PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426062}
7,7 448 420
ocen
7,7 10 1 448420
6,7 40
ocen krytyków
Sherlock Holmes
powrót do forum filmu Sherlock Holmes

Postanowiłem, że będę czytał dzieła, a później oglądał filmy o nich. Jednak "Sherlock Holmes" nie jest
adaptacją (?) żadnej z książek Doyle'a. Koniecznie trzeba więc poczytać czy można się na razie bez
tego obejść - jak myślicie ?

ocenił(a) film na 1

Film ma chyba tylko imiona i nazwy własne wspólne z książką. Reszta, cały klimat, osobowości są inne. Ja bym polecał jednak najpierw przeczytać książki, mi po filmie cała aura Sherlocka prysła.

użytkownik usunięty
matyeusz93

Dziękuję za odpowiedź : )

ocenił(a) film na 9

Moim Zdaniem Film się różni od książki i to z bardzo dużą przewagą ... Więc jak chcesz .

ocenił(a) film na 7
miakmo_2

Jak to jest "różnić się od czegoś z przewagą"?

matyeusz93

dokładnie, ten Sherlock nie jest książkowy, jest hollywoodzki. Książki były niezwykle klimatyczne, autor znakomicie budował w nich napięcie i zaskakujące zwroty akcji. W filmie tego nie ma (mi najbardziej przeszkadzały ukazane relacje pomiędzy Holmesem a Watsonem, zupełnie inne niż w książce), jest za to czyste kino rozrywkowe, jedno z wielu jakie wyprodukowano w Hollywood. W przeciwieństwie do książek Conan Doyla, które są niepowtarzalne.

matyeusz93

Film dobry jako taki ale ja na temat recenzji.Taki mały quiz.Jak sądzicie,czy jej autor jest ignorantem absolutnym i pojęcia nie ma o książkach sir Arthura Conan Doyla,plecąc co mu ślina na język przyniosła,czy może jednak coś czytał,ale ma widzów za skończonych baranów,którzy słowa pisanego nie znają,i łykną każdą brednię którą recenzent wysmrodzi ? Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8

Film jest ekranizacją komiksu Wigrama "Sherlock Holmes", który jest inspirowany dziełami Sir Doyla. Komiksu nie czytałem, ale słyszałem, że położono w nim większy nacisk na akcję niż na rozwiązywanie zagadek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones