na parter, piętro i piwnicę to też totalne kretyństwo. Przeszukuje się parami, asekuracja Tylko w durnych filmach widuję policjantów trzymających latarki przed sobą. To zaproszenie: strzelaj tu. Prawidłowo: latarka w ręce odsuniętej od ciała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones