PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399865}
7,3 6 769
ocen
7,3 10 1 6769
Shelter
powrót do forum filmu Shelter

opieka nad dzieckiem

ocenił(a) film na 8

Pierwszy raz w filmie (może coś pominęłam?) spotkałam się z motywem wychowywania dziecka przez pare homoseksualistów. I jestem pozytywnie zaskoczona. Wielki plus.

nortall

Zgadzam się z Tobą : )
Mogę nawet powiedzieć, że film ukształtował trochę mój pogląd na ten temat. Normalna rodzina to kochająca się rodzina...

ocenił(a) film na 8
nortall

Po obejrzeniu filmu powiedziałam do męża, że już widzę te komentarze na filmwebie. Dezaprobujące komentarze. Mój mąż powiedział: "i na pewno nie będą dotyczyły tego, że matka zostawiła dziecko i wyjechała ze swoim fagasem.." Nawet śmialiśmy się, patrząc na ostatnią scenę zabawy na plaży, że niesamowicie "deprawują" tego chłopca ;) ;)
Ale jestem mile zaskoczona, bo jest dużo pozytywnych wypowiedzi dot. tego filmu i tej sytuacji. Osobiście wierzę, że homoseksualne pary mogą być świetnymi rodzicami. I uważam, że powinni taką możliwość wprowadzić, jednak dla dobra dzieciaków poczekać jeszcze kilka lat, aż będzie mniejsze prawdopodobieństwo szykanowania takiego dziecka przez społeczeństwo - bo mam wrażenie, że społeczeństwo się jednak coraz bardziej otwiera.
Tylko w sumie o czym ja mówię, skoro u nas nie są w stanie przegłosować zwykłej ustawy o związkach partnerskich...

magu_it

A właśnie... szykanowanie dziecka przez społeczeństwo. Czy ludzie naprawdę nie widzą, że problem nie tkwi w homoseksualnych rodzicach, ani w wychowaniu, ale w ludziach, którzy tego nie tolerują ?
Bo jeśli dziecko będzie szczęśliwe w takiej rodzinie, a potem pójdzie np. do szkoły i dowie się jakie to obrzydliwe i nienormalne to na pewno nie będzie mu wesoło. I to niby wina rodziców?
Ludzie plują się wszędzie jakie to, Matko Boska, straszne, że dziecko będzie wychowywane przez gejów, a jeśli to będzie choć trochę straszne to właśnie przez takich ludzi.
I też jestem miło zaskoczona. Myślę, że ktoś kogo tematyka LGBT nie interesuje nie ogląda takich filmów, jeśli ktoś nie jest tolerancyjny to pewnie trzyma się od nich z daleka. Ale gdyby tak puścić ten film w kinie bez mówienia ludziom o czym jest, a potem kazano im napisać opinie to nie byłoby tak kolorowo.
I jeszcze mnie bawi to stwierdzenie :
-Dziecko powinno mieć matkę i ojca, a nie 2 ojców! nie dwie matki !
A samotne matki to patologia większa niż rodzice alkoholicy...tak tak, pogadajcie sobie.
A film piękny, jak dotąd jedyny z LGBT z happy-endem, który widziałam, ale dopiero zaczynam przygodę z takimi filmami.

ocenił(a) film na 10
IroniaLasu

od razu ci napisze,że mało happy-endów w filmach LGBT niestety :( to jeden z niewielu jaki widziałam

agaimisia

Widziałam na twoim profilu, że oglądałaś "Siłę przyciągania". Od dłuższego czasu szukam, ale nie potrafię znaleźć tego filmu za darmo, bez rejestracji. Gdzie oglądałaś ? : )
A że mało happy-endów w filmach LGBT to już słyszałam...
Znacie jakieś z happy-endem? Takie w miarę na poziomie ?

ocenił(a) film na 10
IroniaLasu

oj ciężko jedynie gdzie są happy endy to w boy culture, 5 tańców, Latter Days i chyba tyle
wysłałam ci zapro bo nie mogę wysłać bez tego wiadomości

nortall

Film po prostu świetny, nieprzegięty, wzruszający i z pięknym happy-endem. Normalnie się zakochałem...<3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones