PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426062}
7,7 448 575
ocen
7,7 10 1 448575
6,7 41
ocen krytyków
Sherlock Holmes
powrót do forum filmu Sherlock Holmes
ocenił(a) film na 8
wojtek40i4

tia.... oczywiście wielki znawco! kłaniam się Tobie! bwuahahaha! rozśmieszasz mnie tylko xD dobry dowcip na wieczór! :D dziękuję, wybawiłam się do łez! ^.^

alex_67

No cóż... z prymitywem któremu brak jakichkolwiek sensownych argumentów raczej sobie nie pogadam.
Wyśmiewaj się ze mnie jak ci to sprawia przyjemność.

ocenił(a) film na 8
wojtek40i4

po co mam powtarzać argumenty, które były już wcześniej były powiedziane? a co do prymitywów... koleś ogarnij się. sam o sobie mówisz, że jesteś znawcą i sam wystawiasz się na pośmiewisko.

alex_67

Ale przynajmniej nie obrażam innych i się z nich nie wyśmiewam w taki sposób jak między innymi ty.

Nie musisz powtarzać tego co już tu napisaliśmy. Masz swój rozum i napisz jakiś argument konkretny od siebie bo na razie faktycznie nic jeszcze nie napisałeś.

ocenił(a) film na 8
wojtek40i4

z tym obrażaniem to nie przesadzaj... jakiś Ty biedny. btw. jak masz do mnie pisać to przynajmniej mogłeś sprawdzić czy jestem dziewczyną czy nie!

ocenił(a) film na 7
wojtek40i4

"Film (jakikolwiek) powinno się oglądać głównie dla doznań artystycznych, a nie dla przyjemności"
No to oglądaj dla doznań artystycznych. ;)

Martin von Carstein

"Film (jakikolwiek) powinno się oglądać głównie dla doznań artystycznych, a nie dla przyjemności"
No to oglądaj dla doznań artystycznych"

Z wielką przyjemnością.

ocenił(a) film na 9
wojtek40i4

Twoje argumenty na początku wyglądały tak że ten film jest zły bo jest zły wiec tez sie nie popisałeś. A co do twojego wywodu że filmy ogląda sie dla doznań artystycznych to sorry ale na dziesięć osób może 0,25 osoby sie z tobą zgodzi. Kino , film to PRZEDE WSZYSTKIM ROZRYWKA !!!

ocenił(a) film na 3
wojtek40i4

Ja nie czytałem książek, ale wcale ta postać mi nie pasowała na Sherlocka (pewnie jakieś moje wyobrażenie z poprzednich adaptacji), a te ciągłe wybuchy, strzelaniny, itp., to już dla mnie w takim filmie najdziwniejsza sprawa. Poza tym nudny, przegięty i Guy Ritchie dał moim zdaniem plamę. Dziwią mnie te pozytywne oceny.

ocenił(a) film na 10
wojtek40i4

Grzybku, Ten Film jest świetny i do tego Roberta Downeya zapamiętam jako jedyny Sherlock Holmes te wcześniejsze filmy o nim.. tragedia :)

ocenił(a) film na 10
wojtek40i4

Czemu? Gdyby nie miał prawa nie powstałby. To, że ci się nie podoba to nie znaczy że w ogóle prawa powstać nie miał.

ocenił(a) film na 10
wojtek40i4

TUTAJ TEGO POSTA TEŻ WKLEJĘ BO WIDZĘ ŻE SIĘ PRZYDA, PRZECZYTAJCIE:D(musimy bronić SH xD)
Na początku film oczywiście genialny, uwielbiam Sherlocka wraz z Watsonem, którzy są grani przez moich ulubionych aktorów...:))
co do tych wszystkich masakrycznych komentarzy które ledwo przeczytałam: Więc mam oryginalną płytę z filmem gdzie w dodatkach specjalnych było trochę kulis powstawania filmu i jak w ogóle powstał. Sam Guy Ritchie powiedział że nie chce robić kolejnego filmu o Sherlocku który ma 50 lat i o starym Watsonie, chciał stworzyć coś nowego, świeżego. Robert Downey Jr. w wywiadzie powiedział że przeczytał wszystkie książki o Holmesie jakie powstały a by dobrze przygotować się do roli, Tak więc zagrał Holmesa dużo młodszego niż sir Arthur Conan Doyle nam zaprezentował w swoich książkach i wyszło mu to świetnie. Po za tym autor książek nie pisał o tym jaki Sherlock był kiedy był dużo młodszy, więc tu Reżyser miał pole do popisu zachowując oczywiście najważniejsze cechy Starego Sherocka!!! A po za tym Downey Jr nie jest tam napakowany tylko dobrze zbudowany skoro doskonale się bił wykorzystując przy okazji swój umysł nie tylko mięśnie musiał dobrze wyglądać. Zresztą w tamtych czasach pojedynki to była nieodłączna część wiktoriańskiej Anglii i towarzystwa w jakim musiał obracać się Sherlock aby rozwiązać zagadkę!
W filmie poznajemy nowego Holmesa MŁODSZEGO! Bo przecież nie wiemy czy taki nie był a później (książce) trochę nie spoważniał.
APEL: PRZESTAŃCIE PORÓWNYWAĆ FILMY DO KSIĄŻEK! bo filmy są nakręcone na PODSTAWIE książek a nie ich pierwowzorem które zostały przeniesione na "duży" ekran.
Mam nadzieje że w tym co napisałam znajdziecie trochę racji i prawdy! ;D

ocenił(a) film na 8
wojtek40i4

Sam nie miałeś prawa powstać...

wojtek40i4

Dla mnie postac Holmesa jest luźno oparta na ksiazkach i jest to przedstawienie postaci wedlug rezysera. Rezyser inspirowal sie ta postacia i nie musiał kopiowac postaci takiej jak byla w ksiazce. Kazdy rezyser moze interpretowac postac tak jak jemu sie podoba a, ze Tobie sie nie podoba to co kogo to obchodzi. I trzeba bylo nie ogladac a nie teraz marudzic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones