PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=522474}
6,1 15
ocen
6,1 10 1 15

Shokudo Katatsumuri
powrót do forum filmu Shokudo Katatsumuri

Średni

ocenił(a) film na 5

Kou Shibasaki śliczna jak zawsze, a temat naprawdę fajny... niestety niewykorzystano jego potencjału. Właściwie temat restauracji jest bardziej tłem dla prostej fabuły, liczyłem tutaj na większe wgłębienie się w klimat przyrządzania jedzenia, zgrabne przedstawienie zwyczajów etc. (tak, jak np z kulturą picia wina zrobiono w Bezdrożach). Wieje nudą, pod względem estetyki bez rewelacji, a miejscami kolażowe wstawki są wręcz denerwujące. 5.

ocenił(a) film na 5
kaspric

Myślę, że co do jedzenia, w tym filmie chodzi raczej o celebrację i serce, jakie wkłada bohaterka w jego przygotowanie, piękno tkwiące w samym rytuale gotowania; nie jest ważne jakie to jedzenie.
Chwilami akcja jest może rozwlekła, ale złożyłabym to na karb danej kultury- po prostu inny sposób budowania historii obrazem niż w Europie. A tak w ogóle film swoim stylem, klimatem, nieco przypominał mi Amelię.
/spoiler/
Jednak jak dla mnie duży minus za sceny z jedzeniem gołębia i świnki. Degustujące, niezrozumiałe, niepotrzebne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones