PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1163}
7,8 659 156
ocen
7,8 10 1 659156
7,7 41
ocen krytyków
Seksmisja
powrót do forum filmu Seksmisja

Uwielbiam ten film ! Aczkolwiek mam wrażenie że większiść skupia się na komedii a to jest również świetne science fiction ! Na co mogę przytoczyć kilka argumentów:
1. Świetnie przedstawiony świat. Są przdstawione jakieś podstawy naukowe o tym dlaczego kobiety mogą się same rozmnażać (sztuczna partenogeneza)
2. Super wykreowana struktura świata. Różne działy, archeo i genetics konkurujące ze sobą
3. Struktury władzy. Jest lider ale oprócz tego jest związany jakąś radą, gdzie rózne działy nauki debatują nad znaleziskami.
4. Świetny motyw starszych ludzi, których trzyma się uwięziony aby nie "psuły" współczesnych kobiet. Genialna według mnie rozmowa starszej pani z Lamią
5. Motyw buntu. Jak w każdym "idealnym" świecie pojawiają się ludzie którym się to nie podoba. Cały motyw ludzi na najniższym poziomie.

Te i wiele innych rzeczy (np. motyw "promieniowania na powierzni") tego filmu świądczy o tym że jest to genialne kino sci- fi posiadające wszyskie cechy gatunku !
Oczywiście nie zmienia to faktu że jest to również świetna komedia. Chciałem tylko zwrócić uwagę że element sci fi jest równie genielny i mam wrażenie że przez wszystkich pomijany. Może przemawia przezezemnie fan sci fi no ale tak uważwam :)
W skrócie całość (sci fi i komedia) komponuje się w coś przez co uwielbiam ten film ! :)

kamil600

Jeszcze jako następny punkt świadczący że to świetne sci fi mogę dodać:
6. Rozważania na temat natury ludzkości. Tutaj sprowadzinej do rozważań na temat kobiecości, płci i relacji. Co jest kolejnym świetnym motywem sci fi (gdzie wtajemniczeni wiedzą że sci fi jest często pretekstem do rozważań nad motywami ludzkimi)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones