PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708901}
6,8 1 966
ocen
6,8 10 1 1966
4,2 6
ocen krytyków
Sen o Warszawie
powrót do forum filmu Sen o Warszawie

1 Nawet rozumiem wredne uczynki smutnych panów z esbecji, przez lata starających się różnymi sposobami zszargać Niemenowi opinię. Ot, taka była ta ich robota. I zapewne takie też były inspiracje płynące z KC.
Nie wychwalam, nie rozgrzeszam, absolutnie nie - ale jakieś racjonalne jądro w tym ich postępowaniu dostrzegam.

2 Stugębna plotka? - tu nawet nie ma kogo o cokolwiek oskarżyć.

3 Znałem od dawna dokument Marka Piwowskiego "Sukces", ewidentnie manipulujący i obchodzący się z artystą absolutnie nie fair. Metodami takimi, jakich Piwowski użył - dokładnie każdego można przedstawić jako bufona, pozera, megalomana i co tam kto chce najgorszego. Do Piwowskiego mam ogromny żal.

4 Natomiast nigdy wcześniej nie dotarła do mnie jakakolwiek wiedza, iż szanowany przeze mnie wybitny aktor, profesor szkoły teatralnej Kazimierz Rudzki też sam się ustanowił osobistym wrogiem Niemena. Do końca swego życia ze szczerego serca robił muzykowi "pod górkę".
Wredny to był system, w którym estradowiec musiał przystąpić do egzaminu kwalifikacyjnego, obejmującego na przykład historię teatru i literatury. Jak nie zdał, to pozostawał ze statusem amatora, co wiązało się ze skandalicznie niskimi urzędowymi stawkami honorariów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones