Sex and the City

plakat - Seks w wielkim mieście (2008)

pressbook

O FILMIE

?Po latach spędzonych w wielkim mieście doszłam do wniosku, że jeśli mnie i moim przyjaciołom uda się wreszcie doprowadzić do końca wątki naszych bajek, historia dobiegnie końca. Tymczasem życie? zawsze sprawia niespodzianki.?
Carrie Bradshaw

Jeśli chodzi o rozmiary ekranu ? większy zdecydowanie oznacza lepszy! Pełnometrażowa wersja Seksu w wielkim mieście, wchodząca na ekrany kin 30 maja 2008 roku w Stanach Zjednoczonych, a 20 czerwca w Polsce, obiecuje odpowiedź na wszystkie fascynujące pytania ? czy Carrie i Big staną na ślubnym kobiercu? Czy Samantha rzeczywiście zadowoli się związkiem z jednym mężczyzną? Czy Charlotte uda się zajść w ciążę i urodzić dziecko? Czy nic nie stanie na przeszkodzie szczęściu Steve?a i Mirandy?

Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), utalentowana pisarka, podziwiana ikona mody i zarazem lubiana przez wszystkich ?dziewczyna z sąsiedztwa?, powraca, aby nadal podbijać serca sardonicznym poczuciem humoru ? słynnym, niezrównanym i ostrzejszym niż kiedykolwiek - przeżywając z widzami swoją własną historię o seksie, miłości i opętanych modą samotnych dziewczynach w Nowym Jorku. Nowy Seks w wielkim mieście podejmuje opowieść w cztery lata od chwili, gdy zakończył ją przebojowy serial HBO ? cztery femmes fashionable, nasze przyjaciółki: Carrie, Samantha (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) i Miranda (Cynthia Nixon), żonglując ? jak zwykle ? związkami i stanowiskami, poznają blaski i cienie macierzyństwa, małżeństwa i nieruchomości na Manhattanie... niektóre z nich ? przygotujcie się na szok ? mogą nawet szukać szczęścia w innych dzielnicach poza granicami Manhattanu.
Chris Noth ponownie wciela się w ikonową rolę atrakcyjnego, choć nieuchwytnego partnera Carrie, Mr. Biga. David Eigenberg powraca na ekran jako Steve Brady, pragmatyczny i prostoduszny, lecz zarazem pełen uroku mąż Mirandy, Evana Handlera zobaczymy jako Harry?ego, niezawodnego

i kochającego męża Charlotty, a Jason Lewis będzie znowu Smithem Jerrodem, aktorem, klientem i oddanym wielbicielem Samanthy.

W pierwszoplanowych rolach wystąpiły ponadto: Candice Bergen jako Enid Frick, znana redaktorka Magazynu Vogue, wyróżniona Nagrodą Akademii [Academy Award?] aktorka Jennifer Hudson (Dreamgirls) jako Louise, młoda i niedoświadczona, choć już zakochana w markach asystentka Carrie Bradshaw ? postać ?nowa? w Nowym Jorku i po raz pierwszy pojawiająca się na ekranie. Powracają także: Mario Cantone jako Anthony Marentino, uparty autor planów wesela Charlotte, oraz Willie

Garson jako olśniewająco elegancki przyjaciel Carrie, Stanford Blatch i Lynn Cohen jako niania Mirandy, Magda.

Michael Patrick King, długoletni producent wykonawczy i scenarzysta serialu, jest także autorem scenariusza i reżyserem pełnometrażowej wersji Seksu w wielkim mieście. Nadzór producencki sprawują: Michael Patrick King, Sarah Jessica Parker, Darren Star (który ? jako pierwszy ? stworzył ten przebojowy serial, opierając się na częściowo autobiograficznym cyklu artykułów pisanych przez Candace Bushnell) oraz John Melfi. Funkcje producentów wykonawczych pełnią: Toby Emmerich, Richard Brener, Kathryn Busby i Jonathan Filley.

Za kulisami twórców filmu wspierał zespół kreatywny, w skład którego weszli: projektantka kostiumów Patricia Field, wyznaczająca w serialu HBO trendy mody całej minionej dekady, a także projektanci kostiumów Molly Rogers i Danny Santiago, projektant produkcji (production designer) Jeremy Conway, kierownik zdjęć John Thomas, edytor Michael Berenbaum, A.C.E. oraz kompozytor Aaron Zigman.
New Line Cinema, we współpracy z Home Box Office, Darren Star Production, prezentuje Seks w wielkim mieście (przez M.P.A.A. oceniony jako ?R? z powodu ?dużego ładunku seksu, graficznej nagości oraz języka?.

O PRODUKCJI II
O PRODUKCJI III
O PRODUKCJI IV
O PRODUKCJI V