PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9508}
5,7 18 332
oceny
5,7 10 1 18332
5,7 14
ocen krytyków
Showgirls
powrót do forum filmu Showgirls

Pruderyjne Hollywood odsądziło ten film "od czci i wiary", nie tylko za bezkompromisową bezpośredniość w ukazywaniu nagości na ekranie, ale przede wszystkim za szczerość w ukazaniu mechanizmów rządzących show-biznesem (nie tylko tym "rewiowym") Film tonie w odmętach kiczu, ale jest to kicz w pełni zamierzony, prawdziwy. To, co zasługuje na szacunek, (poza rewelacyjną realizacją, zwłaszcza sekwencji tanecznych), to sposób podejścia do bohaterów tego filmu (zwłaszcza głównej postaci) To nie są marionetki, tylko prawdziwi ludzie, ze swoimi problemami i (niespełnionymi) marzeniami, z którymi widz może się w pełni utożsamić. Zresztą nie może to dziwić u takiego reżysera jak Paul Verhoeven, którego każdy film nacechowany jest ludzkim podejściem do bohaterów (zwłaszcza kobiecych) Największym plusem tego filmu (który zresztą znakomicie, płynnie się ogląda) jest jego główna bohaterka, a ściślej aktorka-Elizabeth Berkley-ta dziewczyna daje z siebie wszystko w tej roli! - stopnia zaangażowania i poświęcenia mogą jej pozazdrościć niemal wszystkie Hollywoodzkie aktorki. Wielką krzywdę jej zrobiono, mieszając jej role z błotem (jak i cały film z resztą) Verhoeven zachował się fantastycznie-jako jedyny reżyser w historii odebrał osobiście Złotą Malinębdla "najgorszego reżysera, choć powinien dostać co najmniej Złotego Globa,za naprawdę dobry film, jakim jest Showgirls.

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

Są takie filmy które nie wiedzieć dlaczego albo nie zyskały uznania, albo bez powodu zostały zmiażdżone przez krytyków zawsze w takiej sytuacji powołuję się na "Waterworld", ale "Showgirls" też jest przykładem chyba jakiejś "politycznej" nagonki w ówczesnym Hollywood, bardzo ciekawa sprawa bo z tego co pamiętam, to był on niesamowicie reklamowany w polskiej tv.

ocenił(a) film na 7
mitrus80

Zgadza się-dodałbym jeszcze do listy "Wyspę Piratów" - filmz pewnością nie doskonały, ale co najmniej dobry. Widać, jak na dłoni, że komuś bardzo zależało, żeby te filmy poniosły klapę. Na szczęście w przypadku "Showgirls" mamy mały mały happy end-film odniósł olbrzymi sukces na rynku DVD.

ocenił(a) film na 5
mitrus80

Tak samo załatwili "Szkarłatną Literę", a dla mnie to jeden z ulubionych filmów. :-)

kinoman77_filmweb

Świetnie napisane Kinomanie bez imienia ;-)....

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

...i nie zdradził hehe... ;-)

ocenił(a) film na 7
kinoman77_filmweb

Ja również pamiętam nagonkę na ten film, który zaliczono do grona najgorszych, jakie świat widział a Hollywood wyprodukował. Krytyka nie zostawiła na nim suchej nitki. Tymczasem ja zaliczam go do jednego ze swoich ulubionych filmów. Chociażby dlatego, że film jest znakomicie wyprodukowany i dobrze zagrany. Komuś może przeszkadzać nadmierna ekspresja E.Berkley czy przerysowana postać Giny Gershon, ktoś inny krzyknie oburzony, że nadmiar kiczu w tym filmie jest nie do zaakceptowania. Ja uważam, że wszystkie te elementy pasują idealnie do opowiadanej historii. Las Vegas to świątynia show i businessu, ale również złego gustu. To miejsce, gdzie człowiek bardzo szybko może spaść z poziomu naiwnych marzeń o wygranej (w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu) do smutnej i przygnębiającej rzeczywistości. Prawda w oczy kole jak mówi stare przysłowie. Nie ma się co dziwić, że Hollywood nie polubiło filmu, w którym zapewne wiele gwiazd i celebrytów z pierwszych stron gazet odnalazło sporo prawdy o sobie. Na koniec dodam, że zawsze lubię obejrzeć ten film chociażby dla K.MacLachana w szczytowej formie po sukcesie Miasteczka Twin Peaks.

kinoman77_filmweb

Nie zawsze się zgadzam z tym, co piszesz, ale zawsze piszesz z sensem. Tu zgadzam się z Tobą w 100%. Od siebie dodam tylko, że ten jako jeden z raptem paru, może parunastu tytułów, wpłynął realnie i pozytywnie na moje życie.

ocenił(a) film na 7
JackCarver

Miło słyszeć. Pozdrawiam.

kinoman77_filmweb

Zgadzam się. To jest bardzo dobry film. Świetna główna rola. Dużo lepsza niż Demi Moore w Striprease.

ocenił(a) film na 8
agnieszkas_fw

Dołączam, mocno niedoceniony film

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Nic dodać, nic ująć. Ja nigdy nie zrozumiem tej fali krytyki, bo to i b. dobry i życiowy film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones