PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104321}

Shutter - Widmo

Shutter
7,1 60 322
oceny
7,1 10 1 60322
6,3 6
ocen krytyków
Shutter Widmo
powrót do forum filmu Shutter - Widmo

Straszne horrory...

ocenił(a) film na 10

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry horror? Ale oprócz typowych gniotów. Byłabym wdzięczna.

roots23

Ze starszych horrorów- "Lśnienie" Kubricka, z nowszych- "Piła", "Piła 2" i "The Amityville". Polecam

Mefisto_2

'To' oglądałam jako dziecko, do dziś robi mi sie słado na widok clowna. uważaj z tym filmem.

ocenił(a) film na 10
roots23

Lśnienie, Koszmar z ulicy Wiązów, Egzorcysta, Omen, Dziecko Rosemary,Teksańska masakra piłą mechaniczną, Noc Żywych trupów,Ring, Blair Witch Project,Nosferatu Wampir.

ocenił(a) film na 10
roots23

Niestety wszystkie te filmy już oglądałam, oprócz może Nosfrenatu... :/

roots23

"Lśnienie" film w porównaniu z książką to nic. Polecam sięgnąć po tą książkę, autorstwa, jak wszyscy wiedza, Stephena Kinga. Napawdę można się bać ;)

Z innych książek to właśnie czytam "Twierdzę" Wilsona i już na początku zaczyna się coś dziać, jest bardzo ciekawa, a po przeczytaniu połowy dużo bardziej boję się ciemnych kątów w pustym domu nocą :P Polecam

ocenił(a) film na 7
Altharis

a mnie się wydał lepszy film, bo Kubrick niczego nie kopiuje w stosunku 1:1. Film nie jest straszny, ale ma czarujący klimat i świetną muzykę.

ocenił(a) film na 8
Altharis

Tak, teraz już wiemy że czytasz książki...Tyle że pytanie było o filmy.

Altharis

""Lśnienie" film w porównaniu z książką to nic. "
Zdecydowanie na odwrót. Film jest dużo lepszy od książki. King to najbardziej przereklamowany pisarz wszech czasów.

ocenił(a) film na 9
roots23

Obejrzyj sobie kanadyjski horror "Zemsta po latach" z 1979 roku bodajże. W tej chwili nie pamiętam angielskiego tytułu, ale powinnaś dać sobie radę ze znalezieniem go. Wiem napewno że jest dostępny na dvd. Ma świetny klimat.

ocenił(a) film na 10
tomenio

Zemsta po latach - The changeling z 1980. naprawdę niezły film. również polecam.

ocenił(a) film na 10
roots23

Ooo, to już ciekawsze, nie omieszkam spróbować :) Bo jak narazie trafiam na filmy, które już oglądałam. Lepiej wymieniać filmy, które NIE oglądałam, bo większość ZNANYCH i część tych mniej znanych już widziałam... :// Dzięki za ten film :)

ocenił(a) film na 8
roots23

Polecam mało znane ale świetne:
- DARK HOURS
- DEAD END
- KANSEN

roots23

Egzorcyste, Wywiad z Wampirem (moze nie straszne ale ma swoj klimat), japonska wersje Dark Water, Lsnienie, To! i Ducha 'Spielberga' (stare, ale to juz klasyk :)

ocenił(a) film na 10
roots23

DARK HOURS, DEAD END, KANSEN no i TO! - tych filmów nie miałam jeszcze przyjemności oglądać, ale na pewno jeśli je zdobędę to obejrzę! A resztę niestety oglądałam... :(

PS: Dark Water to dla mnie bajka dla dzieci

roots23

Cholera. To zes mroczny/mroczna jak nie wiem co...

Cannibal Holocaust - masz twardzielu.

Nottingham

Sssss jesteś tyranem, na samo wspomnienie tej nazwy robi mi się nie dobrze. Ugh.

Nottingham

przepraszam a z jakiegom roku jest ten swietny horror dead end

Nottingham

jezz... nie szkoda ci psychiki tego człowieka;)

ocenił(a) film na 7
Hanss_old

Proszę Cię, Cannibal Holocaust jest cienki. Nic mnie w tym filmie nie zaszokowało ani nie wywarł na mnie żadnego wrażenia. No może poza sceną mordu świnki czy co to tam było.
Oczywiście, jeśli widok flaków, gwałtów i mordów kogoś zniechęca i obrzydza, to nie polecam. Ale dla fanów gore nie ma tam nic ciekawego - można jedynie obejrzeć ten film z nudów, choć ja, osobiście, nigdy tego ponownie nie zrobię :P

roots23

siema
dead end lepiej nie ogladaj. tez jestem maniaczka horrorow a na tym filmie usmialam sie szczerze :]

Maxine_2

Bo to czarna komedia, nic dziwnego. Tez sie smialem nieraz ale sądze ze to wszystko tworzy jedną spojna calosc, jest strach, jest dawka czarnego humoru i dlatego jest ŚWIETNY!

ocenił(a) film na 10
roots23

A cóż ja na to poradzę, że mało filmów mnie rusza :PP
A tak poza tym to jestem kobietą :)
O tym filmie słyszałam, tylko nie dam rady jak narazie go zdobyć :// A w wypożyczalni nie ma ://

ocenił(a) film na 8
roots23

Teksańska masakra (hahaha) ,proszę Cie :P
A odemnie obowiązkowo The RIng (usa) i The Grudge (usa)

ocenił(a) film na 8
Kwic

A Cannibal Holocaust to raczej nie horror :P Ale rzeźnia jest ostra nie powiem :/ Aż za bardzo jak żywe zwierzęta zabijają...

ocenił(a) film na 10
roots23

Jak już coś to The Ring JAPOŃSKI i The Grudge też JAPOŃSKI :PP

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
T_M_K

Ten link do THE EYE to jest do wersji z hiszpańskim dubbingiem, nie polecam ściagąc, nie zauważyłem tego wysyłając ten link...

ocenił(a) film na 10
roots23

Dzięki za te linki, na pewno skorzystam :)

roots23

starsze filmy Dario Argento :) właściwie w kolekcji brakuje mi chyba 3 czy 4 :P oraz Fulci też potrafi niexle przestraszyć :)

roots23

Polecam "laboratorium diabła" i "drabina jakubowa". mocne kino spodoba Ci się szczególnie ten ostatni ;]

ocenił(a) film na 10
roots23

Wydaje mi się, że filmy tych reżyserów już kiedyś oglądałam :) Nie mówię, że wszystkie, ale parę spewością :) I wiem, że JEST CO OGLĄDAĆ :)

A co do tego: "laboratorium diabła" i "drabina jakubowa" to jeszcze nie próbowałam, warto to zrobić ;)

ocenił(a) film na 7
roots23

Zgadzam się z Kejbenem. Filmy Dario Argento są naprawdę świetne i nie są to gnioty. Inne filmy, które polecam to: Kwaidan - malowniczy film grozy Masaki Kobaiashiego, Odishon (Przesłuchanie), Kairo - dziwny, ale robi wrażenie, Altered States (Odmienne Stany Świadomości), Yogen, Re-Animator, The Thing, Boogeyman, Egzoecysta 1 i Egzorcysta - Początek. Pozdrawiam wszystkich Kinomaniaków.

ocenił(a) film na 10
roots23

Z tych filmów, które wymieniłeś oglądałam tylko Boogeyman, Egzorcysta 1 i Egzorcysta - Początek. Reszta będzie spewnością oglądnięta :] Dzięki za radę

Pozdrawiam ;)

roots23

Ja ogladalam jakis czas temu Deadwatch-stary film ale dosc oryginalny. Polecic moge jeszcze Nocnyj dozor (nie mam pojecia jak to sie pisze) - polski tytul- Nocna straz - rosyjskie podejscie do swiata mroku-moim zdaniem bardzo udane (wampir rosyjski pije spirytus jako substytut krwi np ;] ). Ja sama rowniez uwielbiam horrory,ale fakt niewiele z tych nowszych filmow ma prawo nosic to miano- japonski "krag" byl nowoscia,ktora przyjemnie sie oglada i wywoluje wlasciwe dla horroru odruchy,niestety temat stal sie juz mocno wysluzony-kazdy kolejny azjatycki horror opiera sie na tym samym motywie.Czekam na cos nowego.

ocenił(a) film na 10
kotilla

"Dead End", "Calvaire".

opoz

oj....widze ze jestes zwolennikiem horrorow - to dobrze :) bo ja tez Filmy ktore poleciles wydaja mi sie dosyc fajne tylkonie wiem skad je moge skombinowac... Moze cos doradzisz??????

ocenił(a) film na 10
roots23

Niestety tych filmów nie oglądałam, ale to tylko kwestia czasu :PP :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
roots23

Hmm jestem fanem Horrorów moge polecić Ci kilka według mnie dobrych:
One Missed Call, R-Point, Dead End, Martwe Ptaki, Mięso Dla Bestti, Long Time Dead, Wyspa doktora Moroau ta z Valem Kilmerem starsza też dobra, House on Hunted Hill, Jazda na kuli, Pożarci, Płytko pod Ziemią, The Descent, Cave, Relict, Tamara, www.fear, Basen, Odkupienie, Anatomia, Klątwa-trylogia ale w japońskiej wersji, Kielich krwi mojej, Creep, Lśnienie, Pet Cementary, Prześladowca, Miasteczko Salem. Jest ich dużo , ale warto zobaczyc One Missed Call. Polecam.

Szczepa

one missed call. fajny klimacik na poczatku filmu, ale im pozniej to juz tylko gorzej. nie wspominajac o tym, ze film jest troche na bakier z logika (tylko nie wmawiac mi, ze nie rozumiem ). one missed call 2 to w ogole z logika nie ma nic wspolnego, film o klase gorszy od sredniej pierwszej czesci

Szczepa

Nie bylo trylogii Klątwy, cos Ci sie musialo pomylic.
Sa 2x2 czesci
Pierwsze dwie, to telewizyjne: Ju-On: The Curse,
Kolejne dwie, to Ju-On: The Grudge.

Osobiscie wieksze wrazenie zrobily na mnie te telewizyjne
Pozdrawiam

PS. Obejrzyj UZUMAKI

ocenił(a) film na 10
roots23

Ej też lubie horrory i polecam Dark Water tylko że Japoński, dobry film,
wciska w fotel :P

roots23

Z miejsca olej wszystkie amerykańskie produkcje po roku 1994.
A polecam reyserów takich jak:
Fulci,
Bava,
Chandon
Mendez,
Marins,
Carpenter
Watkins,
Hooper,
Ciavarello
Craven,
Lynch,
Cronenberg
Kubric,
Argento,
Deodato
Raimi,
Lenzi,
Van Bebber,
Miike.

roots23

Ja Osobiście Wszystkim Polecam Blair Witch Project ;] . . .

roots23

The Grudge (usa)...chała straszna,wszystkie Kręgi, i Dark watery też....
Polecam:
-WWW Strach(mnie nie przestraszył,ale może innych...)
-Lśnienie

A wie ktoś jak sie kończą Martwe Ptaki??? Te zdjęcia z filmu mnie przyraziły,chć do cykorów nie należę:)

orka_olka

WWW STRACH?
BUAHAHHAHAHAHHAA, to byl taki shitttt (hahaha)

elane

Masz rację...shit! ale koleżanka z którą oglądałam schowała się pog łóżko:P:P
(Może jakaś dziwna ona???:)


Ponawiam pytanie o Martwe Ptaki.

orka_olka

Zakończenie Martwych Ptaków to jedyna dobra rzecz w filmie Martwe Ptaki ;) Poza tym fatalny.

Co do amerykańskiego Kręgu to się nie zgadzam, miał wady, ale miał też przewagi nad japońskim (naprawdę straszne deformacje twarzy, scena z koniem i jeszcze parę rzeczy).

Od siebie polecę dwa nieco starsze amerykańskie: "Co kryje prawda" oraz "Prześladowca".

Mateusz_8

I wlasnie dlatego nie lubie amerykanskiego kina. Musza dowalic jakies "straszne" rzeczy, wszystko przekoloryzowac tylko po to, zeby czlowiek sie bal tych twarzy itp. Mnie ruszyl o wiele bardziej japonski, tam bylo widac przerazenie na tych twarzach, wielkie przerazenie...
A amerykanie jeszcze jakies zielone kolory pododawali, wszystko lekko podgnite...po co?

ocenił(a) film na 10
roots23

Te filmy NIE oglądałam: One Missed Call, R-Point, Dead End, Martwe Ptaki, Mięso Dla Bestti, Long Time Dead, Wyspa doktora Moroau
Pożarci, Płytko pod Ziemią, The Descent, Cave, Relict, Tamara
Basen, Odkupienie, Anatomia, Kielich krwi mojej, Creep, Prześladowca

Resztę widziałam i mam mieszane uczucia co do Dark Water i Blair coś tam ://

Chciałam głównie podziękować Szczepie i musicxchan ge@...
Dzięki :)
Reszcie też dziękuję ;)

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones