PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800312}
8,1 5 899
ocen
8,1 10 1 5899
7,8 16
ocen krytyków
Sekret wilczej gromady
powrót do forum filmu Sekret wilczej gromady

Tytuł xD

ocenił(a) film na 8

Reguła słowa "sekret" w polskim tytule utrzymana, to najważniejsze :D

A tak na serio, nie mogę się doczekać!

ocenił(a) film na 8
Canis_Lupus

Udziwnianie tytułów też utrzymane :P
"Wilczej Gromady" Gdyby tylko w języku polskim istniało słowo na grupę wilków...

wilczus2

Istnieje, "wataha" to u nas stado wilków, wiec mogli to przetłumaczyć "Sekret wilczej watahy".

ocenił(a) film na 8
Eragona

Widzę czujnik sarkazmu nie zakupiony :P

ocenił(a) film na 7
Eragona

"Wilcza wataha" to pleonazm

ocenił(a) film na 9
nazuul

W związku z tym uważam, że "sekret wilczej gromady" brzmi ładniej, tak bardziej poetycko niż "sekret watahy" :D

Canis_Lupus

A mnie się tak podoba oryginalny tytuł, mogło zostać w oryginale i obok w nawiasie "jak to czytać" dla niekumatych :)

Canis_Lupus

akurat tutaj trudno przetłumaczyć dosłownie Wolfwalkers, bo nie chodzi stricte o watahę, więc tytuł ujdzie, też się nie mogę doczekać :)

marckoza

Chodzący/a z wilkami? Biegnący/a z wilkami? Tytuł raczej nawiązuje do wcześniejszych dzieł Tomma Moore'a. Pierwszym był Sekret "księgi" z Kells. Dopiero później polski dystrybutor zmienił drugą animacje z Song of the Sea na Sekret Morza. Jak dla mnie tytuł jest ok, zwraca uwagę polskiego widza który chce się udać wraz z dzieckiem do kina. Szkoda tylko, że kina zamknięte, a film przejął Apple+ i nie ma polskiego dubbingu.

Taio

dosłownie tak, ale z filmu wynika że bardziej zaklinacz wilków/zmiennokształtny, trochę ociera się o mitologię celtycką, a serwisy video Amazona, Appla i Disneya i ich stosunek do polskiego rynku to temat rzeka

ocenił(a) film na 8
marckoza

Tu chyba nie o wilkołactwo się rozchodzi, tylko o dziewczynkę wychowaną przez dzikie zwierzęta

ocenił(a) film na 8
Franc

To nie jest żadna likantropia ani żaden tarzan.

wolfwalker - potrafi przybierać postać wilka kiedy chce
skinwalker - potrafi przybierać jakąkolwiek postać kiedy chce, i tak dalej.

w filmie jest to chyba powiązane z celtyckimi wierzeniami i mitologią, pokazane jest przecież w filmie, że bohaterzy przybierają wilcze postaci podczas snu

Wilczokształtny to najlepsze określenie.

ocenił(a) film na 8
boooyas

Ok, zgadzam się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones