PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9448}
7,7 25 959
ocen
7,7 10 1 25959
7,7 24
oceny krytyków
Serpico
powrót do forum filmu Serpico

Lumet jak zwykle nie zawodzi. Bardzo dobry scenariusz oparty na prawdziwych wydarzeniach. Bardzo podobał mi się pomysł na przedstawienie policji. Skorumpowani gliniarze, nie przejmujące się tym władze. I ten jedyny nieugięty Serpico (Świetny Pacino). Głownie to on jest siłą napędową filmu. Jednak nie jest to Harry Callahan który lata z bronią i wymierza sprawiedliwość. Główny bohater musi skupić się na walce z korupcą panującą w miejscu w którym sam pracuje.Czy to nie przerażające,a zarazem prawdziwe. Bardzo oryginalnie i pomysłowo.

8/10

Serdecznie Pozdrawiam

piter_sobiecki

Lumet nie zawodzi, zgadzam się. To samo tyczy się Pacino. Wielki duet, co potwierdza "Dog Day Afternoon".
Film dobry, nakręcony profesjonalnie ze świetnym Pacino.
Trochę nie podobała mi się sama historia, czasami przewidywalna (ale to nie jest dobry argument).
No i jest to na razie najsłabszy film Sidneya, z 4, które widziałem.
Mimo to mocne 7/10, bo film jest klasowy.

ocenił(a) film na 8
piter_sobiecki

pełna zgoda.

ocenił(a) film na 8
piter_sobiecki

Z cyklu film: biograficzny, dramat i kryminał. Bardzo dobrze zrealizowana przez Sidney Lumeta, znanego z realizacji "12 Angry Men", historia Franka Serpico, podejmującego samotną bitwę z korupcją w szeregach nowojorskiej policji. Wewnętrzna walka osaczonego, ale zawsze czujnego nowojorskiego gliny i zalewająca fala korupcji. Pacino zawsze podnosił wartość obrazów i jest jednym z najlepszych, kultowych aktorów wszechczasów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones