PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104321}

Shutter - Widmo

Shutter
7,1 60 329
ocen
7,1 10 1 60329
6,3 6
ocen krytyków
Shutter Widmo
powrót do forum filmu Shutter - Widmo

Rok temu , byłam z koleżanką w nocy u drugiej koleżanki ,inaczej ' nocowanie ' lub ' piżama
party '. Ściągnęliśmy shuttera -widmo , co prawda mógł trwać tylko 75 min , ale moja
koleżanka , mimo tego ,że wogóle na nocowaniu nie śpi po 25 min poszła spać .. Więc już
wszystko mówi za siebie !! Film wolno się rozkręca , sceny nie realistyczne , banuje
stereotypy przyjęte , slaba jakość i niedopracowany !! Pod względem scen nie realistycznych
próbuje jak zwykle się wczuć czyli duchy i jakieś boczne efekty ale tu .. JEDEN WIELKI - !! A
mówiąc o tych stereotypach , przyjęło się ,że duchy nie mówią.. WIELKA PORAŻKA !!

psychofanka_piratow

A czy przypadkiem nie chodzi ci o widmo z 2008 roku, czyli te amerykańskie?? Z twojego tematuhttp://www.filmweb.pl/film/Inni-2001-10701/discussion/Aby+by%C5%82o+dobrze %21,1915442 i posta, w którym go napisałas wynika ze tak. No chyba że oba oglądałaś i dwa naraz oceniałas to sorry.

Wojt1215

Oba. Ale inny gusty ;p

ocenił(a) film na 10
psychofanka_piratow

Chyba nie oglądałaś zbyt dokładnie Shuttera, skoro uważasz, że duch nie gada w tym filmie. Tak na przykład mogę ci podać scenę jak Tun zbiegał po schodach i cały czas był na 4 piętrze to zobaczył Jane pod którą podszyła się Natre i mówiła coś w stylu: Jak mogłeś mnie zostawić?

Hasan89

Koleżanko lub kolego!
Powrót do 2kl dobrze Ci zrobi ,abyś przypomniała sobie co oznaczają
słowa "czytaj ze zrozumieniem" oglądałam uważnie lecz ty nie przeczytałaś dobrze.
I właśnie sama z krytykowałaś ten film ,ponieważ napisałam : "A
mówiąc o tych stereotypach , przyjęło się ,że duchy nie mówią." , a wcześniej dodałam że minusem jest : " banuje stereotypy przyjęte". Z tego wynika ,że duchy nie powinny mówić ,a sama przyznałaś ,że mówiły!
Przepraszam ,że pisałam jak do dziewczyny ,szczegółowo do blondynki!

ocenił(a) film na 10
psychofanka_piratow

Ehh szkoda gadać zostań lepiej przy komediach romantycznych lepiej się sprawdzają na piżama party do horroru trzeba mieć klimat i podejście

ocenił(a) film na 10
psychofanka_piratow

Nie wiem na jakiej podstawie ustaliłaś, że duchy nie mówią? Tym razem masz rację i nie przeczytałem dokładnie, ale twoje Gimnazjalne słownictwo mnie trochę zmyliło. Tym razem przeczytałem uważnie twój post. Mogłabyś mi podać definicję słowa banować? Chodzi mi o definicję słownikową, a nie twoją interpretację tego słowa. Wytłumaczę ci co oznacza to słowo bo chyba bym się nie doczekał. Banować - blokować dostęp do usługi w Internecie. Osobiście wątpię by Shutter blokować jakiekolwiek usługi w internecie, ale być może się mylę. Zamiast słowa banować powinnaś użyć słowa "łamać", czy "odchodzić" od ogólnie przyjętych stereotypów. Poza tym nie wiem czy o tym cię już w gimnazjum uczyli, ale słowo stereotyp ma wydźwięk pejoratywny, więc fakt, że ten film łamie stereotypy działa na jego plus. Jeśli chciałaś by twoja wypowiedź miała wydźwięk melioratywny powinnaś napisać, że łamie wzorce. Piszesz też, że duch powinien zostawiać po sobie jakieś boczne efekty w tym filmie one były. Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie akcja się rozwijała stosunkowo szybko, ale jak ty pragniesz bardzo szybkiej akcji i rozlewu krwi to polecam ci serię "Piła". Poza tym nie wiem jak mam się zwracać do osoby, która filmowi pt. "Disco Robaczki" wystawiła ocenę 8/10. Jeśli masz 10> lat to okej oglądaj sobie takie filmy, ale w takim razie nie powinnaś oglądać Shuttera. Fakt faktem, że w filmie "Disco Robaczki" jest wszystko: szybko rozwijająca się akcja z nagłym zwrotami, piękna muzyka, błyskotliwe dialogi no i to niesamowite, zaskakujące zakończenie (to była ironia bo pewnie byś to potraktowała jako opiewanie tego filmu, choć sam filmu ). Na koniec przyłączam się do prośby SaoSina proszę cię przestań oglądać horrory, a zamiast tego obejrzyj sobie komedyjki z Sandrą Bullock, czy inne "Tango Lemingi".
Dla twojej informacji Hasan to męskie imię.

Hasan89

Cięta riposta:) Dziewczynka chciała zabłysnąć, ale jej nie wyszło. Gdybym nie znała dzisiejszych gimnazjalistek wysławiających się jak ona, pomyślałabym, że siedzi teraz w słowniku wyrazów obcych i próbuje rozszyfrować co tu napisałeś. Niestety uważa, że jest najmądrzejsza ze wszystkich, a poza tym ma właściwie wszystko w głębokim poważaniu, by aż tak się wysilać i troszkę poczytać.

Co do filmu, rewelacyjne, zaskakujące zakończenie, to właśnie w horrorach lubię. Polecam, jeden z najlepszych filmów tego gatunku jaki oglądałam.

ocenił(a) film na 6
Hasan89

Bo na tym polega błąd ludzi na filmwebie. Jak jakiś film się podoba to dają 10/10, a jak nie podoba to 1/10. Żadnego obiektywnego spojrzenia na film. Dziewczyna po prostu nie zrozumiała filmu i tyle. Chociaż nie wiem jak można go nie zrozumieć chyba, że oglądała go w wersji tajlandzkiej bez tłumaczenia polskiego ;P

Hasan89

Przepraszam , skoro uważasz ,że jestem z gimnazjum to sobie pozwolę pisać potocznie , a nie językiem literackim ,którym się wywyższasz rozszerzonym zasobem słownictwa. Po pierwsze jak wolisz nie wiem czym znaczy banować. Po drugie nie jestem osobą drętwą aby żyć jakimiś horrorami jakimi zachowują się 'pokemoni'. Po trzecie nie interesuje się jakąś dziwaczną Japonią czy Chinami by wiedzieć co znaczy Hasan. Po czwarte nawet nie wiem czy to po chińsku czy japońsku.Po piąte ,zwracając się do tematu wątku "Po raz drugi i to samo" zgadza się ponieważ znów napisałaś " Piszesz też, że duch powinien zostawiać po sobie jakieś boczne efekty w tym filmie one były" , chyba zrozumiałaś ,że te zdanie:
- Pod względem scen nie realistycznych
próbuje jak zwykle się wczuć czyli duchy i jakieś boczne efekty ale tu .. JEDEN WIELKI
oznacza ,że powinny duchy jakieś ślady zostawiać otóż to chodziło Mi o to ,że mogą być jakieś tam boczne efekty i duchy ale bez przesady

psychofanka_piratow

A i jeszcze coś Hasan!
Przyczepiłeś się do mnie o twoje imię , a sam byś mógł
zwrócić na mój pseudonim na fw. Ja te konto stworzyłam dla "Piratów z Karaibów" ,a
polecasz Mi piłe itd.

ocenił(a) film na 10
psychofanka_piratow

Po pierwsze Hasan to imię arabskie, z tego co mi wiadomo Japończycy to nie to samo co Arabowie. Mówisz, że nie jesteś osobą drętwą bo nie żyjesz horrorami, powiem ci, że ja też nie i przypuszczam, że większość osób wypowiadających się tutaj na forum Shuttera, czy jakiegokolwiek innego horroru też nie. Większość ludzi, która lubi horrory zobaczy jakiś dobry w sklepie kupi, obejrzy i tyle. ". Po drugie nie jestem osobą drętwą aby żyć jakimiś horrorami jakimi zachowują się 'pokemoni'." to zdanie jest totalnie bez sensu, a porównywanie tajskiego horroru do japońskiego anime, jest tak adekwatne jak porównanie "Kapitana Ameryki" do "Piratów z Karaibów" chociaż i tak jest bardziej trafne ponieważ obie te produkcje pochodzą z USA. Nie wiem co według ciebie jest przesadą w tym horrorze, jakby na to nie patrzeć horrory są filmami fikcyjnymi, z postaciami fantastycznymi (czyli np. duchy) i te filmy nie mają na celu odzwierciedlania prawdziwego świata. Natre (bo tak nazywał się duch tej zmarłej Tajki) jak dla mnie nie był przesadzony w każdym horrorze duchy zostawiają ślady swojej obecności (duchy nie przywidzenia głównych bohaterów) tak też uczyniła Natre w tym filmie, więc naprawdę nie wiem o co ci chodzi? Polecam ci "Piłę" ponieważ jesteśmy na forum horroru, gdybyś my byli na forum komedii to bym ci polecał np. "Kac Vegas". Zrozum, że nie będę ci polecał twoich ukochanych "Piratów z Karaibów" ponieważ to jest forum filmu o zupełnie innym gatunku, poza tym nigdy bym ci "Piratów" nie polecił ponieważ jak dla mnie jest słabiutki film familijny.

Hasan89

Z tego co przeczytałam nie było to bardzo wredne bo słowa nie mam.
Ale nie pouczaj mnie bo ja zrobiłam ten wątek i mogę tutaj pisać nawet o "Disco Robaczkach" , ale jeżeli ci sie to nie podoba to trud. Jeszcze coś tą wypowiedzią będę miała przewagę ,ponieważ wcześniej się mądrzyłaś ,że miałam nie tylko patrzeć pod względem czy mi się podoba ale ocenić też akcje i wykonanie itd. A napisałaś ,że piratów byś nie poleciła więc "posłuchaj swojej rady" i oceń wykonanie. Piraci z Karaibów zdobyli (nie orientuje się za bardzo) 3-6 Oscary i co rok mają nominację. Więc szkoda słów..

ocenił(a) film na 10
psychofanka_piratow

Kto mówi, że dałbym "Piratom" ocenę 1, "Piraci" dostaliby 5 no może 6 za genialną grę Deppa, ale mimo wszystko nigdy bym komuś ich nie polecił. Twoja przewaga z czego wynika ? Przecież nie oceniłem tego filmu. Pomyślałaś, że skoro nie lubię "Piratów" to dałbym im 1 co? Opieraj się na faktach, a nie na własnych domysłach. Pewnie za chwilę zapytasz czemu nie oceniłem "Piratów"? Odpowiedź jest prosta "Piraci" nie wywarli na mnie żadnego absolutnie żadnego wrażenia i moim zdaniem nie opłaca się oceniać takiego filmu. Mam cię nie pouczać bo ty założyłaś ten temat? Proszę nie rozśmieszaj mnie, to nie jest żaden argument, rozumiem, że to miało zakryć twój brak argumentów, ale no cóż nie udało się. Bardzo chciałbym cię już nie poprawiać, ale jak widzę takie zdania jak to: "Ale nie pouczaj mnie bo ja zrobiłam ten wątek i mogę tutaj pisać nawet o "Disco Robaczkach" , ale jeżeli ci sie to nie podoba to trud." to nie pozostawiasz mi innego wyboru.Chodziło ci o słowo "drut", a nie "trud" jak się domyślam, nie wiem czy to była zwykła literówka, czy nie wiesz co piszesz, ale postaraj się unikać takich błędów bo, aż rażą po oczach. Ja rozumiem, że dla ciebie być może "Piraci" są najwspanialszym arcydziełem kina z którym mogą się równać tylko "Disco Robaczki", ale nikt ci nie każe oglądać filmów których nie rozumiesz (czytaj. Shutter).

Hasan89

Twierdzisz ,że błędy rżą w oczach ?
Chodziło mi o trud - trudno.
Zero argumentów ?! Mam więcej argumentów niż ty przedziałów na dupie.
Mi się ten film nie podoba wcale!
Więc chyba dobrze napisałam.
Poprawię cię ,bo film nie dostał 6 Oscarów za Deppa.
Chyba że rozumiesz ,że Oscar za dźwięki ,melodie to zasługa Deppa?
Pisz to co wiesz

ocenił(a) film na 10
psychofanka_piratow

Z ciekawości sprawdziłem ile Oscarów dostali "Piraci"ina filmwebie pisze,że tylko 1,a nie jakieś 6. Nie wiem być może filmweb się myli,ale jest to dość wątpliwe. Jeśli w tym zdaniu chodziło ci o trud to jest ono źle złożone. "Zero argumentów ?! Mam więcej argumentów niż ty przedziałów na dupie." rozumiem, że to zdanie ma ukryć twój brak argumentów, no cóż żałosna i wulgarna,ale mimo wszystko nieudana próba. Nie zamierzam pisać na forum filmu Shutter dlaczego "Piraci" to dla mnie słaby film bo to nie jest miejsce do tego. Rozumiem też, że z powodu braku jakichkolwiek argumentów zostałaś przytłoczona moimi i dlatego zmieniłaś temat na "Piratów",ale powtórzę się jeszcze raz to nie jest forum "Piratów" tylko "Shuttera" więc jak chcesz dalej pisać to pisz o "Shutterze"albo zmień forum.

Hasan89

O boże , mam argumenty.
Film web się myli ,lub gazeta się myli.
Wracając do schuttera. Powtórzę to czego ty tak bardzo
nie możesz pojąć NIE PODOBAŁ MI SIĘ TEN FILM.
Nie był straszny dla mnie i o to miało chodzić w tym wątku.!
To że ciebie przestraszył ,równie dobrze mógł przestraszyć film "Disco Robaczki"
To tyle mam dopowiedzenia ,bo ta konwersacja mnie nudzi -.-

ocenił(a) film na 10
psychofanka_piratow

Uwierz mi mnie też nudzi rozmawianie z gimnazjalistką, która pewnie co roku nie jest pewna awansu do następnej klasy. Napisałaś,że film ci się nie podobał i to ma być argument to takim samym argumentem może być: Film mi się nie podobał bo główna aktorka nie rozbierała się w tym filmie proszę cię zastanów się co piszesz. Mam do ciebie prośbę nie odpisuj już i zakończmy tą rozmowę.

Hasan89

Oczywiście mogła bym to zakończyć, idzie mi to na rękę ale nie mam ani jednego zagrożenia bo jeżeli już chcesz wiedzieć to mam śr. 5.0. Mogę nawet dodać zdj. Po drugie masz jakieś skojarzenia ,hormony :D.
Film Mi się nie podobał bo.. nie jest straszny dla mnie , a miał być są głupie momenty i mogę wymieniać..

ocenił(a) film na 10
psychofanka_piratow

Proszę cię w takim razie skoro dałaś temu filmowi ocenę 2/10 to oznacza,że film ten był dla ciebie prawie totalną masakrę więc proszę cię o wymienienie 10 rzeczy, które i się w nim nie podobały. Tylko nie pisz,że nie był straszny bo to nie jest argument.

Hasan89

To jest argument ,bo horrory właśnie takie powinny być.
1.Nie straszny.
2.Nie ma przejrzystego widoku ,a Mi to przyszkadza
3.Film był nudny ( baardzo )
4. Nie ciekawa fabuła
5.Film jest śmieszny! A zakładam że nie powinien.
6. Słaba jakość.
7.Głupie momenty.
Tyle wystarczy ?
10 powodów na temat piratów , w rewanż.

ocenił(a) film na 10
psychofanka_piratow

Na temat piratów proszę bardzo:
1.Film jest nudny
2.Przewidywalna fabuła
3. Nie trzyma w napięciu
4. Większość postaci jest dwuwymiarowa
5. Drętwe dialogi (szczególnie te które według twórców miały być śmieszne.)
6. Przeciągany
7. Nijakość filmu, film nie jest ani straszny, ani śmieszny, ani nie trzyma w napięciu.
8. Śmieszne sceny batalistyczne.
9. Gra aktorów pozostawia wiele do życzenia (poza Deppem)
10. Film z serii na serię traci swoją jakość.
Moją niechęć do tej serii potęguje fakt, że nie znoszę filmów przygodowych i fantasy.
Co do twoich argumentów podałaś ich 7, a nie 10. Argumenty 1,3 7 są argumentami subiektywnymi więc masz do nich prawo. Argument 3 to to samo co argument 4. Prosiłbym o wytłumaczenie argumentu numer 2. Prosiłbym o podanie dla przykładu 3,4 śmiesznych fragmentów w tym filmie. Codo argumentu 6 to się totalnie nie zgadzam, film nie miał takiego budżetu jak "Piraci", ale na jakość nie można narzekać.

ocenił(a) film na 10
Hasan89

Mówiłem ci już, że to nie jest miejsce by rozmawiać o "Piratach", ale żeby nie być gołosłownym to tutaj masz swoje 10 argumentów:

http://www.filmweb.pl/film/Piraci+z+Karaib%C3%B3w%3A+Na+nieznanych+wodach-2011-4 91118/discussion/10+powod%C3%B3w+dlaczego+%22Piraci+z+Karaib%C3%B3w%22+s%C4%85+z wyk%C5%82ym+%C5%9Bredniakiem%2C+a+nie+arcydzie%C5%82em,1964995

ocenił(a) film na 8
psychofanka_piratow

Twoje błędy rzeczywiście "rżą w oczy"... Musiałam każdy twój post przeczytać dwa razy, nim pojęłam, o co chodzi... Z polskiego też masz piątkę? I jak "Shutter" mogło ci się wydać śmieszne? Że nudne, to jeszcze rozumiem, ale śmieszne? Powiedz chociaż, co w nim było takiego zabawnego...

mrs_robinson

Wpis, który ta psychofanka umieściła na swoim profilu mówi sam za siebie...
"Mam możliwość że obejrzałam wiele horrorów więc to są najczęściej obejrzywane przeze mnie fora, nie gardzę też Piratami z Karaibów "

No, krytykiem filmowym to ona nie jest... ;)

ocenił(a) film na 8
Hasan89

Hasan, zależy jak się rozumie rzeczywistość. Nie da się jej całej pojąć, gdyż poznanie człowieka jest ograniczone. Jednakże to, co jest pokazane w horrorach, to pewna konwencja, więc nie wiadomo jak z bytami duchowymi jest na prawdę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones