PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609588}

Sen o Afryce

Schlafkrankheit
5,0 324
oceny
5,0 10 1 324
Sen o Afryce
powrót do forum filmu Sen o Afryce

Ciekawy obraz Afryki. Ale ogólnie film nudnawy i w drugiej połowie zaczęło mi się nudzić. Poza tym smutny.

Przemo_35

Zgadzam się. Ciekawy pomysł ale film mógł być znacznie lepszy, słabe wyczucie tempa akcji, słabe zdjęcia jak na tak piękny region, fajny pomysł z tym czarnoskórym francuzem co jedzie do Afryki i się tam nie odnajduje, poza tym film porusza ciekawy temat, ale wykonanie słabe. Wymagałem więcej dramaturgii lepszy łuk postaci, dynamizm u tego Czarnego w tym obozie jak już dojechał.

ocenił(a) film na 6
klapsy89

Przyczepię się do kwestii zdjęć. Chyba nie chodziło tutaj o zrobienie laurki pokazującej piękno afrykańskiej przyrody. Filmy z tego kontynentu (oczywiście uogólniam, bo to nie jest takie jednoznaczne) zwykle nie pokazują Afryki tak urodziwej i można powiedzieć, że zachodni filmowcy nieco szachrują w tym względzie. To obraz bardzo realistyczny, reżyser dorastał w Kongu i myślę, że to pozwoliło mu uniknąć pułapki wpadania w zbytnią idealizację przyrody i nadmiernego eksponowania biedy i chorób. Problemem "Snu o Afryce: jest to, iż nie pozwala widzowi "wejść" wgłąb opowieści, a przez to może pozostawić obojętnym.

ocenił(a) film na 7
klapsy89

Zgadzam się, ten wątek czarnoskórego Francuza był jak dla mnie zdecydowanie ciekawszy niż rodzinne perypetie białego lekarza. Wolałbym, żeby reżyser skupił się tylko na tym, ale i tak myślę, że to dobry film. Fajnie, że zdjęcia nie są przesłodzone, tylko takie "normalne".

ocenił(a) film na 8
Bodil

zgadzam się w całości ze zdaniem inheracila , ale dodam jeszcze, że moim zdaniem ten brak akcji pokazał dobrze beznadzieję i frustrację w jakiej ludzie tam siedzieli (głównie ten biały lekarz).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones