PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556864}

Sherlock Holmes: Gra cieni

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
7,6 276 963
oceny
7,6 10 1 276963
6,2 30
ocen krytyków
Sherlock Holmes: Gra cieni
powrót do forum filmu Sherlock Holmes: Gra cieni

Hej. Szukam fanów Holmesa. Jeśli ktoś też jest Sherlokain'em to piszcie :)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

cześć . ja jestem fanem S. Holmsa.

ocenił(a) film na 9
bond007

ja również.

Vanesa

ja tez :)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

fajnie :) czytaliście książki, czy tylko oglądaliście filmy?

ocenił(a) film na 10
kamila1041

oglądałem tylko filmy

ocenił(a) film na 10
bond007

ja przeczytałam ,,Studium w szkarłacie'' i czytam ,, Znak czterech''. polecam - świetna lektura :)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

z jakiego powodu zainteresowaliście się Holmesem?

ocenił(a) film na 10
kamila1041

zainteresowałem się Holmsem ponieważ spodobały mi się jego metody rozwiązywania zagadek

ocenił(a) film na 10
bond007

oo - czyżbyś ćwiczył dedukcję? :) ja dlatego, że zarówno książki jak i filmy są naprawdę ciekawe i uzależniłam się od nich po całości ;)

ocenił(a) film na 8
kamila1041

Ja również oglądałem tylko filmy, nie ukrywam, że wciągneła mnie postać Sherlocka-bardzo oryginalna, zaskakujący sposób dojścia po nitce do kłębka.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
west88

filmy są świetne, lecz nieco odbiegają prawdą od książki. np. w księdze ,, Znak czterech'' Mary Morstan przychodzi do Holmesa, bo potrzebuje pomocy i wtedy poznaje Watsona. Natomiast w filmie Holmes w ogóle jej nie znał i poznał dopiero na kolacji.

ocenił(a) film na 8
kamila1041

Inspirujesz mnie kobieto :D

ocenił(a) film na 10
west88

ja? w jakim sensie?

użytkownik usunięty
kamila1041

I ja jestem jego wielkim fanem. Dzisiaj właśnie przeczytałem ostatnie opowiadanie o nim i muszę przyznać, że trochę to mnie to zasmuciło. A zbierałem się do przeczytania ostatniej przygody z pół roku, bo nie chciałem żeby to był dla mnie koniec historii Holmesa. Wiem, że mogę w każdej chwili wrócić i przeczytać Jeszce raz, jednak to nie będzie to samo. Nawet do matury która zdawałem rok temu wybrałem jedną książkę z Sherlockiem. Polubiłem go dlatego, że był geniuszem takie osoby zawsze mnie fascynowały. Drugi powód to jego podejście do życia, potrafił zostawić wszystko czym zajmują się normalni ludzie( np. znalezieniem miłości, wychodzenie z przyjaciółmi na piwo on nawet o tym nie myślał.) aby poświęcić się swojej pasji, dlatego był taki dobry.

ocenił(a) film na 9

Hmmm... Ostatnia Zagadka to nie ostatnie opowiadanie (jeśli źle zrozumiałam, i wiesz o tym, że nie, przepraszam). Kolejnym jest Pusty Dom.

użytkownik usunięty
Ellerena

Żaden problem, ale dla sprostowania pisałem o "ostatni ukłon - Sherlock Holmes epilog. Po prostu nie chciałem czytać, gdyż nie chciałem się rozstać z jego przygodami i mieć jakieś jedno opowiadanie w zanadrzu. Są też inne powieści o naszym ulubieńcu jednak nie z pod ręki Doyle'a i jakoś nie chce się za nie zabierać.

ocenił(a) film na 9

To już nie to samo... zwłaszcza "tfurczość" fanowska. Bywa zabawna, ale niewiele ma z Holmesem wspólnego.
Heh, mi jeszcze zostało kilka nieprzeczytanych opowiadań. Muszę do nich kiedyś wrócić, ale też nie będę się z tym śpieszyć. To czekanie jest najprzyjemniejsze^^

to są bodajże książki o mlodym Sherlocku?/ Ja czytałem i polecam, nawet niezłe, ale troche pisane jakby miał to czytać 14 latek

Przeczytaj sobie powrót Sherlocka Holmesa... To jeszcze nie koniec :D

użytkownik usunięty
cezarywi

Ja posiadam Księgę wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa. Także już nie mam co czytać. Chociaż gdzieś przeczytałem, że w pierwszym wydaniu "Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa" nie zostało umieszczone jedno opowiadanie. : ) Aktualnie, czytam wybiorczo opowiadania. : )

a czytałeś młodego sherlocka holmesa? autosrstwa andrew lane'a tam są chyba dwie książki zabójcza chmura i czerwona pijawka... jak myślisz można to zaliczyć do kanonu.. jak dla mnie sherlock za bardzo był gadatliwy... i wogóle za mało tajemniczy...

użytkownik usunięty
cezarywi

Nie czytałem niczego innego prócz dzieł z pod ręki Doyle'a, Reszta mnie jakoś zniechęca, co jak co ale przygody oryginalnego autora mają w sobie to coś. Ne chcę też powiedzieć, że wszystko co napisał jest mega interesujące. Są ciekawsze i mniej ciekawsze przygody. A czy można uznać opowiadania innych autorów za kanon? Nie mnie to oceniać, to bardziej subiektywna ocena. ( ja nie mam zdania bo nie czytałem nie wiem co w innych jest zawarte. Może kiedyś zniechęcenie minie i je przeczytam. : ) ) A jeżeli uważasz, że nic co się znajduję w tych innych książkach nie przeczy tym oryginalnym, bo oczywiście one powinny być punktem odniesienia. Każdy kto chce może uznać za kanoniczne.

ja osobiście nie uznaję tej serii, chociaż jest bardzo ciekawa i dośc prawdopodobna... Jest wyjaśnione gdzie nauczył się gry na skrzypcach gdzie i jak nauczono go sztuki dedukcji... niemniej jest to ciekawa lektura choć czytając ją ma się wrażenie że jest skierowana dla dzieci... od tak zwykła książka przygodowa... Klimat 19 wieku jest bardzo dobrze odzworowany, i realistyka jest zachowana... nie wiem czy jest to obowiązkowa lektura dla fanów holmesa, ale ja poczułem się zobowiązany przeczytać i dowiedzieć się wszyskiego o holmesie... tak więc kto chce niech czyta, komu za bardzo nie zależy, nie trzeba się zmuszać... Ja ją jadnak polecam dla dociekliwych fanów sherlocka... na pewno znajdziesz te ksiazki w miejscowej bibliotece miejskiej...

ocenił(a) film na 9
kamila1041

ja dlatego, że Robert jest mega przystojny, przeczytałam też książki, dopiero po filmie.

ocenił(a) film na 10
kamila1041

Mi brat pokazał. Na początku jak to włączył, to mówię, żeby ten "szajs" wyłączył (Holmes kojarzył mi się z mega nudnym kolesie z lupą fajką i takiej śmiesznej czapeczce), ale obejrzałam kawałek i po prostu zatkało mnie jak to jest fajnie zrobione ;)
Poza tym samo to, że gra tu mój ulubiony aktor (Robert) mnie przyciągnęło :D

Suzan_26

Sherlock to nie Bond.

użytkownik usunięty
bond007

Film to obraza dla oryginalnego Holmesa więc ci co tylko oglądali niech się tu nie wpisują -.-

ocenił(a) film na 10

Jak Ci się nie podoba film, to nie oglądaj. Przypomnę Ci, że to jest forum, na którym pisze się o filmach, a nie o książkach, więc nie wiem o co Ci chodzi.

ocenił(a) film na 10
Suzan_26

Właściwie to masz słuszną rację. Jeśli ktoś nie lubi to za przeproszeniem na ch*j się źle o nim wypowiada

ocenił(a) film na 10

Kurczę wchodzę na kolejne forum a ty znowu swoje . . . Według mnie film wykorzystuje to, czego nie mógł wykorzystać Doyle w książkach czyli walki i pościgi. A tak ma bardzo wiele wspólnego z książką ; ) )

ocenił(a) film na 10
kamila1041

wszystkie książki i opowiadania. Poza tym film i serial z bbc (polegam wszystkim)

ocenił(a) film na 8
lolo1609

I to jest fan!

ocenił(a) film na 8
lolo1609

Ja tak samo :D Która wersja Holmesa bardziej przypadła ci do gustu? Filmowa, czy serialowa?

kamila1041

ja przeczytałam wszystkie książki o Sherlocku :) filmy i serial także widziałam i jestem fanką :)

kamila1041

witaj....również uwielbiam holmesa i twórczość Doyla....pozdrawiam z Iławy i Kwidzyna!!!!

ocenił(a) film na 10
bernauk

Mnie niesamowicie inspiruje cała jego osoba , a głównie tak jak mówi SkyGuy podejście do życia. a wasz ulubiony cytat Sherlocka to...? :)

ocenił(a) film na 9
kamila1041

"Podstawowym błędem jest podawanie teorii, zanim uzyska się dane. Niepostrzeżenie zaczyna się dostosowywać fakty, by zgadzały się z teoriami, zamiast próbować stworzyć teorię, która byłaby zgodna z faktami"
Zafascynował mnie:)

ocenił(a) film na 10
Ellerena

Moje to: ,, Zawsze miło cię widzieć, drogi Watsonie.'' , ,,Dobry, stary Watson - jesteś jedynym stałym punktem odniesienia w zmieniających się czasach.'' i ,,Jednakże miłość to kwestia emocjonalna, a wszystko co emocjonalne, jest przeciwieństwem chłodnego rozsądku, który cenię nade wszystko.''

ocenił(a) film na 9
kamila1041

FILM UBÓSTWIAM !!!!!! A jedna z najlepszych scen z 2jki to jak Watson i Holmes jadą skacowani na ślub, jak Holmes ściąga z Watsona koc, wtedy mina doktora wymiata ! :D

kamila1041

Siemka :) Jestem także fanką Holmesa, ogólnie kocham książki, ale film jest BOSKI! Nie tylko bo gra tam RDJ, który jest cudnym aktorem, ale genialnie pasują do siebię z charakteru. :)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

No witam, również jestem wielką fanką książek i filmów. Sherlock Holmes to najcudowniejsza książkowa postać a RDJ w filmie zagrał go po mistrzowsku !

ocenił(a) film na 10
kamila1041

Ja jestem Holmesomaniaczka :) przeczytałam wszystkie książki i opowiadania o Holmesie po pare razy :)

ocenił(a) film na 10
meggowata

Widzę, że nasze grono się powiększa :) To może która z części bardziej wam się podobała - I czy II ? :)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

mi bardziej 1,no któraś musi...2 też zaje.ista

ocenił(a) film na 10
kamila1041

hm.. klimatycznie lepsza była część pierwsza i chyba ją wole, ale druga nie jest gorsza :) ale wole bardziej filmy w stylu pierwszej części :) pieknie pokazany Londyn, muzyka i ten klimat :) a w drugiej części oczywiście szybsza akcja i więcej humoru :) ale raczej skłaniam sie do części pierwszej. Ciekawe jaka będzie część trzecia :D

ocenił(a) film na 10
meggowata

Ja też chyba I, ale druga też genialna :) No właśnie - myślicie, żę będzie III część? Ja bym bardzo chciała!

ocenił(a) film na 10
kamila1041

sądze, że bedzie. Przeciez Holmes dopisał na maszynie Watsona ,,?'' przy THE END ;)

ocenił(a) film na 10
meggowata

Doyle kontynuował pisanie Holmesa, ale w filmie wszystko jest inaczej niż w książce. ale mam nadzieję, że będzie! macie jakieś ciekawe pytania, tematy o Sherlocku ? :)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

hm.. nie wszystko jest inaczej ;) Śmierć Moriarty'ego była taka sama :P

użytkownik usunięty
kamila1041

Pytania o Sherlocku? hmm ja jestem Ciekawy jego przeszłości, w jednym opowiadaniu było coś o jego studiach, ale nie przypominam sobie czy było coś konkretnego o jego rodzicach? Holmes jest strasznie interesująca postacią tylko ignorant tego nie doceni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones