PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399865}
7,3 6 770
ocen
7,3 10 1 6770
Shelter
powrót do forum filmu Shelter

Pierwszy raz go zobaczyłem we wrześniu 2010 r i się po prostu zakochałem! Wczoraj oglądnąłem ten go chyba już 5 raz i jest naprawdę świetny pod wieloma względami!

Mam pytanie czy ktoś zna jakieś filmy właśnie w podobnym style jak ten? O miłości, zerwaniu, powrotach, ciekawych aktorach? Oczywiście chodzi mi o jakieś filmy mniej znane lub świeżo powstałe jako, że starsze na pewno już widziałem ;)

ocenił(a) film na 9
loveandfun

Bardzo trudno znaleźć film podobny do Shelter, sama szukam juz i szukam i wielu znaleźć niestety nie mogę. Takie moje dwa ulubione, które bym poleciła jeśli jeszcze nie znasz to Juste une question d'amour i Od początku do końca, zwłaszcza ten drugi. Jeśli znajdziesz jakiś inny film podobny do Shelter(i ze szczęśliwym zakończeniem) to też bym bardzo prosiła o polecenie czegoś:)

ocenił(a) film na 10
green_tea91

Oglądałem już te, są świetne ;)
Ciężko z czymś ciekawym tego typu.

ocenił(a) film na 9
loveandfun

Oj ciężko niestety. Mogłabym polecić też Queer as folk, ale taką klasykę to na pewno widziałeś:)

ocenił(a) film na 10
green_tea91

Brytyjski oglądałem prze super! A amerykański kiedyś zacząłem, chyba tylko 1 odcinek i nie chciało mi się już bo wydawało mi się, że będzie to samo. Ale jako, że mnie strasznie znów ciągnie chyba sobie ściągnę i zacznę oglądać bo bez Glee nudzi mi się ;D

ocenił(a) film na 9
loveandfun

Oj to polecam! Mi osobiście amerykańska wersja podobała się dużo bardziej od brytyjskiej. Fakt, niektóre rzeczy były bardzo podobne, ale serial był dużo dłuższy(5 sezonow, jskieś 80 odc) większość wątków była więc inna. No i główny plus-amerykańska wersja miała Briana. Jego nikt nigdy nie zastąpi. No, ale ja jednak widziałam amerykańską wersję pierwszą ,wiec mogę być nieco nieobiektywna:P Aż sama chyba muszę obejrzeć jeszcze raz;P

ocenił(a) film na 10
green_tea91

W takim razie na pewno zobaczę i się przekonam! ;)

ocenił(a) film na 9
loveandfun

Zobacz i napisz potem czy ci się podobało, czy jednak może wolisz brytyjską wersję:)

ocenił(a) film na 10
green_tea91

Mam pytanie, możecie polecić jakiś dobry dramat
brytyjski lub z innego europejskiego kraju o tematyce LGBT?

ocenił(a) film na 9
ladyant

Hmmm... wyżej napisany Queer as folk(brytyjska wersja, choć amerykańska moim zdaniem dużo lepsza), Get real(osobiście mnie nie zachwycił, ale brytyjski i dramat),Juste une question d'amour, À cause d'un garçon. The Curiosity of Chance jest bardzo sympatycznym filmem, ale bardziej komedią niż dramatem. Nic innego z kina europejskiego mi na razie do głowy nie przychodzi.

ocenił(a) film na 10
ladyant

To są tytuły filmów, które ja oglądałem, przefiltrowane na dramaty, wymienię te, którym dałem od 7 gwiazdki (i tak nie wszystkie nawet, reszta w mojej kolekcji na profilu) oraz nie dodam tych bardzo znanych bo pewnie widziałeś:

Nić, My Brother the Devil, Złe wychowanie, Morgan, Maximo Oliveros rozkwita, Mixed Kebab, Night in the Gardens of Spain, going down in La-La Land, Żniwa, Romeos, Notre paradis, The Green, Regarding Billy, Ciao, Sekret Saszy, Rytualny taniec, Przbudzenie, Dog Pound, Mulligans, Bańka mydlana, Un amor a taire, Mężczyzna którego kocham.

ocenił(a) film na 10
loveandfun

Strasznie Ci dziękuje, kurcze oglądałam tylko niewielki procent tych filmów ale jedna propozycja troszke mnie zaskoczyła Dog Pound, oglądałam go dość dawno, pamietam że jest to dość ciężkie kino , pojawia sie bardzo dużo przemocy ale za żadne skarby nie mogę sobie przypomniec watku LGBT, chyba musze sobie go przypomniec

ocenił(a) film na 10
ladyant

Też pamiętam, że był ostry ale też jakoś homo wątku nie pamiętam ale raczej nie ciągnie mnie do niego już.

ocenił(a) film na 9
loveandfun

A które z nich kończą się szczęśliwie jeśli moge zapytać?:) Bo ostatnio stwierdziłam, ze smutne zakończenia łamią mi serce i staram sie ich za wszelką cenę unikać:)

ocenił(a) film na 10
green_tea91

Haha ja też tak mam. Dlatego wolę z zakończeniami lived happily ever after ;)

Trudno sobie teraz przypomnieć, jeśli dobrze pamiętam to Mixed Kebeb, Night in the Gardens of Spain, Going down in LA-LA Land, Żniwa, Romeos, Mulligans - ten mi się naprawdę posobał, Un amor a taire, Mężczyzna, którego kocham i My Brother the Devil też bardzo fajny.

ocenił(a) film na 9
loveandfun

Heh dokładnie tak jak ja:) Aż przyznam szczeże, ze niekiedy odmawiam zaakceptowania końcówki filmu i dopowiadam sobie inne zakończenie w swojej głowie:P

O super, dzieki! Nie widziałam żadnego z nich, także na pewno zobaczę.

ocenił(a) film na 10
green_tea91

Są też lepsze niż te, które podałem - tak jak chciała ladyant podałem tylko dramaty.
Zaglądnij na mój profil i sugerując się moimi ocenami, zachęcam do ich oglądnięcia :)

ocenił(a) film na 10
loveandfun

ojjj kurcze Ty naprawde wiesz co dobre, przyznałeś 10 tylko 7 filmom, to już chyba muszą być same perełki, właśnie obejrzałam Weekend - kurcze świetny

ocenił(a) film na 10
ladyant

Dla mnie są, czymś mnie urzekły. Jest przynajmniej jeden film z 10 gwiazdkami, który się nie skończył dobrze ale naprawdę mnie rozczulił i mi się podobał ;)

ladyant

Zupełnie inny weekend, Jongens (Boys),Odruch serca, Braterstwo, I Love You Phillip Morris. Te się chyba nie pojawiły (nie przeglądałam całego wątku), a są moimi faworytami w tej tematyce.

loveandfun

latter days

ocenił(a) film na 10
greg_vvv

tak, właśnie mam go w planach obejrzeć nie długo ;)

loveandfun

A oglądałeś Dziewczynę z portretu? Film o tematyce LGBT, świetni aktorzy, wspaniała reżyseria. Polecam ci ten film.

loveandfun

Happy together, ale nie pamiętam jak się kończy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones