PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475903}
7,3 3
oceny
7,3 10 1 3
Shanghai, I Love You
powrót do forum filmu Shanghai, I Love You

Jestem za takimi projektami, ale bez przesady od kiedy Sanghai jest miastem tak charakterystycznym jak Paryż, czy NYC?

kosa480

Szangchaj nazywany jest "Paryżem Wschodu" stąd właśnie wybór tego miasta nie jest przypadkowy.

kosa480

Typowe zachodnie spojrzenie:/ odmawiasz Azjatom prawa do odpowiedzi, pokazania własnej kultury? Azja jest nieco bardziej zaludnionym kontynentem i więcej osób będzie się utożsamiało z Shanghaiem niż z Paryżem czy NY. Dla mnie to miasto jest równie dalekie jak NY, w żadnym nie byłam i do żadnego nigdy należeć nie będę (no, sorry, czasem tak jest, że w niektórych miastach mieszkasz przez całe życie, ale "swój" nigdy nie będziesz. Vide: Kraków). A jeśli w tym filmie swój Shanghai mają pokazać najlepsi reżyserowie z tamtej części świata, to ja jak najbardziej jestem ZA!

kosa480

w dwudziestoleciu miedzywojennym Warszawa byla tak pieknym miastem ze rowniez otrzymala tytul "Paryza Europy Wschodniej"

kosa480

Szanghaj to jedno z najpiękniejszych miast jakie miałam kiedykolwiek naszczyt odwiedzić.

kosa480

wydaje mi sie, ze w tej serii przypada po jednej "stolicy" na kontynent, NY - Am. Pn, Paris - Eu, Shanghai - Azja, Rio - Am. Pd. Pewnie bedzie jeszcze Sydney...

Sha_Oren

mi sie wydaje ze moze byc londyn albo tokio

tropicalia

widziałam coś z Londynem. Również były to różne scenki z życia. Pamiętam, że Colin Firth grał tam pisarza i zakochał się w dziewczynie, która u niego sprzątała. Nie pamiętam skąd była, ale nie potrafili się zrozumieć. Potem ona wróciła do swojego kraju, a on poszedł na kurs języka. Ale nie jest to chyba z tej serii, bo nie potrafię tego znaleźć, a tytułu za Chiny nie potrafię sobie przypomnieć. Byłam pewna, że po prostu 'Zakochany Londyn' ale nie.

mobe

mam. 'To właśnie miłość'

Sha_Oren

Kolejna ma być Jerozolima, więc znowu Azja, ale tym razem Zachodnia. Może chodzi nie o kontynenty, ale o różnicowanie kulturowe.

kosa480

Znacznie lepsze byłoby Tokio.

buffon44

Prawda - może jeszcze dorobią ;) Ale Szanghaj ma swój klimat...

trajektoria

Tokio też ^^ i ta cała kultura i magia Japonii achhh <3 :)

buffon44

:)
To po prostu dwa różne i ciekawe miejsca - o obu mogłyby być wspaniałe filmy.
Osobiście dodałabym jeszcze Kair...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones