PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33571}

Sekcja 8.

Basic
7,3 30 771
ocen
7,3 10 1 30771
5,2 4
oceny krytyków
Sekcja 8.
powrót do forum filmu Sekcja 8.

Trzymających widza w ciągłej niepewności ,pełnych zwrotów akcji , zaskakujących momentów, nieliniowych , takich po których obejrzeniu będe mogł powiedzieć " no nieźle , nabrali mnie" , nie szukam wzruszających historii życia, komedii bawiacych do łez czy też pełnych efektów filmów z jamesem bondem - takich filmów jest pełno.. (chociaż takie filmy bardzo lubie)
Jak możecie podajcie mi tytuły, na pewno nie tylko ja szukam takich wrażeń w filmach ;)

podam filmy tak na szybko z pamięci ;)
Iluzjonista
Podejrzani
Coma (1978)
Skazani na Shawshank
Prestiż
To nie tak jak myślisz, kotku
Suma wszystkich strachów
Memento
Oszukana (chociaż tytuł niefortunny)


liczę na waszą pomoc ;)

przemekPOZ86

przypomniały mi się jeszcze
Rekrut,
Osiem częsci prawdy

ocenił(a) film na 9
przemekPOZ86

Może nie tyle nieliniowe (o takie ciężko) ale na pewno fabularne majstersztyki pełne zwrotów akcji, zmuszające do myślenia i pozostawiające to słynne "ale mnie scenarzysta nabrał"

Żądło
Vidocq
Plan Lotu
Okno na podwórze
Osada
Raport mniejszości

krevek

dzięki, o takie filmy chodziło, część z nich już widziałem i potwierdzam :) Vidocq i Okno na podwórze bede musiał obejrzeć ;)

do listy dopisze też :
Wild things (1998)

ocenił(a) film na 9
przemekPOZ86

tylko "Okno na Podwórze" najlepiej starszą wersję z 1954 r. bo reżyserował ją Hitchcock a to już gwarantuje emocje :)

przemekPOZ86

Polecam ze swojej strony "Córka generała" (też z Travoltą),"Oczy węża".

ocenił(a) film na 6
przemekPOZ86

zdecydowanie polecam głośną koreańską produkcję z 2003 roku pt. "Oldboy" Chan-wook Park'a, drugą część z tzw. "trylogii zemsty". Doskonałe, wywierające mocne wrażenie na widzu kino. Oczywiście oprócz tego m.in. "Se7en", "The Machinist" z Bale'em, "Jacob's Ladder" z Robbins'em czy nieco lżejszy obraz "Lucky Number Slevin" - tu zaskoczenie gwarantowane

pozdr.

użytkownik usunięty
cezar9991

wszystkie mindfucki są takie np. Donnie Darko.

ocenił(a) film na 9
przemekPOZ86

Filmy pokręcone lub z zaskakującym zakończeniem: Zabójczy numer, Fight Club, Naciągacze[koniecznie bo rewelka], Przekręt[i inne filmy Ritchie'go], V jak Vendetta, GO 1999, Wyspa Tajemnic, Manna, In Bruges, Big Nothing, 1408, Plan Doskonały, Wyspa, Sekcja 8, Vanilla Sky, Lola Rennt, Kula, Martyrs, Gra Finchera, Przebudzenie, Teoria Chaosu, Cube, Kod Dostępu, Memento, Oczy Węża DePalmy, 8 części prawdy, DejaVu, Amores perros

ocenił(a) film na 7
dezertx

Pila, siedem, tozsamosc, harakiri

ocenił(a) film na 10
przemekPOZ86

plan doskonały

ocenił(a) film na 8
przemekPOZ86

He was a quiet man
Alexandra's project

przemekPOZ86

To ja także dodam - Łowcy Umysłów

użytkownik usunięty
przemekPOZ86

Run, Lola, Run.

przemekPOZ86

Od siebie dodam "Prawo zemsty".

haruka13

Teraz przypomniały mi się też inne produkcje: "Inni" oraz "Wanted. Ścigani". :) Powinny Ci się spodobać.

ocenił(a) film na 8
haruka13

Najbardziej podobny i jeden z klasyków zarazem to: "Czas Apokalipsy" :D

Bardzo mi sie przypominam ten film, podczas seansu Sekcji 8 :)

efc_2

Teraz przypomniał mi się inny film... nieprzewidywalny i zaskakujący (w mojej prywatnej ocenie!), po seansie którego też rzuciłam tekstem: "no to mnie nabrali!"... ten film to "Don". Polecam :)

ocenił(a) film na 8
haruka13

Ale jaki Don? Bo po wpisaniu w wyszukiwarce wyskakuje 20 roznych i zaden nie nazywa sie po prostu: "Don" :-) Podaj dokladny tytul i rok, to chetnie obejrze ;)

efc_2

Zrobię coś lepszego ;) Podam Ci linka do tego Dona, o którym pisałam wyżej. Proszę, oto on: http://www.filmweb.pl/Don
Ostrzegam tylko, że to kino iście bollywódzkie :) ale i tak warto akurat na ten film spojrzeć! Polecam, ja się nie zawiodłam...

ocenił(a) film na 9
przemekPOZ86

State of play (Stan gry). Chodzą mi po głowie jeszcze dwa filmy, ale nie pamiętam tytułów.

ocenił(a) film na 7
przemekPOZ86

"eXistenZ" gdzie wg mnie Cronenberg bije na głowę Wachowskich i ich "Matrix"

ocenił(a) film na 9
przemekPOZ86

Plan Doskonały (2006)
Gra (1997)
Rzeka Tajemnic (2003)
Czerwony Smok (2002)
Zabójczy Numer (2006)
Tajemnice Los Angeles (1997)

Wszystkie zaskakują. Obejrzałem więcej tego typu, ale narazie podaje tylko te, potem może dopisze coś jeszcze :]

przemekPOZ86

Kropka nad i (2003)
Plotka (2000)

przemekPOZ86

Exam (2009)

ocenił(a) film na 3
przemekPOZ86

nikt nie wymienił rashomona czy seppuku? jak jest średnia wieku w tym poście, 15lat?

ocenił(a) film na 7
Droo

Harakiri hehe, pila, tozsamosc, siedem, dom zly, no i wiele wiele innych...:-)

ocenił(a) film na 7
Droo

Ty to pewnie z 80 już masz sadzac po twoich zajebistych propozycjach

ocenił(a) film na 7
przemekPOZ86

Wybór Mafii 1 i 2, Brother, Córka Generała (bardzo zbliżony do Sekcji 8), Infernal Affairs.
@Droo wolę Tron we krwi i Harakiri. :)

ocenił(a) film na 7
przemekPOZ86

Chyba nikt nie podał wcześniej:
Negocjator, arlington road, szósty zmysł, co kryje prawda, telefon (phone booth), next.

ocenił(a) film na 6
przemekPOZ86

jak dla mnie bardzo podobny: Infiltracja (2006) http://www.filmweb.pl/Infiltracja
pełno kłamstw (zabrzmiało trochę jak dr House)

ocenił(a) film na 8
przemekPOZ86

"Tożsamość" Jamesa Mangolda z Rayem Liottą, Johnem Cusackiem i Amandą Peet, genialny film (choć ten z Neesonem też jest niezły)
"Motel" Nimroda Antala z Kate Beckinsale i Lukiem Wilsonem
"21 gramów" Alejandro Gonzaleza Innaritu
"Prosty plan" Sama Raimi
"Stoker"
"Malice"
"Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym" z Andym Garcią, Christopherem Walkenem.
"Więź"/"Brudne pieniądze" brawurowy debiut braci Wachowskich z Giną Gershon i Jennifer Tilly
"Fargo" braci Coen
"Cop Land" Jamesa Mangolda z Robertem De Niro, Harveyem Keitlem, Rayem Liottą, ale przede wszystkim Sylvestrem Stallone
"Kandydat" Jonathana Demme z Denzelem Washingtonem, Meryl Streep i Lievem Schreiberem
"Sen Kasandry" z Colinem Farrellem i Ewanem McGregorem
"Nim Diabeł dowie się, że nie żyjesz" Sidneya Lumeta z Philipem Seymourem Hoffmanem, Ethanem Hawke, Marisą Tomei

ocenił(a) film na 8
przemekPOZ86

Koniecznie "Koneser " Tornatore zbrodnia z kunsztem i klasą, miodzio!!

przemekPOZ86

Lucky Number Slevin

przemekPOZ86

The invisible guest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones