PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556864}

Sherlock Holmes: Gra cieni

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
7,6 277 033
oceny
7,6 10 1 277033
6,3 31
ocen krytyków
Sherlock Holmes: Gra cieni
powrót do forum filmu Sherlock Holmes: Gra cieni

Hej. Szukam fanów Holmesa. Jeśli ktoś też jest Sherlokain'em to piszcie :)

ocenił(a) film na 10

zgadzam się z SkyGuy ;) o rodzicach - raczej nie. ja się nigdy nie spotkałam. meggowata - masz rację, to akurat motyw książkowy.

ocenił(a) film na 9
kamila1041

Nie, no było znacznie więcej motywów z opowiadań, ale czasem podane sa widzówi, tak, że na pierwszy rzut oka nie zauważy - np. w "Grze cieni" Watson przychodzi na Baker Street, a przy oknie zastaje manekin podobiznę Holmesa - nawiązanie do woskowej figury z "Pustego domu". Takich smaczków jest znacznie więcej.

Co do Sherlocka to jestem fanką od wielu lat i posiadam wszystkie opowiadania po angielsku. :)

ocenił(a) film na 9
meggowata

Bedzie ^^ jest już scenariusz... możecie nawet na Filmwebie znaleźć. Tylko planują na 2014 :-( dopiero...

ocenił(a) film na 10
kamila1041

moim zdanie m lepsza była druga ^.^ jednak obie są mega

ocenił(a) film na 9
kamila1041

Również jestem fanem, najpierw przeczytałam wszystkie książki (mam zbiór wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa), a potem doszły filmy i seriale.
Nawiązując do Gry Cieni, to z Sherlockiem łączą ten film tylko zdolności dedukcyjne głównego bohatera i nazwa, bo z książką ma to niewiele wspólnego. Może sam motyw upadku do oceanu, ale ogólnie - nic, nada. Ale mimo wszystko film sam w sobie jest zrealizowany bardzo dobrze, wolę jednak książkowego Sherlocka.

ocenił(a) film na 10
Phantomia

Phantomia - zgadzam się. i też posiadam ,,Księgę wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa''. Mam do was głupie pytanie - co sądzicie o dr. Housie? Moim zdaniem - bez obrazy dla jego fanów - to podróba Holmesa. Owszem, można się wzorować, ale tam wszystko jest prawie identyczne...

kamila1041

house jest za chamski, lubi kobiety, zbyt sarkastyczny i cyniczny... holmes jest dżentelmenem... House to taki zdziecinniały Holmes XX! wieku...

ocenił(a) film na 9
Phantomia

Ojjj, Sherlock nie wpada do oceanu, ale do wodospadu! gdzie w Szwajcarii ocean. :) Filmy Ritchiego nie ida wiernie z opowiadaniami pod względem fabuły, ale akurat postacie mają bardzo dużo wspólnego z pierwowzorami literackimi. Uważny widz i czytelnik zauważy też wiele nawiązań do przeróżnych opowiadań w obu filmach. To że często się tu biją i nawet w zwolnionym tempie nie znaczy, że trzeba wyłączyć uwagę.

ocenił(a) film na 9
milkaway

Oj, oczywiście, nie wiem o czym ja myślałam pisząc to. Oczywiście, Reichenbach Falls :)

ocenił(a) film na 9
milkaway

No po prostu to luzna adaptacja a nie wierna ekranizacja... ale mimo to zakochalam się w tym filmie. Robert Downey jr. Na Sherlocka pasuje mi tu idealnie...

ocenił(a) film na 10
kamila1041

Ja jestem wielkim fanem S.Holmesa ale tylko z filmu, choć książkę też zamierzam przeczytać.

ocenił(a) film na 8
Ironmovie2142

Chyba książki.

ocenił(a) film na 10
kamila1041

ja go uwielbiam <3

ocenił(a) film na 5
kamila1041

Uwielbiam książki z nim. Ale na filmach się zawiodłam...

ocenił(a) film na 8
kamila1041

Przeczytałam większą część wszystkich opowiadań, ale wciąż czekam z przeczytaniem kilku ostatnich ;) Uwielbiam ksiązkowego Holmesa za rozsądek, genialność i specyficzność - a filmowego za ekscentryczność, narcyzm i męskość :D Mimo iż są zupełnie inni, to jednak posiadają podobne cechy, nie uważacie? Obaj są niebywale inteligentni, z genialną pamięcią do nazwisk, dat, zdarzeń, zapachów, smaków itd, obaj zachowują się nieraz dosyć zarozumiale i obaj są przywiązani do Watsona ;)
A jednak są tak masakrycznie inni! To nisamowite, jak Ritchie umiał przenieść te postacie do filmu zmienione, a jednak podobne ;)
Mam ogromne pytanie - czy wie ktoś, gdzie w internecie można zobaczyć usunięte sceny z dwójki??? Najlepiej z pol napisami, ale może być też oczywiście po angielsku ;)
Pozdrawiam z Wrocławia.

ocenił(a) film na 10
Alicja_Klara

a są takowe? nie wiedziałam, że z ,,Gry cieni'' są - myślałam, że tylko z jedynki.

ocenił(a) film na 8
kamila1041

Hm, ja z kolei ni wiedziałam, że są z jedynki... A propo dwójki - rdj całował się na usuniętej scenie z Cyganką ;/ Tyle wiem od koleżanki, która gdzieś to wyczytała. Ale na jutubje nie ma. A wiesz może, gdzie można zoczaczyć delete scenes z jedynki? ;)

ocenił(a) film na 8
Alicja_Klara

http://www.youtube.com/watch?v=bMTJrgegGtg
O, proszę, oto link do traileru gdzie przez pół sekundy może widac, że się z nią całuje na jakimś tarasie. Z Noomi, mam na myśli, ;)

ocenił(a) film na 10
Alicja_Klara

a tak, racja! niektórych scen z tej zapowiedzi nie było w filmie. nie wiem niestety, gdzie można zobaczyć te sceny z jedynki. też widziałam kilka niepublikowanych w trailerze.

użytkownik usunięty
kamila1041

I ja dopiszę się jako fan - prozy jak i dwóch ostatnich filmów

ocenił(a) film na 10

Ja oglądałem oby dwa filmy i są świetne a książki nie czytałem ale też jest dobra:)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

Oczywiście~
Jego metody dedukcji są zniewalające, a sama postać jest bardzo barwna. Sherlock podobał mi się w każdym wydaniu; jestem w trakcie czytania książek, obejrzałam filmy oraz serial bbc.

kamila1041

Szukasz fanów Holmesa- oto jestem :)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

http://teenchoiceawards.com/index.aspx


Hej - fani Holmesa - ,,Sherlock Holmes:gra cieni'' nominowany do Teen choice awards 2102! głosujmy!

kamila1041

Hymm... uwielbiam obie części filmu, czekam na następną. Przeczytałam pierwszą ksiażkę, jestem w trakcie drugiej. Jego inteligencja mnie powala, jego pewność siebie, dbanie o innych na swój sposób, nabijanie się z nich w inteligentny sposób, wszystko, pogrom normalnie. Totalnie wciągnęłam się w Sherlocka. Książka jest taka, że trudno się oderwać, a film taki, ze można oglądać 1000 razy i się nie nudzi. Swoją drogą, Jude i Robert to dla mnie taki Watson i Holmes w realnym świecie. :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
kamila1041

Czytałam większość opowiadań i oglądałam prawie wszystkie możliwe adaptacje. Wszystko po angielsku bo polskie tłumaczenia to nie to samo... Mam małego bzika na punkcie adaptacji Holmesa.

ocenił(a) film na 8
kamila1041

Oto dołączył się nowy fan Holmesa:) Przeczytałam wszystkie części po kilkanaście razy oraz po angielsku. Oczywiście staram się też obejrzeć najróżniejsze adaptacje Holmesa. Moimi ulubionymi Sherlockami są zdecydowanie Robert Downey Jr. oraz Jeremy Brett http://www.filmweb.pl/serial/Przygody+Sherlocka+Holmesa-1984-155353 Ten serial wprost ubóstwiam, jest rewelacyjny. Co do filmów z Robertem, to mogę je oglądać 10000 razy i nigdy mi się nie znudzą;) A książka to chyba najlepsze, co może być - mogę ją czytać całymi dniami i nocami:)
A już niedługo zamierzam się zabrać do serialu na BBC:)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

Mam pytanko. W jakiej kolejności należy czytać książki ? Tak, żeby sobie nie popsuć zabawy ; ) Wiem, że każda historia jest sama w sobie, ale są powiązania.

ocenił(a) film na 10
Kinomaniaczka_fw

1. Studium w szkarłacie 2. Znak czterech 3. Przygody Sherlocka Holmesa 4. Dzienniki Sherlocka Holmesa 5. Powrót Sherlocka Holmesa 6. Pies Baskervilleów 7. Dolina strachu 8. Księga przypadków Sherlocka Holmesa 9. Ostatni ukłon. Najlepiej zainwestować w ,,Księgę wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa'', bo tam są wszystkie w jednym :) Ja zainwestowałam i jestem bardzo zadowolona :)

ocenił(a) film na 10
kamila1041

Jestem nieco zmieszana, ponieważ daty wydania są zupełnie inne ;) Natomiast na stronię empik o książce Sprawy Sherlocka Holmesa piszę, że : Sprawy Sherlocka Holmesa to ostatni, dziewiąty tom poświęcony detektywom z Baker Street.

ocenił(a) film na 10
Kinomaniaczka_fw

ja po kolei tak jak jest w ,,Księdze wszystkich (...)'' i miałam nadzieję, że tam jest podane prawidłowo :)

ocenił(a) film na 8
Kinomaniaczka_fw

Akurat daty wydania co coś czym się nie powinnaś sugerować. W Polsce były wydawany w cały świat. Pod złymi nazwami były podawane całkowicie wymieszane losowo opowiadania, pod książką Dolina Trwogi ukrywało się Studium w szkarłacie. Najlepiej przeczytać sobie "Księgę wszystkich..." tam jest najlepiej ułożone i podane.

ocenił(a) film na 9
kamila1041

Zgłaszam się jako kolejna fanka Xd Uwielbiam jego sposób bycia, mam nadzieje że będzie kolejna część.

ocenił(a) film na 8
arina89

Ja też ;)

ocenił(a) film na 8
kamila1041

Ja jestem fanką. Przeczytałam wszystkie książki po pare razy, widziałam filmy z Downeyem, jak również niektóre z tych starszych i widziałam wszystkie odc Sherlock BBC :)

ocenił(a) film na 8
kamila1041

Też jestem fanem. Przeczytałem wszystko, większość ok. 3x, niektóre czytam co roku. Czytam też te różne dziadostwa co dopisują nowi autorzy. Polecam Dom Jedwabny - bardzo dobre "przedłużenie" żywotu książkowej serii. Właściwie to książka lepiej napisana niż by Doyle napisał xP

ocenił(a) film na 10
x4815162342x47

A to ciekawe ; ) Nie słyszałam o tym. Jednak ja sama przepadam za klimatem Doyla.

ocenił(a) film na 10
x4815162342x47

słyszałam o ,,Domu jedwabnym'', aczkolwiek nie lubię i nie popieram takich kontynuacji Holmesa. inni autorzy zarabiają na stworzonej już wcześniej postaci - brak szacunku dla autora pierwotnego.

ocenił(a) film na 10
kamila1041

Zgadzam się, aczkolwiek nie oceniam, bo oprócz książek Conana nie czytałam innych o Sherlocku ; )

ocenił(a) film na 9
kamila1041

Uwielbiam Holmesa :) Ksiązki, filmy, seriale wszystko !

kamila1041

Ja jestem mniej rozgarnięty więc jestem fanem Watsona

ocenił(a) film na 10
rumcaj666

Też świetny <3 Hej, wszyscy - już w PT premiera Holmesa na TVN-ie <333 Oglądacie? :D

ocenił(a) film na 10
kamila1041

Po raz 4 ; ) Ale ten film nigdy się nie nudzi ; D

ocenił(a) film na 10
Kinomaniaczka_fw

To tak jak ja! :)

kamila1041

hej:) ja jestem fanka :D przeczytałam wszystkie książki i opowiadania :D

ocenił(a) film na 8
kamila1041

KOCHAM SHERLOCKA HOLMESA. Przeczytałam książki jak byłam mała i kupiłam jego wielką księgę. <3 Książki są super niemal tak fajne jak A.Christie. ;) Film oglądnęłam niedawno i też mi się podobał. Serio.

ocenił(a) film na 8
kamila1041

Kocham s.Holmesa <3 Przeczytałam prawie całą jego OLBRZYMIĄ KSIĘGĘ. ;) Niedawno dopiero zaczęłam oglądać nową wersję filmów. Jest bardzo zabawna.

ocenił(a) film na 9
kamila1041

Jaaa ! Kocham SH <3
To moze poszukajmy jeszcze fanów Irene Adler ( to tak bardziej filmowo niż książkowe)

ocenił(a) film na 10
Karlaaajn

Filmowa Irene jest świetna, taki Sherlock w damskim wydaniu trochę : ) Książkowa też bardzo przypadła mi do gustu, polecam opowiadanie z nią, szkoda, że tylko jedno.

kamila1041

moja dziewczyna uwielbia S.H. dlatego też chcąc zrozumieć jej "miłość" przeczytałem większość książek (Został mi ostatni cykl opowiadań) i bardzo lubie Sherlocka, ale to co z nim zrobili w tym filmie to pomyłka... podobnie jak amerykański Elementary... Ale dziś własnie oglądałem grę cieni i idealnie wpasował mi się skecz kabaretu Limo: http://www.youtube.com/watch?v=ISGLd-UYAnc
"Czy film jest taki jak książka? Nie wiem, nie czytałem" Mam wrażenie, że reżyser tego dzieła podobnie odpowiedział by na to pytanie... Bo książka była nudna... za mało action, za mało strzelanina, za mało goła baba (Na szczęście tu jej nie dali:P) Bardzo za to przypadł mi do gustu serial BBC - Sherlock. Jeśli ktoś czytał książki będzie widział ile tam jest odniesień, podobieństwa i aluzji:) Nawet do tego, że pan S.H. nie wiedział czy to ziemia krąży wokół słońca, czy słońce wokół ziemi:D Poza tym jest więcej główkowania i mniej strzelania:P a co do Elementary... Jakoś nie przemawia do mnie że Wattson jest kobietą (No bo jak to? bez romansu?:P) a Sherlock wyjechał do Nowego Jorku... Heh... Czasem pozostaje tylko wyłączyć tv i poczytać:P

Musiałem się wyżalić po obejżeniu tego filmu:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones