PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1163}
7,8 659 154
oceny
7,8 10 1 659154
7,7 41
ocen krytyków
Seksmisja
powrót do forum filmu Seksmisja

''Seksmisja'' niezmiennie śmieszy. Podziw budzi pomysłowość i zadziwia prostota tej wyrazistej przecież kreacji podziemnego państwa kobiet. Oczywiście niebagatelny wpływ na taki odbiór ma świetny scenariusz oraz bardzo dobre kreacje aktorskie. Przy słabości któregoś z tych elementów pewnie byśmy jednak troszkę utyskiwali, czy szukali dziury w całym.
Przede wszystkim świetnie uzupełniający się główni bohaterowie. Jeden z nich jakby poważniejszy, trochę może nawet smutnawy to Albert Starski i ten drugi, przebojowy i filuterny Maksymilian Paradys. Ci dwaj pionierzy hibernacji w wyniku zaistniałej sytuacji są na siebie skazani. Nawiązują współpracę, a nawet rodzi się między nimi pewna zażyłość. W normalnych warunkach pewnie nie byłoby to tak oczywiste...ale w sumie nie o niewątpliwych walorach tego dobrze znanego filmu chcę w tym przypadku prawić, tylko o aktualności wielu myśli, tekstów i widoków z drugiego filmu Juliusza Machulskiego. Przy niektórych dialogach wystarczy tylko drobna korekta, przy innych nawet to nie jest koniecznie.

''Niedopuszczenie do zarazy, której na imię'' - mężczyznę zmieniamy na korona wirus i jesteśmy w temacie głównym. No to dalej...
''Ilość kontaktów ogranicz do minimum'' - oczywista oczywistość, choć jeszcze nie dla wszystkich obywateli
''To było bardzo niehigieniczne'' - no, teraz jest nadzwyczaj higienicznie
''Rozpoczynamy dzień kwarantanny piąty'' - zalecane co najmniej dwa tygodnie, choć epidemiolodzy, lekarze specjaliści mówią o miesiącu jako okresie, który daje pewność
''Starowinki padają jak muchy'' - zabójczo aktualne
To znaczy, że już nigdy nie będzie można wyjść na dwór'' - Tak, to by było wyjątkowo straszne
''Alarm dla sektora północno-wschodniego''- w niektórych regionach niestety troszkę późno zdali sobie sprawę z zagrożenia
''Zdrowy organizm żyje i działa. Dopiero chory zastanawia sie nad sobą'' - sęk w tym, że cały czas nie do końca wiemy ilu tych chorych, a zaduma nad życiem dopadła chyba większość
''Jak on żyje to znaczy, że my też możemy - o ile się orientuję, to tym razem widok bociana nie koniecznie będzie tak zbawienny w skutkach, ale tak w ogóle na pewno przyjemnie popatrzeć

To do kompletu przypomnijmy sobie jeszcze rękawiczki na dłoniach pań z Archeo i Genetix, sztywne plastikowe przyłbice ochrony jej ekscelencji, czy ją samą pedałującą na symulatorze (potocznie rowerze stacjonarnym) na tle przyrody i mamy dziś, czyli pierwszy kwartał roku 2020, planeta Ziemia.
A na na koniec i zostawiam bez komentarza
''Będzie trzeba tu jakoś żyć. Człowiek proszę pana do wszystkiego potrafi się przyzwyczaić''

sebastian99

Widzę że mózg masz już wyprany przez przekazy medialne smutne . Po pierwsze i NAJWAŻNIEJSZE nikt nie pada jak muchy ale musiałbyś znać kontekst czyli dane statystyczne śmiertelności dla Polski i Włoch sprzed powiedzmy roku czy nawet z tego roku . Ale tego żadna telewizja nie podaje jakoś . Musiałbyś porozmawiać z lekarzami osobiście by wiedzieć czego oni boją się tak naprawdę żeby oceniać sytuację i nie nie jest to KORONOWIRUS a bardziej panika nim spowodowana i nieprzemyślane działania rządu które ją podsycają ale tego też żadna telewizja nie pokaże " bo to się nie klika " .

Ale w sumie nie wiem czy jest sens tu o tym rozprawiać bo nie rozumiem co ma do naszej sytuacji film Seksmisja ?

ocenił(a) film na 9
Cobros

Mój tekst jest przede wszystkim żartobliwy, choć niewątpliwie przytoczone przeze mnie cytaty są znajome, niestety. Natomiast kolega chyba nie zrozumiał zamysłu wpisu i odniósł się do wszystkiego na poważnie, zapominając chyba na jakim forum jesteśmy. Przypomnę - na filmowym : )
Ton tej odpowiedzi każe mi przypuszczać, że mam do czynienia z tym elitarnym rodzajem ludzi co to wiedzą najlepiej. Nie wiem co gorsze, nie do końca uzasadniona panika, czy tacy wszechwiedzący, którzy bezsensownie odnoszą się jeden do jednego do przeczytanego tekstu nie zdajac sobie sprawy z kontekstu właśnie : )
Co do stanu w jakim znajduje się czyjś mózg, to odpowiedziałbym tym samym, ale w przypadku kolegi wydaje się to niemożliwe, bo parafrazując słowa bohatera pewnego popularnego polskiego serialu sprzed lat, żeby mieć wyprany mózg, trzeba go najpierw mieć :)

sebastian99

"Ton tej odpowiedzi każe mi przypuszczać, że mam do czynienia z tym elitarnym rodzajem ludzi co to wiedzą najlepiej. Nie wiem co gorsze, nie do końca uzasadniona panika, czy tacy wszechwiedzący, którzy bezsensownie odnoszą się jeden do jednego do przeczytanego tekstu nie zdajac sobie sprawy z kontekstu właśnie : )"

Nie uważasz że trochę trudno wyczuć w słowie pisanym ironię żart zważywszy na to że dzisiaj WSZYSCY są śmiertelnie poważni ? Cieszę się że mi to wyjaśniłeś aczkolwiek mogłeś to zrobić w delikatniejszy sposób . I nie nie należę do grupy ludzi która wie wszystko najlepiej o na pewno nie po co żyć i rozwijać się gdy się już wszystko wie .

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones