PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556864}

Sherlock Holmes: Gra cieni

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
7,6 276 920
ocen
7,6 10 1 276920
6,2 30
ocen krytyków
Sherlock Holmes: Gra cieni
powrót do forum filmu Sherlock Holmes: Gra cieni

Sherlock był geniuszem,lecz człowiekiem flegmatycznym. Lubię Downeya ale do tej roli totalnie nie pasuje. Wiele scen bardziej przypomina Szklaną pułapkę. Daję 6 bo mimo to film jest całkiem przyjemny.

loukas321

Filmowcy odeszli już tak daleko od książkowego pierwowzoru , ze obecnie słowo Sherlock Holmes nie znaczy już w sumie nic. Oczywiście mnie osobiście to nie przeszkadza ale warto mieć świadomość, że prawdziwy SH to nie był komiksowy superhero.

ocenił(a) film na 10
loukas321

Czytałem trochę Sherlocków Holmesów (w oryginalnej wersji językowej) i nie był takim flegmatykiem, raczej ekscentrykiem. To późniejsze adaptacje filmowe zrobiły z niego flegmatyka. Nie był może rozgadany ale mimo wszystko: według mnie te filmy w miarę trafnie przedstawiają jego postać. Polecam zapoznać się z książkami :). W oryginale np. wstrzykiwał sobie kokainę. W "Znaku Czterech" Wspomniane jest, że brał udział w walkach ulicznych. - to już brzmi jak filmy, nie?

ocenił(a) film na 4
SmaugTheGolden

Gdyby to nie był film o Holmesie to może dałbym nawet 6/10.Ale ,że to są jego przygody to za karę dostaje 4/10 za zniszczenie kultowego duetu.Zobaczcie na serię gier przygodowych na pc o Holmesie.To jest kwintesencja Holmesa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones